Ekorodzice

Gry i zabawy dla dzieci

Masy plastyczne dla dzieci 2011.04.29 09:19

Masy plastyczne dla dzieci

Co było pierwsze jajko czy kura? Nad tym zastanawiają się tęgie głowy, ja mogę wszystkim rodzicom i dzieciom opowiedzieć, jak to z masami do lepienia było. Czy wiecie, że plastelina ma już 131 lat? Glina natomiast ma już kilka wieków i jest matką wszelkich mas... więcej »
Zabawy z bajkami dla dzieci od 3-go roku życia 2011.04.15 10:28

Zabawy z bajkami dla dzieci od 3-go roku życia

Czytanie bajek to doskonały punkt wyjścia do przeróżnych zabaw z  dzieckiem. Pozwolą nam one poznać uczucia i odkryć najskrytsze marzenia naszych pociech. Poniżej przedstawiam kilka zabaw związanych z bajkami, które każdy rodzic może wykonać z dzieckiem. Przeznaczone... więcej »
Jak rzeźbić z dwulatkiem? 2011.03.03 09:46

Jak rzeźbić z dwulatkiem?

Kto czytał poprzednie artykuły i razem z dzieckiem zaczął rozwijać jego rączki, ten wie, że nawet taki 1,5-roczny maluch potrafi już co nieco stworzyć. Do tej pory skupialiśmy się na płaskich obrazkach, na kropkach, placuszkach, rulonikach i trafianiu do celu. Tymczasem... więcej »
Muzyka w życiu dziecka – zabawy z przedszkolakiem 2011.02.15 11:44

Muzyka w życiu dziecka – zabawy z przedszkolakiem

Czy zastanawiałeś się, jak ważną rolę pełni muzyka w życiu Twojego dziecka? Czy myślałeś, jak to się dzieje, że rozwija ona jego wyobraźnię. Razem z Frankiem wyruszamy na poszukiwania klucza, który otworzy drzwi do niezwykłego świata muzyki. Chcecie zabrać się... więcej »
Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami 2010.12.30 11:44

Jak lepić z plasteliny? – zabawa z szablonami

Drodzy rodzice, aby wzbudzić w waszym dziecku chęć tworzenia i rozwijania umiejętności manualnych, nie trzeba być artystą! Co więcej, nie musimy mieć nawet dobrego smaku (choć to zwykle jest rzecz względna i indywidualna). Do zabawy z plasteliną wystarczy kilka szablonów... więcej »
Zabawy terapeutyczne dla dzieci od 3-go roku życia 2010.11.19 08:26

Zabawy terapeutyczne dla dzieci od 3-go roku życia

Wspólna zabawa przybliża, daje poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, otwiera dzieci na rodziców i odwrotnie. Ćwiczenia które proponuję sama wykorzystywałam do pracy z dziećmi. Prezentowane przez mnie zabawy terapeutyczne przeznaczone są dla dzieci od 3. roku życia.... więcej »
Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część III 2010.10.15 11:15

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część III

Gdy nasz szkrab nauczył się już robić kuleczki i przyklejać placuszki, na pewno zechce zobaczyć coś innego. Pokażmy mu nową sztuczkę. Z kawałka plasteliny zróbmy rulonik – wałeczek. Ulepmy go tak, aby dziecko dokładnie widziało, że plastelina jest pod naszą... więcej »
Jak zrobić ekologiczną farbę z buraka? 2010.09.20 11:35

Jak zrobić ekologiczną farbę z buraka?

Ekorodzicielstwo nie jedno ma imię. Tym razem nie przeczytacie o pieluszkach wielorazowych, chustach czy karmieniu piersią… Dowiecie się za to, że malowanie z dzieckiem też może być "EKO". więcej »
Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II 2010.09.13 10:23

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

O tym, że lepienie, ugniatanie i rozciąganie plasteliny pobudza wyobraźnię, rozwija obie półkule, ćwiczy zdolności manualne oraz usprawnia język dziecka Aleksandra Kus już nam zdążyła powiedzieć. Ale to jeszcze nie wszystko… Przed Wami ciąg dalszy kuleczkowych szaleństw... więcej »
Lepienie z plasteliny – zabawy dla początkujacych 2010.07.20 15:57

Lepienie z plasteliny – zabawy dla początkujacych

Czy plastelina jest potrzebna naszym maluchom? Jak wykorzystać jej zalety do pobudzania dziecięcej wyobraźni? W jaki sposób lepienie i  ugniatanie wpływa na rozwój dziecka? – wszystkim ekorodzicom podpowiada Aleksandra Kus – rzeźbiarka i nauczycielka, a prywatnie... więcej »

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »