Ekorodzice

zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2011.01.14 15:35
Mam problem tzn. mamy problem Dziecko mojej siostry wcale nie raczkuje a ma już 6 miesięcy. Mój Cyprian tez późno zaczął ok 8 miesiąca i robił to dość dziwacznie przesuwał się na siedząco na pupie czyszcząc kąty. Normalnie nigdy nie raczkował- od razu zaczął chodzić. Czy to jakaś wada genetyczna w rodzinie, czy teraz w ogóle dzieci później raczkują?
enigma (postów: 706) Użytkownik portalu
131 punktów 131 punktów
2011.01.14 19:53
pewnien procent dzieci po prostu nie raczkuje, od razu staje na nóżki i chodzi - cięzko tu mówic o wadzie genetycznej
moje dziecko też nie raczkowało, za to bardzo wcześnie zaczęło chodzić
spodziewaj się niespodziewanego
mamalka (postów: 185) Użytkownik portalu
23 punktów
2011.01.15 01:24
Każde dziecko jest inne oraz ma własne tempo rozwoju. Nie wiem skąd pomysł o wadzie genetycznej w rodzinie. Tak jak napisała enigma są dzieci, które w ogóle nie raczkują i na prawdę tylko nieliczne bobasy zdobywają wszystkie nowe umiejętności według poradników i tabel. Nie ma sensu doszukiwania się u dziecka "objawów nieprawidłowości", porównywać go z rówieśnikami i w ogóle przejmować się choć trochę opóźnieniami. Niemowlęta nadrabiają je zadziwiajaco szybko. Mowie to z doświadczenia gdyż mój synek szybko zaczął raczkować, stawać na nogi a nie potrafił jeszcze siedzieć. W okolicach pierwszego roku zaczął się skupiać na trzymaniu plecków prosto przy siedzeniu i dopiero wtedy nie gibał do tylu i mimo tego"opóźnienia' rozwija się do tej pory zadziwiająco dobrze. Także głowa do góry maluch siostry na pewno was szybko zaskoczy!!
aicha (postów: 91) Użytkownik portalu
45 punktów
2011.01.16 22:04
Mój synek dopiero niedawno nauczył się "normalnie" raczkować, a ma prawie 2 latka. Wcześniej, na etapie raczkowania po prostu "ślizgał" się na jednej nodze ;) i po miesiącu takiego jeżdżenia zaczął stawiać pierwsze kroczki i się zaczęło... Także nie przejmuj się Zeberko, sposobów raczkowania jest mnóstwo, a nawet jeśli dziecko "opuści" ten etap rozwoju to też się nic wielkiego nie stanie.
asa (postów: 1) Użytkownik portalu
10 punktów
2011.01.21 09:11
 Nie rozumiem pytania. Sześciomiesięczne dzieci  nie raczkują. Osiągnięciem tego wieku jest raczej umiejętność przewracania się z brzucha na plecy i odwrotnie. Niektóre niemowlęta próbują samodzielnie siedzieć, jeszcze ze zgiętym kręgosłupem. Nie potrafią samodzielnie siadac a co dopiero mówiąc o raczkowaniu. W tym okresie bawią się też własnymi nogami np. łapiąc się za stopy  i wpychając do buzi.   Co do formy raczkowania to też normalne. Niedługo dojdzie do tego, że będziemy się dziwić dlaczego roczniak nie czyta gazet, obsługuje telefonu itp. Zgroza.

Treść zmieniona przez ADMIN 2011.03.08 15:34
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne