Ekorodzice

+ Rozpocznij nowy wątek
monic (postów: 43)
20 punktów
2011.06.06 11:27

dziecko boi się mężczyzn

Boi się także głośnych przedmiotów (odkurzacz, suszarka), ale to mnie aż tak nie martwi, chciałabym jednak opisać przypadek strachu przed mężczyznami (z kobietami praktycznie problemu nie ma), może ktoś miał podobną sytuację i ma na to jakiś sprawdzony sposób?
Więcej wpisów: 7
HAART (postów: 395)
226 punktów 226 punktów 226 punktów
2011.04.26 17:08

prywatny żłobek

i stało się... Nieubłaganie zbliża się ten moment :( Szymek ma 9,5miesiąca i od maja idzie do żłobka. Jasne, że wolałabym aby został z Babcią ale babcie są daaaaaaleko.
Więcej wpisów: 18
Admin (postów: 91)
34596 punktów 34596 punktów 34596 punktów 34596 punktów 34596 punktów 34596 punktów
2011.04.11 10:17

Bliźniaki a Rodzicielstwo Bliskości / Attachment Parenting

Masz bliźniaki i nie jesteś przekonana, że Rodzicielstwo Bliskości jest dla Ciebie? A może znasz kogoś, kto ma podobne dylematy? Udziel wsparcia innym mamom i podziel się z nami swoim doświadczeniem. Uwaga! Najciekawsze wypowiedzi zostaną opublikowane w magazynie "Organic", a autorki otrzymają bezpłatne numery gazety w papierowej wersji.
Więcej wpisów: 8
monic (postów: 43)
20 punktów
2011.03.31 11:18

"Dobre rady" babć, mam, teściowych...

Moja córka ma pół roku, więc jestem już bogatsza o pewne doświadczenia. Ale chyba każda z nas musi się zmierzyć z "dobrymi radami" najróżniejszych osób. Na początku byłam przerażona i płochliwa ;) Teraz nie dałabym już sobie w kasze dmuchać ;) Jednakże strasznie denerwują mnie ludzie, od których słyszę: nie śpij z dzieckiem, nie noś dziecka, nie dawaj smoczka, dziecko musi samo zasypiać, dzieci są cwane i lubią wymuszać... W moich uszach brzmi to strasznie i nie potrafię tego zrozumieć... Spałam z córeczką i uwielbiałam to. Nawet mój mąż tego chciał. Teraz uważam, że były to cudowne chwile, niezwykle mi potrzebne i kolejne dziecko również będzie z nami spało przez jakiś czas. Pomimo jej 9kg - uwielbiam ją nosić! Usypia mi również na rękach, a ja wtedy zakochuję się w niej jeszcze bardziej, gdy patrzę jak słodko śpi wtulona we mnie... Nie wyobrażam sobie stwarzania jakichś sztucznych barier między mną a dzieckiem, chowania jej na dystans... Skąd w ludziach ten strach przed własnym dzieckiem??
Więcej wpisów: 19
agnieszka (postów: 165)
66 punktów
2011.03.24 13:34

Niska samoocena dziecka

Jak wiemy poczucie własnej wartości ma w psychologii fundamentalne znaczenie. W zależności od wysokiej lub niskiej samooceny pozytywnie, bądź negatywnie postrzegamy swoje zdolności, czy osiągnięcia.Wiadomo, że cły proces jest powiązany z relacjami w rodzinie i miłością, jaką dzieci obdarzane są we wczesnym dzieciństwie, relacjami z grupa rówieśniczą, osiągnięciami nie tylko w nauce, ale i sporcie, zajęciach artystycznych. Reasumując można powiedzieć, że uczucie jakim obdarzyliśmy dziecko w okresie niemowlęcym, pomaga rozwijać u maluszków poczucie bezpieczeństwa i wiarę w siebie, albo niszczy je ... na zawsze? Właśnie jak myślicie, czy to ile czasu i w jaki sposób spędzamy z niemowlakiem ma wpływ na jego przyszłe życie?
Więcej wpisów: 4
angelika (postów: 14)
20 punktów
2011.03.24 09:41

KĄPIEL BOBASA

Czy codziennie kąpałyście noworodka? Ktoś wam pomagał przy kąpieli? My z mężem razem kąpaliśmy naszego synka, pierwsze dwa kąpania były bardzo stresujące i synek wyczuł to bo bardzo płakał. Gdy my oswoiliśmy się już z kąpielą małego, on odwdzięczył się tym samym.
Więcej wpisów: 19

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Więcej wpisów:

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Więcej wpisów:
lasica (postów: 50)
20 punktów
2011.03.19 22:57

Ochrona przeciwsoneczna

Co uzywacie by ochronic skore Waszych dzieci? Ja nie chcialam Kacpra niczym faszerowac gdy byl malutki wiec lato przejezdzilismy pod tetrowka i parasolka na wozku. Teraz sie juz tak nie da :) Czy wiecie cos moze o dobrych i zdrowych produktach tego typu dla malutkich dzieci?
Więcej wpisów: 5
mama_Igorka (postów: 391)
52 punktów
2011.03.14 22:23

Ósmy miesiąc w życiu dziecka

Co wasze maluchy już potrafiły w tym wieku?
Więcej wpisów: 7
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne