Ekorodzice

Martyna Kędziora – lekarka, joginka z 7-letnim stażem, nauczycielka jogi

Absolwentka wydziału lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie stażystka w Szpitalu Uniwersyteckim. Przygodę z jogą zaczęła 7 lat temu. W 2005 roku otrzymała tytuł Yoga Siromani po ukończeniu Sivanada TTC w Orleanie (Francja). Jako joginka i lekarka stara się godzić często różne podejścia do życia i leczenia człowieka.


Kilka słów o sobie:

Jestem wegetarianką, siłę i inspirację czerpię najchętniej podczas odpoczynku na łonie natury. Zgodnie z naukami Coelho i Osho zmierzam do celu, uświadamiając sobie jednocześnie piękno każdej chwili teraźniejszej.

Porady:

Sny w ciąży Porażenie prądem

Sny w ciąży Porażenie prądem

Mam problem ponieważ w ciąży śnią mi sie tylko koszmary. To normalne? Ostatnio codziennie mam powtarzający sen o porażeniu prądem. Boje się, że to może być związane z chorobą dziecka umysłową? Proszę o pomoc. ... więcej »
Joga dla ciężarnych

Joga dla ciężarnych

Czy zajęcia z jogi mogą pomóc kobiecie ciężarnej przygotować się do porodu? Słyszałam, że przyszłe mamy podczas zajęć ćwiczą specjalne pozycje, które mają im to ułatwić. W prawie każdej szkole jogi prowadzone są oddzielne zajęcia... więcej »
Joga dla mam z małymi dziećmi

Joga dla mam z małymi dziećmi

Jak wyglądają zajęcia jogi dla mam z malutkimi dziećmi? Czy dla maluchów nie jest to męczące i stresujące wydarzenie? Tak jak wiele jest odmian jogi, tak też różnorodne są zajęcia. Generalnie joga dla dzieci wygląda inaczej niż dla osób... więcej »
Technika oddychania w jodze

Technika oddychania w jodze

Na czym polega technika oddychania w jodze? Ile czasu potrzeba, aby ją opanować? Pełny oddech jogiczny to metoda, za pomocą której dotlenione są całe płuca od szczytów aż po podstawy. Oddychamy tylko nosem, oddechy są długie i spokojne, wydech... więcej »
Problemy z koncentracją

Problemy z koncentracją

Mój synek ma siedem lat i w tym roku poszedł do szkoły. Niestety, ma problemy z koncentracją, co przekłada się na słabe stopnie. Chciałabym mu jakoś pomóc. Może dzięki jodze nauczy się skupiać uwagę na jednej konkretnej czynności? Joga,... więcej »
Rodzinny weekend z jogą

Rodzinny weekend z jogą

Czy istnieje jakieś miejsce w Krakowie lub okolicach, gdzie można pojechać razem z dzieckiem na weekend z jogą? Nigdy nie ćwiczyłam, ale słyszałam, że to fajna sprawa i chciałabym spróbować. Moja Julcia ma 5 lat. Wiele szkół jogi organizuje... więcej »
Joga w ciąży

Joga w ciąży

Czy jogę można ćwiczyć, gdy jest się w ciąży? Jeśli tak, to do którego miesiąca? Czy mam się zapisać na zwykłe zajęcia czy jakieś specjalne – przeznaczone tylko dla kobiet spodziewających się dziecka? Gdzie są w ogóle takie zajęcia... więcej »
Joga w domu

Joga w domu

Jestem świeżo upieczoną matką i mam mało czasu, dlatego postanowiłam ćwiczyć jogę sama w domu. Przed ciążą chodziłam na zajęcia, od tamtej pory nie miałam kontaktu z jogą. Czy lepiej żebym ćwiczyła codziennie po 15 minut po przebudzeniu... więcej »
Uporczywe bóle kręgosłupa

Uporczywe bóle kręgosłupa

Od jakiegoś czasu odczuwam bardzo silne bóle kręgosłupa. Zapewne jest to związane z tym, że większość czasu spędzam przed laptopem. Koleżanka z pracy poradziła mi abym zapisał się na jogę. Czy to może mi pomóc? Dodam, że od czasów... więcej »
Limit wieku a joga

Limit wieku a joga

Czy jest jakiś limit wieku, jeśli chodzi o uczestniczenie w zajęciach jogi? Mam 52 lata i wydaję mi się, że jestem już na to za stara. Joga jest odpowiednia dla każdego - niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Uczęszczać na zajęcia mogą... więcej »