Ekorodzice

Aleksandra Kus – rzeźbiarka i nauczycielka

Mama 5-letniej Martusi. Pobudza wyobraźnię córki, dostarczając materiałów i  pokazując co raz to nowsze możliwości odpowiednie do wieku dziecka. Z wykształcenia rzeźbiarka po gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od kilku lat pracuje z młodzieżą, ucząc ich patrzenia na przestrzeń i bryłę, tworzy warsztaty dla dzieci oraz „Art. Projekty”. Zabawy plastelinowe, które prezentuje i opisuje na portalu Ekorodzice.pl, tworzy razem z córką od momentu, kiedy tylko dziewczynka wykazała chęci i predyspozycje. Więcej zabaw z plasteliną znajdziecie na stronie: 

Artykuły:

Jak zrobić bałwana?

Jak zrobić bałwana?

Wasz Maluch skończył 2 latka? To doskonały moment, aby rozwijać jego zdolności manualne. Najwyższy czas podsumować osiągnięcia naszego dziecka. Zastanówmy się wspólnie, co potrafi dwuletni szkrab i czego można go nauczyć. ... więcej »
Masy plastyczne dla dzieci

Masy plastyczne dla dzieci

Co było pierwsze jajko czy kura? Nad tym zastanawiają się tęgie głowy, ja mogę wszystkim rodzicom i dzieciom opowiedzieć, jak to z masami do lepienia było. Czy wiecie, że plastelina ma już 131 lat? Glina natomiast ma już kilka wieków... więcej »
Jak rzeźbić z dwulatkiem?

Jak rzeźbić z dwulatkiem?

Kto czytał poprzednie artykuły i razem z dzieckiem zaczął rozwijać jego rączki, ten wie, że nawet taki 1,5-roczny maluch potrafi już co nieco stworzyć. Do tej pory skupialiśmy się na płaskich obrazkach, na kropkach, placuszkach, rulonikach... więcej »
Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami

Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami

Drodzy rodzice, aby wzbudzić w waszym dziecku chęć tworzenia i rozwijania umiejętności manualnych, nie trzeba być artystą! Co więcej, nie musimy mieć nawet dobrego smaku (choć to zwykle jest rzecz względna i indywidualna). Do zabawy z plasteliną... więcej »
Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część III

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część III

Gdy nasz szkrab nauczył się już robić kuleczki i przyklejać placuszki, na pewno zechce zobaczyć coś innego. Pokażmy mu nową sztuczkę. Z kawałka plasteliny zróbmy rulonik – wałeczek. Ulepmy go tak, aby dziecko dokładnie widziało,... więcej »
Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

O tym, że lepienie, ugniatanie i rozciąganie plasteliny pobudza wyobraźnię, rozwija obie półkule, ćwiczy zdolności manualne oraz usprawnia język dziecka Aleksandra Kus już nam zdążyła powiedzieć. Ale to jeszcze nie wszystko… Przed Wami... więcej »
Lepienie z plasteliny – zabawy dla początkujacych

Lepienie z plasteliny – zabawy dla początkujacych

Czy plastelina jest potrzebna naszym maluchom? Jak wykorzystać jej zalety do pobudzania dziecięcej wyobraźni? W jaki sposób lepienie i  ugniatanie wpływa na rozwój dziecka? – wszystkim ekorodzicom podpowiada Aleksandra Kus – rzeźbiarka... więcej »