Ekorodzice

+ Rozpocznij nowy wątek
edymal (postów: 50)
20 punktów
2011.10.19 08:55

Inne spojrzenie na ekologię... ja się zniesmaczyłam

co myślicie na temat tego artykułu? Jak jakoś tak dziwnie... trochę niesmacznie. http://jaszczempowo.blox.pl/2011/08/Jak-zostalam-Eko-Mama-historia-prawdziwa.html
Więcej wpisów: 10
wielodzietna (postów: 332)
310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
2011.07.27 13:46

Wieczór panieński

Jaki prezent na wieczór panieński? Już trochę wyszłam z tematu, a zostałam zaproszona. Nie wiem jak sprawa się rozwinie, bo jeśli skończy się na antybiotyku to raczej nici z wieczoru, ale gdyby mi się jakoś udało wyleczyć bez chemii to szykuje mi się pod koniec sierpnia weselicho. Tylko co się teraz daje młodej pannie przed ślubem? Standardowo bieliznę?
Więcej wpisów: 10
wielodzietna (postów: 332)
310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
2011.05.23 11:54

Minimalizm a frugalizm

Ponieważ mam chwilę wolnego czasu, wreszcie mam czas na moje przemyślenia. Otóż tuż przed porodem miałam okazję przeczytać książkę o minimaliźmie Babauta, która mnie zaintrygowała. Do tej pory myślałam, że minimalista to osoba, która kupuje mało i jak najtańsze przedmioty. Wyznacznikiem jest ich cena. Po lekturze uświadomiłam sobie, że cały czas myliłam to pojęcie z frugalizmem. Otóż minimalista stawia na ilość i jakość. Sensem minimalizmu jest uwolnienie się od tego sztucznie wytworzonego dążenia do posiadania, uzyskanie większej kontroli nad sobą, a także swoiste „wrzucenie na luz”, spowolnienie tempa codzienności, więcej odpoczynku… Wg tej drugiej definicji uważam, że jestem bliska zostania minimalistką. A wy?
Więcej wpisów: 4

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Więcej wpisów:
zamotana (postów: 90)
63 punktów
2011.05.16 15:15

matka forum

Jestem ciekawa, czy często korzystacie z forum szukając informacji stricte dla rodziców? Które fora warto odwiedzić waszym zdaniem?
Więcej wpisów: 6
mama_Igorka (postów: 391)
52 punktów
2011.05.09 13:40

ekoFacebook ?

Według raportu Greenpeace zatytułowanego „Jak brudne są twoje dane” serwery zarządzane przez takie firmy jak Google, Akamai, Yahoo i Apple w 2007 pochłonęły 662 biliony kWh energii. Czyli więcej niż całe Indie, które wykorzystały 568 bilionów kWh. W raporcie Internet porównany jest do kraju, który zajmuje piąte miejsce na liście najbardziej zanieczyszczających środowisko narodów świata... Właśnie widziałam funpage promujący nacisk na władze Facebooka żeby stał się bardziej eko. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Więcej wpisów: 2
superbabcia (postów: 96)
32 punktów
2011.02.07 19:14

Kim są szafiarki?

Przeglądnęłam relację z zielonego pokazu mody i trafiłam na zdjęcie z podpisem szafiarki. Kim są szafiarki? Jeśli wystawie swoje rzeczy w dziale szafing to już nią jestem? Wybaczcie starej babie że się ośmiesza, ale nie wiem a jestem ciekawa bo mnie to słówko urzekło...
Więcej wpisów: 4

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Więcej wpisów:

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane

Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Więcej wpisów:
danda (postów: 96)
20 punktów
2010.11.21 14:05

Oddaj stary telefon komórkowy (także niedziałający) potrzebującym

1. Czy w Twoich szufladach zalegają stare telefony komórkowe, których już nie potrzebujesz? 2. Czy wiesz jak szybko traci na wartości Twój telefon komórkowy? 3. Czy wiesz w jaki sposób można bezpiecznie dla ochrony środowiska naturalnego zagospodarować stare telefony komórkowe? Te pytania zostały zadane na www.banktelefonow.pl Portal ten współpracuje z Towarzystwem Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Aparaty, które zostają przekazane za pośrednictwem portalu- niezdatne kieruje się do recyklingu, a te w lepszym stanie (naprawione i działające) trafiają do któregoś z niezamożnych krajów Azji, Ameryki Łacińskiej lub Afryki. Uzyskane z ich sprzedaży środki trafiają do Zakładu dla Ociemniałych w Laskach. Jakby ktoś nie wiedział co zrobić z takim telefonem, a znając życie u większości z nas takowe się gdzieś po domu plątają, to warto się zainteresować tą akcją.
Więcej wpisów: 4
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne