Ekorodzice

Ubranka dla chłopca – w co warto zaopatrzyć się na nadchodzącą jesień

01.09.2022, 16:53 Ubranka dla chłopca – w co warto zaopatrzyć się na nadchodzącą jesień

Ubrania dla chłopców, niezależnie od wieku muszą być wygodne. Zarówno maluchy, jak i przedszkolaki czy chłopcy w wieku szkolnym najbardziej cenią sobie komfort. To podstawowy warunek, by syn ubierał się bez grymaszenia i chętnie nosił swoje ubranka. Podpowiadamy, co warto kupić chłopcu na jesień, by zapewnić dziecku i ciepło i komfort.

Ciuszki dla chłopców, które spiszą się na chłodniejsze dni

Jesienne poranki potrafią być chłodne, dlatego, by zapewnić dziecku odpowiedni ubiór w drodze do przedszkola czy szkoły, należy zaopatrzyć się już w cieplejsze ubrania. Ubranka chłopięce na jesień powinny w dużej mierze uwzględniać pogodę za oknem, jesień bowiem lubi płatać figle. Piękne, słoneczne dni mogą bez ostrzeżenia zamienić się w zimne i deszczowe, trzeba więc być przygotowanym na każdą ewentualność. Świetnie sprawdzą się ubrania chłopięce z dresówki z meszkiem. Mają większą gramaturę materiału oraz przyjemny meszek wewnątrz, są doskonałe na chłodniejsze, jesienne dni. W tym miejscu https://mybasic.pl/143-chlopiec można znaleźć zarówno cieplejsze bluzy, jak i spodnie dla chłopców.

Ubranko dla chłopca do jesiennych zabaw

Deszcz i niższa temperatura nie mogą jednak sprawiać, by dzieci siedziały w domu. Warto pomyśleć o spodniach z softshellu, które przydadzą się na wilgotną i chłodną aurę. Ochronią przed wiatrem i deszczem. Zaopatrując malucha w kalosze, porządne spodnie i kurtkę możemy spokojnie pozwolić mu pobawić się na zewnątrz. Przebywanie na świeżym powietrzu jest niezbędne dla budowania odporności i dobrego samopoczucia dzieci. Takie spodnie przydadzą się także zimą, kiedy to dziecko będzie budować bałwana, jeździć na sankach czy budować igloo. Odporne na wilgoć spodenki będą wtedy w sam raz.

Ubrania chłopięce dla przedszkolaka

W przedszkolu należy zagwarantować dziecku przede wszystkim wygodne ubranie. Nie może ono krępować ruchów podczas zabaw, musi się łatwo zakładać, by dziecko mogło samo się ubrać no i musi się malcowi podobać, by chętnie je ubierał. Dużym ułatwieniem w ubieraniu przedszkolaka jest wybór gładkich, jednolitych kolorów ubranek dla chłopca. Pozwala to zestawiać ze sobą dużo większość ilość modeli niż przy wersjach z printami. Poranne ubieranie od razu idzie szybciej, a jak wiadomo, przed wyjściem do przedszkola czas szybko się kurczy.

Jakie ubranka dla chłopca przydadzą się do szkoły?

Dziecko w wieku szkolnym często już lubi samodzielnie decydować, jak będzie się ubierać. I rzeczywiście warto mu na to pozwolić, zakupy można więc robić razem. Trzeba bowiem zadbać, by dziecko wybierało odpowiednie do pory roku elementy garderoby, nie trzeba się więc zgadzać na wszystkie pomysły. Wśród ubranek dla chłopca, które z pewnością przydadzą się na jesienny okres w szkole, znajdą się wygodne dresy oraz koszulki z długim rękawem. Obok praktycznej bluzy można także pomyśleć o funkcjonalnej kamizelce rozpinanej, która będzie bardzo dobrym pomysłem na zmienną pogodę.

Jak ubierać dzieci jesienią?

Ubranie dziecka jesienią może nieraz nastręczać nieco trudności. W tym okresie pogoda jest dość kapryśna, więc warto być przygotowanym na jej nagłe zmiany. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się ubieranie na cebulkę. Najczęściej wystarczają już trzy warstwy ubioru, które możemy dowolnie modyfikować. Najbliżej ciała powinna się znajdować warstwa, która pozwala na dobrą termoregulację, następnie można założyć tradycyjną bluzę, a na nią kurtkę lub inną warstwę wierzchnią w zależności od pogody.

Warstwy można uzupełniać o dodatkowe elementy lub ściągać, gdy zrobi się zbyt ciepło. Dzięki temu zawsze można zareagować na to, jak akurat czuje się dziecko. Wiele także zależy od czynności, które aktualnie wykonuje, podczas spokojnego spaceru nie zmęczy się i nie spoci, jednak już podczas zabawy na placu zabaw zaraz może się zgrzać. Ubieranie na cebulkę pomaga kontrolować ciepłotę jego ciała i odpowiednio reagować.


Zobacz pozostałe porady

Hit ostatnich lat, czyli pieluszki bambusowe: jak dobrać pieluszkę do delikatnej skóry dziecka?

Hit ostatnich lat, czyli pieluszki bambusowe: jak dobrać pieluszkę do delikatnej skóry dziecka?

Pieluszki bambusowe od jakiegoś czasu są bardzo popularne, a  zainteresowanie nimi ciągle wzrasta. Co sprawia, że te produkty zyskały zaufanie rodziców? Dowiedz się, dlaczego te wielorazowe pieluchy są znakomitą alternatywą dla jednorazowych... więcej »
Kosz Mojżesza i inne akcesoria ekologiczne, które warto zapewnić niemowlęciu

Kosz Mojżesza i inne akcesoria ekologiczne, które warto zapewnić niemowlęciu

Akcesoria dla niemowlęcia powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również ekologiczne – dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że maluszek nie ma styczności z przedmiotami, które mogłyby wywołać niepożądane reakcje, na przykład... więcej »
Dlaczego seniorzy powinni przyjmować probiotyki?

Dlaczego seniorzy powinni przyjmować probiotyki?

Czy seniorzy powinni przyjmować specjalne probiotyki dla osób starszych i kiedy warto je włączyć do diety? Odpowiedzi znajdziesz w  poniższym tekście. ... więcej »
Życie zgodnie z filozofią lagom

Życie zgodnie z filozofią lagom

Lagom to szwedzkie słowo, które nie ma bezpośredniego tłumaczenia na inne języki. Najbliżej mu do określenia "właśnie tyle, ile trzeba". Filozofia ta promuje harmonię, równowagę i umiarkowanie we wszystkich aspektach życia. W jaki... więcej »
Jak naturalne kosmetyki wpływają na zdrowie skóry dzieci?

Jak naturalne kosmetyki wpływają na zdrowie skóry dzieci?

Skóra noworodków, niemowląt, dzieci jest bardzo delikatna i wrażliwa. Do jej pielęgnacji należy stosować naturalne, hipoalergiczne i dokładnie przetestowane kosmetyki. Zmniejszają ryzyko podrażnienia skóry. Za to odpowiednio nawilżają i... więcej »

Zieloni eksperci

Waldemar Czerwoniec – lekarz ginekolog z 30-letnim stażem Magdalena Modlibowska – coach zdrowia, socjolog, ekolog Joanna Mendecka – psycholog, dietetyk, www.mamowanie.pl Monika Lipowska-Hajduk – psycholog, www.szczesliwa-mama.pl Jolanta Wrzesińska – ekonomistka, podróżniczka, ekoPanidomu :D Marta Tyszko – wielbicielka surowców naturalnych, gaj-oliwny.pl Wanda Hałuniewicz – Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi®, Pasiata.pl Agata Bala – propagatorka naturalnego pieluchowania, www.pupus.pl Katarzyna Wysocka – architekt zieleni Grażyna Ziółkowska - lekarz pediatra oraz specjalista medycyny rodzinnej z 16 letnim stażem Ania i Krzysztof Kobus – podróżnicy, www.malyporoznik.pl Anna Zielińska – antropolog, ekolog żywienia, www.bio-diet.pl Natalia Przybysz – specjalistka do organizacji wolnego czasu z dziećmi Kinga Toczewska vel Myszka Agata Natalia Kozdra – www.ekokobieta.com.pl Hanna Walczyk - handmadowa mama szydełko, druty to jej atuty Agnieszka Dziśko Puchała – adwokat, www.kancelaria-szczecin.com Marta Kierzkowska-Grzybek – fotografka i bębniarka, www.martagrzybek.selia.pl Rafał Młyński – logopeda, prywatna szkoła "SALWATOR" Joanna Koszewska – specjalista ds. Żywienia i Dietetyki, www.dietetyka.waw.pl Mariusz Jaworski – Dyplomowany Dietetyk Kliniczny Aleksandra Kus – rzeźbiarka i nauczycielka Marcin T. Zakrzewski – organizuje i prowadzi szkolenia dla przyszłych doradców, www.chustomania.pl Izabela Lenkiewicz – lekarz, strony: www.przedporodem.pl, www.blog.przedporodem.pl Iwona Sławek – specjalista ds. ochrony środowiska, www.ecoekspertyzy.pl Anna Buchmiet – doradca Noszenia po kursie Die Trageschule® Dresden, strona: www.maminek.pl Matylda Cygalska – doradca dietetyczny, www.zdrowosfera.pl Anna Nogajska – ekspertka od naturalnego pieluchowania oraz chustowania, strona: www.ekobaby.pl Iwona Styrenczak – położna z 17-letnim stażem Alicja Sieklucka – pedagog z ponad 25-letnim stażem pracy z dziećmi Magdalena Słomkowska – doradca laktacyjny; www.centrumdlamamy.com Martyna Kędziora – lekarka, joginka z 7-letnim stażem, nauczycielka jogi Karol Krzysztoń - radca prawny, Kancelaria Radcy prawnego Karol Krzysztoń Magdalena Kowalska Leszek Jaćkiewicz – stały współpracownik miesięcznika "Góry", autor przewodników "Nieznane Tatry"