Ekorodzice

+ Rozpocznij nowy wątek
mama_Igorka (postów: 391)
52 punktów
2011.03.14 22:09

Czy śpicie ze swoimi dziećmi?

My śpimy do tej pory, ale nie ukrywam, że cały czas jestem krytykowana z tego powodu przez rodzinę i znajomych... Czuję olbrzymia presję, że już powinnam przestać. Ulec, czy bronić swojego zdania? Jak to u was wygląda? Nie mam już siły na ciągłe utarczki z tego powodu z teściówką
Więcej wpisów: 28
inzynierka (postów: 218)
43 punktów
2011.02.23 10:15

witamina K - czy koniecznie zawsze?

Widzę, że przewija się tu dużo mądrych słów i może ktoś wie więcej niż ja o podawanej noworodkom vit K. Pierwsza córka dostała po porodzie zastrzyk z wit. k i po sprawie. Drugiej przepisano do podawania w domu vit. K w kropelkach- wtedy jeszcze jedynego eksportera tego produktu do Pl- więc intuicyjnie zrezygnowałam. Przy trzeciej córce też oprócz standardowego zastrzyku zalecono mi zakup i podawanie kropelek. I tak zastanawiam się skąd te zmiany? czy krzepliwość krwi dzieci jest coraz mniejsza? Zaznaczam, że porody nie były zaznaczone żadnymi powikłaniami i recepty dostawałam w tzw. standardowym pakiecie.
Więcej wpisów: 8
fiolka (postów: 47)
40 punktów
2011.02.21 11:41

smoczek - za i przeciw

Mój mały maluch jest w typie Marudy-Przytulaka. Jednak czasem nawet przytulanie, kołysanie i inne przeróżne techniki uspokajania nie pomagają. Dziecko jest najedzone, ma sucho, ciepło i generalnie przyjemne. Niestety maluch cierpi na gazy i refluks za jednym razem. Układamy więc go wyżej w łóżeczku, karmię pod kątem i staram się robić tak, żeby było mu jak najlepiej. Jednak czasem brakuje nam pomysłu i pojawia się myśl - a może smoczek? Mały jest strasznie aktywnym ssakiem i przez pierwsze 3 tygodnie życia przytył 1,8 kg! Nie twierdzę, ze to źle, to nawet dobrze, ale brzuszek z taką ilością pokarmu też sobie czasem nie radzi. Więc może Wy mi poradzicie....co z tym smoczkiem? Dać do ssania od czasu do czasu? Czy starać się nie?..... Ja nie chcę, ale Wasze doświadczenie i wiedza będą bardzo pomocne.
Więcej wpisów: 17

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Więcej wpisów:
zeberka (postów: 166)
41 punktów
2011.01.14 15:35

Raczkowanie, a wada genetyczna

Mam problem tzn. mamy problem Dziecko mojej siostry wcale nie raczkuje a ma już 6 miesięcy. Mój Cyprian tez późno zaczął ok 8 miesiąca i robił to dość dziwacznie przesuwał się na siedząco na pupie czyszcząc kąty. Normalnie nigdy nie raczkował- od razu zaczął chodzić. Czy to jakaś wada genetyczna w rodzinie, czy teraz w ogóle dzieci później raczkują?
Więcej wpisów: 5
HAART (postów: 395)
226 punktów 226 punktów 226 punktów
2010.12.22 12:10

Kiedy spacerówka?

w którym miesiącu zmieniłyście gondolę na spacerówkę i na jakim etapie siadania był Wasz maluch?
Więcej wpisów: 19
HAART (postów: 395)
226 punktów 226 punktów 226 punktów
2010.12.15 11:12

Obcinanie paznokci - jak sobie poradzić?

Mój 4 misięczny synek nie daje sobie obciąć paznokciu nóg. Z rączkami nie ma problemu - na śpiocha :) Za to nogi to tragedia... Macie jakiś spoósb?
Więcej wpisów: 10
mama_Igorka (postów: 391)
52 punktów
2010.12.08 11:01

Jak wychowywać malucha?

Emitowany wcześniej przez TVP2 serial dokumentalny z koncepcją kontinuum w tle można już zobaczyć on-line na Vimeo.com. Na razie są dostępne dwa odcinki.
Więcej wpisów: 5
hkama (postów: 197)
52 punktów
2010.11.21 12:21

Co na katar u niemowlaka?

Albo lejący się katar albo dla odmiany zapchany nos? Jakie macie sposoby na katar u niemowlaka? Mój maluch ma niespełna pół roku, więc dużo naturalnych sposobów nie mogę wykorzystać niestety.
Więcej wpisów: 14
hkama (postów: 197)
52 punktów
2010.11.19 10:54

Sposoby na ciemieniuchę?

Przy starszaku skończyło się na leku od pediatry, bo niczym nie mogliśmy jej zwalczyć, przy maluchu domowe sposoby zawiodły ale emulsja z emolium pomaga, więc mam nadzieję, że obędzie się bez leku. Co mnie zdziwiło, nasmarowałam maluchowi główkę masłem(oryginalne, niby prawdziwe itp) i tak śmierdziało kwasem, że było nie do wytrzymania. Z domowych sposobów podobno pomaga smarowanie właśnie masłem, oliwką.
Więcej wpisów: 17
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne