Ekorodzice

Waldemar Czerwoniec – lekarz ginekolog z 30-letnim stażem

Od 35 lat pracuję w zawodzie (czas leci ;-), a ostatnie 15 lat wyłącznie w gabinecie prywatnym. Zajmuję się głównie prowadzeniem ciąży, diagnostyką USG, endokrynologią ginekologiczną. Moja żona jest radiologiem, syn psychologiem, a córka  studentką medycyny. Moje pasje: podróże po świecie, film, nurkowanie, strzelanie, scrabble.
KONTAKT
"EUREKA"
ul. Kościuszki 46/4
05-800 Pruszków
e-mail: sqlap@interia.pl
tel/fax (022) 758 49 53
tel. kom. 0 601 204 177


Porady:

Poród naturalny po cesarce

Poród naturalny po cesarce

Mam dwoje dzieci. Pierwsze przyszło na świat przez poród naturalny, drugie przez cesarskie cięcie. Kamilek, którego urodziłam przez cesarkę, ma teraz dwa lata, a ja mam termin na początek stycznia. Prawdopodobnie to też będzie cesarka. Po... więcej »
Poród domowy w wodzie

Poród domowy w wodzie

Mam termin na luty. Bardzo chciałabym rodzić w domu z mężem, najlepiej w wodzie. Mamy taki mini basen, ale to pierwsze dziecko i mój ginekolog jest przeciwny tego typu praktykom, choć według badań nie ma żadnych komplikacji. Czy mam szansę... więcej »
Choroba hemolityczna noworodków

Choroba hemolityczna noworodków

Na czym polega choroba hemolityczna noworodków? Ja mam grupę Rh-, mój partner Rh+. Czy przed poczęciem powinniśmy coś łykać, zaszczepić się? Rozumiem, że możemy mieć dzieci. Co powinniśmy zrobić w tej sytuacji? Do choroby hemolitycznej... więcej »
Zespół podkradania krwi między płodami (TTTS)

Zespół podkradania krwi między płodami (TTTS)

Do którego miesiąca ciąży grozi mi zespół podkradania ciąży bliźniaczej i jakie są jego objawy? Czy jest szansa się jakoś od niego uchronić? "Podkradanie", czyli zespół przetoczenia między płodami (z angielskiego: Twin-to-Twin... więcej »
Poród naturalny bliźniaków

Poród naturalny bliźniaków

Czekam na bliźniaki i zastanawiam się, czy w tej sytuacji mogę nalegać na próbę porodu przez pochwę czy została mi do wyboru tylko cesarka. Lekarze powiedzieli, że zobaczymy później, jak się wszystko ułoży. Czy to że bliźniaki są jedno... więcej »
Zgrubienie w pachwinie

Zgrubienie w pachwinie

Mam 21 lat i niedawno wyczulam w pachwinie malutkie zgrubienie podskórne – na zewnątrz jest niewidoczne, ale wyczuwalne palcami. Co to może być? Gdy siadam i zakładam nogę na nogę, i niechcący przycisnę zgrubienie, to mnie boli. A czasami... więcej »
Ciąża a latanie samolotem

Ciąża a latanie samolotem

Czy będąc pod koniec 34 tygodnia ciąży, która przebiega bez kompilacji, mogę lecieć samolotem z Anglii do Polski? Czy wiąże się to z jakimś ryzykiem? Czy istnieje realne zagrożenie dla dziecka? O ile nie przewidujemy komplikacji samego lotu... więcej »
Czy to hipotrofia płodu?

Czy to hipotrofia płodu?

Jaka jest różnica pomiędzy pomiarem płodu z usg a terminem porodu? Żona miała wczoraj robione usg i lekarz jej powiedział, że jest dwa tygodnie różnicy. (tzn. jest w 36. tygodniu, a wielkość płodu wychodzi na 34. tydzień). Żona została... więcej »
Planowanie ciąży a wirus cytomegalii

Planowanie ciąży a wirus cytomegalii

Zrobiłam badania w kierunku zarażenia różnego rodzaju wirusami niebezpiecznymi dla płodu i okazało się, iż moje wyniki na obecność przeciwciał wirusa cytomegalii wyglądają następująco: CMV IgM dodatni, CMV IgG dodatni. Czy w chwili obecnej... więcej »
Jajnik drobnotorbielowaty?

Jajnik drobnotorbielowaty?

Właśnie otrzymałam wyniki usg i zaczynam się martwić. Trzon macicy przodozgięty, jednorodny echogenicznie o wym: 29x49mm. Endometrium grubości: 8,3mm. Jajnik prawy o wym: 35x19mm, drobnotorbielkowy. Jajnik lewy o wym: 26x15mm, drobnotorbielkowy.... więcej »
Laptop a bezpłodność

Laptop a bezpłodność

Mój mąż często podczas pracy trzyma laptopa na kolanach. Zwracam mu ciągle uwagę, ale on nic sobie z tego nie robi. A przecież naukowcy ostrzegają, że takie postępowanie może być przyczyną niepłodności. Czy komputer jest aż tak szkodliwy?... więcej »
Wąskie biodra a poród naturalny

Wąskie biodra a poród naturalny

Mam wąskie biodra. Czy to oznacza, że nie powinnam rodzić w sposób naturalny? Pojęcie „kobiety z wąskimi biodrami” jest mało precyzyjne. Zewnętrzna ocena nie zawsze jest adekwatna do wymiarów miednicy kostnej, od których zależy możliwość... więcej »
Bolący pęcherz

Bolący pęcherz

Mam problem, ponieważ od dłuższego czasu cierpię z powodu bolącego pęcherza. Robiłam standardowe badania i nic nie wykryły. Lekarz rodzinny powiedział mi, że to może mieć podłoże ginekologiczne. Jakie badania powinnam zrobić, żeby... więcej »
Złe samopoczucie w ciąży

Złe samopoczucie w ciąży

Jestem świeżo upieczonym małżonkiem, a za 3 miesiące ojcem. To nasze pierwsze dziecko. Jestem bardzo szczęśliwy, ale obawiam się o moją małżonkę. Cały czas jest zmęczona – od poniedziałku do niedzieli non stop leży, męczą ją... więcej »
Ciąża w późnym wieku

Ciąża w późnym wieku

Mam 39 lat i jestem pierwszy raz w życiu w ciąży. Bardzo się martwię, bo chcę, aby dziecko było zdrowe. Jakie zagrożenia niesie ze sobą ciąża w  moim wieku? Czy da się ich jakoś uniknąć? Na pewno ciąża w pani wieku nie jest rozwiązaniem... więcej »
Mięśnie Kegla

Mięśnie Kegla

Od miesiąca ćwiczę mięśnie Kegla podczas oddawania moczu – tak jak radzono w jednym z czasopism. Jednak kilka dni temu w jakimś programie mówiono, że tego typu „praktyki” mogą doprowadzić do choroby pęcherza. Komu mam wierzyć?... więcej »
Sport w trakcie ciąży

Sport w trakcie ciąży

Lubię grać w koszykówkę i pływać. Należę do aktywnych osób. Niedawno dowiedziałam się , ze jestem w ciąży, dokładnie w 6 tygodniu. Czy to oznacza, że muszę zrezygnować z treningów? Ciąża nie jest właściwym czasem na uprawianie... więcej »
Ciąża po ciąży

Ciąża po ciąży

Zaszłam w ciążę niecałe 9 tygodni po urodzeniu pierwszego dziecka. Czy to może mieć jakiś wpływ na stan zdrowia mój i dziecka, które w sobie noszę? Tak szybkie poczęcie po porodzie dobrze świadczy o Pani zdrowiu - bardzo szybko powróciła... więcej »
Alkohol a karmienie piersią

Alkohol a karmienie piersią

W najbliższym czasie wybieram się na wesele mojej przyjaciółki i mam problem. Nadal karmię piersią, a zamierzam na weselu wypić ok. 2 kieliszki wina. Ile godzin od spożycia ostatniego kieliszka muszę odczekać, aby nakarmić dziecko? W... więcej »
Ciążowe testy z apteki

Ciążowe testy z apteki

Czy testy ciążowe kupione w aptece są skuteczne? Kiedy taki test należy zrobić, czy można już po 7. dniach od przypuszczalnego zapłodnienia. Zdaje sobie sprawę, że najlepsze są testy z krwi, ale zależy mi na czasie. Tak, aktualnie dostępne... więcej »