Ekorodzice

+ Rozpocznij nowy wątek
zamotana (postów: 90)
63 punktów
2016.08.11 08:56

Jak długo byłyście Wy karmieni piersią?

Jestem ciekawa jak to kiedyś wyglądało? Ile byliście karmieni piersią? Może to stąd te komentarze negatywne odnośnie długiego karmienia?
Więcej wpisów: 4
zeberka (postów: 166)
41 punktów
2016.05.17 06:58

Banki mleka w Polsce

Słyszałyście o czymś takim w waszej okolicy. Niedawno przeczytałam tu na portalu o czymś takim i się zastanawim jak to działa. Kto oddaje mleko?
Więcej wpisów: 2
agnieszka (postów: 165)
66 punktów
2015.10.09 11:57

Odstawienie od piersi z powodu zagrożenia dla ciąży

Lekarz mojej przyjaciółki kazał jej przestać karmić . Powód: Odstawienie od piersi z powodu zagrożenia dla ciąży. Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam. To normalne?
Więcej wpisów: 2
agnieszka (postów: 165)
66 punktów
2014.05.06 14:24

Do kiedy karmić piersią?

Od pediatry dostałam informację, że za długo karmię dziecko piersią (na razie 24mcy), na mój argument że WHO zaleca do 2 roku życia odpowiedziała że to są zalecenia ze względu na dzieci z trzeciego świata które w tamtych warunkach by umarły z głodu, ale u nas nie trzeba... a wręcz nie można... Chcę zakończyć karmienie, bo ostre zęby mojej najmłodszej pociechy, nie są sprzymierzeńcem długiego karmienia, ale nie wiem czy dobrze robię... Nigdy jeszcze aż tak długo żadnego z dzieci nie karmiłam naturalnie.
Więcej wpisów: 13
duzabeka (postów: 21)
40 punktów
2014.01.29 11:36

Zielona herbata a karmienie piersią

Wiecie czy picie herbaty wpływa jakoś na jakość mleka? Co prawda karmie już sporadycznie tylko, ale raz dziennie się zdarza. Jestem na diecie i tam zalecają pic 1litr dziennie zielonej lub białej herbaty. Nie chce bobaskowi zaszkodzić.
Więcej wpisów: 4
hetmanka (postów: 222)
40 punktów
2013.07.29 10:23

Rabarbar a karmienie piersią

Zauważyłam, że po rabarbarze dziecko jest niespokojne. Ma problemy z zasypianiem i ciągle płacze. Nie wiem czy to pojedyńczy przypadek czy wszystkie tak mają. Ja nie mogę w każdym razie zjeść ulubionej kruszonki z rabarbarem i karmić małego;/
Więcej wpisów: 5
zeberka (postów: 166)
41 punktów
2013.06.17 15:16

Sukienka do karmienia

Korzystałyście z takich wynalazków? Ja miałam kilka sukienek i bluzek kopertowych, zamki, guziki i je wykorzystywałam plus specjalny stanik do karmienia. Jednak niedawno widziałam specjalne sukienki stricte do karmienia. Chcę na chrzest kupić świeżo upieczonej mamie takie cudo i się zastanawiam na co zwracać uwagę? Zapięcie ( rzep, czy zatrzask), materiał. Jaki jest standardowy koszt takiego gadżetu? Po okresie karmienia można normalnie nosić taką sukienkę jeszcze?
Więcej wpisów: 4
emaran (postów: 45)
20 punktów
2013.06.04 21:49

wielorazowe wkładki laktacyjne

Czy któraś z mam używała wkładek wielorazowych? Jak się sprawdzają? Ile takich kompletów wkładek potrzeba, by nie stresować się, że poprzednie nie wyschły? A może ktoś próbował sam uszyć takie wkładki? Jeśli tak, to z jakiego materiału? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Więcej wpisów: 7
enigma (postów: 706)
131 punktów 131 punktów
2012.05.11 13:06

kontrowersyjny /??/ artykuł

czytałyście? http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,11700719,Mama_karmi_3_latka__Okladka_tygodnika_Time_zbulwersowala.html a jakie niektore komentarze pod artykulem.....
Więcej wpisów: 9
inzynierka (postów: 218)
43 punktów
2012.05.01 18:31

mamki czyli pożyczamy mleko mamy

hej muszę sie wypowiedzieć w tym temacie bo nie zduszę. Spotkałam sąsiada z bloku obok, któremu trzy dni po naszym porodzie też urodził się synuś. W sumie nie znam nawet imienia taty, bo taką mam przypadłość, ale jak mi powiedział, że mama pojechała na rezonans i brakuje im ściągniętego mleka, więć ma przygotowany syntetytk, to dopiero 3 godz później jak dzieci poukładałam do łóżek oświeciło mnie coby im podrzucić moje mleko. Ale była noc, mówię co się będę wtrącać, zostawiać dzieci same sobie i biegać ze swoimi "wydzielinami" w kapciach po ludziach. W sumie gdyby potrzebowali, tak? to by się spytali... Sama bowiem w swej nadgorliwości powolutku, systematycznie buduję zapasy na pierwszy wypad do kina lub coś w tym rodzaju ;) Wczoraj rozmawiałam z sąsiadką- i okazuje się, że sztuczne mleko wywołało masę problemów i zastanawiali się, czy nie poprosić mnie o pomoc. Kurka! trzeba było- najwyżej bym odmówiła! Po co to pszę? bo wiele z ans jest wielokrotnie po którejś ze stron, i jak ten żuraw z czaplą spotkać się nie moga. Na razie mamy jeden bank mleka w kraju, więc dziewczyny, musimy o tym rozmawiać. my jak zaczęłyśmy to się okazało, że na naszym podwórku są inne co podkarmiały dzieci przyjaciółce czy siostrze, ale to wciąż krępujący temat.
Więcej wpisów: 11
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne