Ekorodzice

angelika (postów: 14) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.03.24 09:41
Czy codziennie kąpałyście noworodka? Ktoś wam pomagał przy kąpieli?
My z mężem razem kąpaliśmy naszego synka, pierwsze dwa kąpania były bardzo stresujące i synek wyczuł to bo bardzo płakał. Gdy my oswoiliśmy się już z kąpielą małego, on odwdzięczył się tym samym.
agnieszka (postów: 165) Użytkownik portalu
66 punktów
2011.03.24 13:57
Codziennie. Kąpiel to fakt powinna być radością dla dziecka. Bardzo przydatne są gadżety w stylu kaczuszka, ośmiorniczki, muzyka relaksacyjna w tle...
angelika (postów: 14) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.03.24 14:29
Razem z mężem synka kąpaliśmy codziennie do ukończenia pierwszego roku, po roczku co drugi dzień. Chcieliśmy aby każdy jego dzień wyglądał podobnie, codzienne rytuały powodują że malec czuje się bezpieczny. Igor teraz wie że po kąpieli jest mleczko i czas na spanie. Całe noce przesypia nie budząc się nawet na picie.
wielodzietna (postów: 332) Użytkownik portalu
310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
2011.03.24 20:11
Matiego i Nicolkę co drugi dzień do roczku, po roczku 3 razy w tygodniu. A w czym kąpiecie, bo ja kąpałam w wiadrze 
angelika (postów: 14) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.03.24 22:03
na początku w wanience a póżniej w brodziku
MamaPiątki (postów: 27) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.03.29 00:22
Nie rozumiem- dlaczego noworodka kąpiecie codziennie- kiedy nie jest to konieczne, bo dziecko się tak nie 'brudzi'? A dziecko powyżej roku, które już raczkuje/chodzi i na pewno przy tym się pobrudzi- myjecie co  2-3 dni?
Trochę się dziwię, bo ja robię zupełnie na odwrót- noworodka kąpię co kilka dni (2, czasami 3)- no chyba że jest upalne lato i kąpiel przynosi dziecku ulgę, to wtedy codziennie.
Natomiast dzieci roczne i starsze codziennie- nie tylko dlatego, że jest taka potrzeba, ale też żeby weszło im to 'w krew' i żeby miały dobre nawyki...(moje starszaki i tak się czasami buntują że muszą się myć codziennie;))
joasienka (postów: 31) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.03.29 07:59

My kąpiemy nasza dziewczynkę codziennie od kiedy odwiedziła nas położna.. zapytała czy pierwsza kąpiel już za nami a my, że nie.. a ona, że na co czekamy? i czy my kapiemy się codzinnie?

No i tak mi to weszło do głowy, że pluskamy się codziennie, zwłaszcza, że ma już rok, wszędzie włazi i gania po podłodze, poza tym ma przy tym niesamowitą radochę i myślę, że to też jest bardzo ważne plus wyrabianie nawyku:)

enigma (postów: 706) Użytkownik portalu
131 punktów 131 punktów
2011.03.29 22:17
A ja kąpię dziecko codziennie. Kilka razy tak się zdarzyło, że usnął wieczorem przed kąpielą - no to oczywiste, że położyłam go bez kąpieli.  Ale poza takimi przypadkami to kąpiemy malucha codziennie - zresztą on uwielbia pluskać się w wodzie.
spodziewaj się niespodziewanego
monic (postów: 43) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.03.31 10:53
My kąpiemy (a raczej mąż sam) naszą półroczną córeczkę co drugi dzień. Z początku kąpaliśmy codziennie, ale było strasznie ciężko - mała darła się straszliwie i ciężko nam było na to patrzeć. Potem zaczęliśmy jej śpiewać podczas kąpieli :) Zauważyłam, że gdy śpiewam, wyciszam się i przestaję denerwować, więc miałam nadzieję że przełoży się to też na zachowanie maluszka. Po jakimś czasie mała przestała płakać w kąpieli, ale pojawił się nowy problem - płacz przy ubieraniu po kąpieli, a następnie - płacz już przy kładzeniu na ręcznik...
Wtedy właśnie postanowiliśmy kąpać ją co dwa dni - mieliśmy dość jej straszliwego płaczu... Na ten płacz w końcu pomogło wycieranie na rękach. Do tej pory nie kładę ją na wycieranie, teraz po prostu z nią siadam i wycieram, ale to już z przyzwyczajenia po prostu. Od jakiegoś czasu mała uwielbia kąpiele, z łazienki dochodzą do mnie śmiechy małej i tatusia, tak dobrze się razem bawią :)
fiolka (postów: 47) Użytkownik portalu
40 punktów
2011.04.12 15:45

U nas też kąpie tata i kąpie co drugi a czasami co trzeci dzień, chyba że maluch się ewidentnie spoci (ma 2 miesiące).  Im będzie starszy kąpiele będą częściej. Płakał na początku i wpadliśmy na to, że może woda za zimna - choć temperatura była taka jak zalecają, czyli 37; 38 st. Odkąd woda jest odrobinę cieplejsza maluch na sam widok wanienki się śmieje i rwie do pluskania :)

Może srpóbujcie cieplejszej wody.

emaran (postów: 45) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.04.21 20:56
Nasza pociecha jest kąpana codziennie. Na początku w oiliatum, a teraz w zwykłym płynie do kąpieli dla dzieci. Kąpie się jeszcze w wanience, chociaż już niedługo zmienimy na wannę. Myślałam też o myciu pod prysznicem, ale obawiam się,że córeczka (17 miesięcy) może się pośliznąć. Córeczka uwielbia kąpiel, natomiast nie przepada za myciem włosów. Ma bujną czuprynkę-jest mulatką. Ciężko się te włoski rozczesuje, niestety.:( Jest tu może na forum jakaś mama mulaciątka? Może ktoś podzieli się patentem na pielęgnację kręconych włosów?
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne