Ekorodzice

+ Rozpocznij nowy wątek
iaera (postów: 437)
78 punktów
2012.10.31 11:06

Blog

Chciałabym założyć bloga. Takiego o szyciu, gdzie mogłabym prezentować swoje prace. Poradźcie, z jakiej strony najlepiej to zrobić, i skąd sie pobiera szablony i obrazki, bo wiem, ze są takie strony, tylko nie potrafię znaleźć.
Więcej wpisów: 17
iaera (postów: 437)
78 punktów
2012.08.28 15:26

H&M niebezpieczne bidony

http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/h-m-wycofuje-bidony-dla-dzieci,272495.html Słyszałyście już o tym?Przed chwilą podejrzałam na innym forum.
Więcej wpisów: 3
enigma (postów: 706)
131 punktów 131 punktów
2012.04.19 20:58

ubój rytualny - podpisz petycję!

W Polsce po cichutku, bez rozgłosu, zabija się tysiące zwierząt w sposób wyjątkowo okrutny:( Jest to tzw. ubój rytualny. Bardzo proszę - podpiszcie tę petycję, bo to wstyd i hańba, że w XXI wieku coś takiego ma miejsce. http://www.petycjeonline.pl/petycja/stop-dla-uboju-rytualnego/823
Więcej wpisów: 6
danda (postów: 96)
20 punktów
2012.04.01 11:11

Zaproszenie na Komunię

Chciałam zapytać Was o zdanie, bo powiem Wam, że znalazłam się w niezręcznej sytuacji i nie wiem jak postąpić. Moja chrześnica w tym roku przystępuje do I Komunii Św. Jej rodzice, jakby to powiedzieć, trochę im się w głowach poprzestawiało i pomimo, iż wcześniej mieliśmy świetny kontakt teraz zachowują się dziwnie obco. Jakkolwiek by nie było, wydaje mi się, że Komunia Św. to nie byle jakie święto, tylko istotne wydarzenie w życiu dziecka (przynajmniej mnie wychowano w takim przeświadczeniu). Mimo, to zamiast wręczyć nam osobiście zaproszenie (bo jednak czasem ich odwiedzamy, a oni nas wcale pomimo wielokrotnych zaproszeń) przekazali nam przez kogoś innego z rodziny. Ja z racji swojej roli Matki Chrzestnej oczekiwałam oficjalnego zaproszenia, szczególnie, że mieszkamy blisko siebie. Dla mnie to przejaw totalnej ignorancji. Mam ochotę zadzwonić i powiedzieć co o tym myślę, tylko co dalej pojechać pod kościół a później do domu, to dziecku będzie przykro. Poza tym jest jeszcze inna kwestia - finansowa, przy 1 dziecku, które szło do komunii rodzice "zażyczyli" sobie komputer. Dla mnie to jakiś żart, zamierzam podarować coś ściśle związanego z religią, obawiam się, że i na tym podłożu będzie nieporozumienie. Ludzie niestety się zmieniają, ja ich teraz nie poznaję :( Poradzicie coś?
Więcej wpisów: 7
gregona (postów: 309)
331 punktów 331 punktów 331 punktów 331 punktów
2012.02.12 23:24

Antykoncepcja dla mężczyzn, a raczej zabawna anegdota

Ubawiłam się artykułem ;] Wyobrażacie sobie mężczyzn "bombardujących" swoje jądra ultradźwiękami i w charakterze przewodnika wykorzystujących (do tego celu) falę ciepłej słonej wody. ?!!!! ;]]]]]] I pewnie badania te są opłacane z kieszeni podatników, mało tego eksperymenty te na razie wykonano na szczurach... http://www.doz.pl/newsy/a8043-Ultradzwieki_zamiast_prezerwatywy?utm_medium=email&utm_campaign=newsletter&utm_source=newsletter_114_html_1&utm_content=news_3_Ultradzwieki_zamiast_prezerwatywy
Więcej wpisów: 2
gregona (postów: 309)
331 punktów 331 punktów 331 punktów 331 punktów
2012.01.30 13:09

dr Preeti Agrawal

W sobotę miałam okazję pojawić się na wykładzie tej kobiety. To o czym mówiła nie była dla mnie nowością, ale widać po tłumie osób przybyłych na wykład (bo nie tylko kobiet, ale i mężczyzn) jej podejście zyskuje zwolenników. Jak można przeczytać na jej stronie "Holistyczna ginekologia traktuje kobiety jako integralną całość, a nie zbiór organów, wymagających wyłącznie specjalistycznej wiedzy". http://www.preetigin.pl/ Odnosi się wrażenie, że kobieta ma niezwykłą siłę w sobie, znam osobiście kobiety, którym pomogła. Tak na prawdę robi to, na co na co dzień my nie mamy czasu - słucha naszych ciał, zagłębia się w duszę i w nasze myśli, to tam znajdujemy odpowiedź na przyczynę naszych dolegliwości. Jeśli ktoś będzie miał okazję posłuchać jej na żywo to gorąco namawiam, poza tym napisała wiele książek, osobiście przeglądałam tylko tą odnośnie diety kobiet w ciąży.
Więcej wpisów: 3
biobio (postów: 0)
10 punktów
2012.01.23 19:39

Ciekawa bezpłatna książeczka o eko -żywności dla dzieci

Witajcie, Kilka dni temu zamówiłam sobie bardzo fajną książeczkę o fajnym tytule "Zaprzyjaźnij się z dżdżownicą". Publikacja jest bezpłatna, ładnie wydana przez Stowarzyszenie Wiejskie Zielona Przestrzeń. Tutaj wklejam info z ich strony www.zielona.org Książka stanowi zbiór ciekawych eksperymentów oraz informacji związanych z rolnictwem ekologicznym: uprawie zgodnej z naturą, ekologicznej żywności, starych odmianach drzew owocowych i tradycyjnych rasach zwierząt, bioróżnorodności na wsi oraz ekorolnikach - pasjonatach. Przeznaczona głównie dla dzieci, będzie również inspiracją dla nauczycieli oraz rolników ekologicznych zajmujących się edukacją we własnym gospodarstwie. Publikacja zawiera wiele kolorowych zdjęć. Została wydrukowana na papierze w 100% makulaturowym. Osoby, organizacje i instytucje zainteresowane otrzymaniem książki prosimy o składanie zamówień (imię i nazwisko lub nazwa organizacji, adres) pod adresem: info@zielona.org Książka jest bezpłatna. Publikację można także pobrać w formacie pdf (3,23 MB)
Więcej wpisów: 1
enigma (postów: 706)
131 punktów 131 punktów
2012.01.18 15:18

zakupy - pochwalcie się;)

To wątek, w którym można się pochwalić wyjątkowo udanym zakupem:) Mnie dziś udało się kupić mini-maszynę do szycia na wyprzedaży, za 20 zl. Jestem bardzo zadowolona, bo od dawna przymierzałam się do takiego zakupu (żeby móc sobie od czasu do czasu coś przeszyć/uszyć i nie musieć iść do nikogo w łaskę) a ciągle żałowałam na to pieniędzy. Mam nadzieję, że maszyna się sprawdzi przy jakichś małych pracach domowych.
Więcej wpisów: 11
gregona (postów: 309)
331 punktów 331 punktów 331 punktów 331 punktów
2012.01.08 22:58

Wzrost podatku VAT...

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dość kreowania tego kraju jako prorodzinnego... Pod otoczką podniesienia VAT na ubranka niemowlęce przemycono podwyżki i innych produktów, o których przeciętny rodzić nie ma bladego pojęcia. Kiedyś na liście produktów z obniżoną stawką VAT były różnego rodzaju akcesoria niemowlęce: tekstylia (i ubranka, i tetra i ręczniczki niemowlęce) i obuwie niemowlęce i bazy pod foteliki, niektóre foteliki i akcesoria typu butelki do karmienia, smoczki itp. Teraz na stawce 8% w ustawie pozostały wyłącznie pieluszki i wkładki jednorazowe (jako pieluszki z włókiem celulozowych). Ciuszki, buty, smoczki nie z latexu, wiekszość laktatorów (bo się interpretacja przepisów zmieniła) i jeszcze trochę innych produktów weszła na 23%. Zgrzytam zębami przeglądając strony sklepów internetowych. Do stacjonarnych nie wchodzę, bo marże mają taką, że w ogóle nic nie kupię. Wymieniam ciuchy, kombinuję jak mogę. A Wy? Uderza Was to po kieszeniach? Przy jednym dziecku może nie tak bardzo, ale przy dwójce, trójce...
Więcej wpisów: 37

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Więcej wpisów:
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne