Ekorodzice

Mydło galasowe

Autor: Jolanta Walczyk z Redakcji Ekorodzice.pl 2014.02.04, 17:03

Jak usunąć skutecznie bardzo uporczywe plamy? Najlepiej ekologicznym sposobem? Specjalnie dla was testujemy skuteczność mydła galasowego. Od lat znany i lubiany środek na tłuste plamy naszych babć. Niestety zapomniany przez nasze mamy...

fot. mydlo galasowe

Mydło galasowe idealnie wybawia plamy na bazie tłuszczu, krochmalu i białka. Jest niezastąpiony do usuwania plam z pieluszek wielorazowych. Preparat został stworzony na bazie substancji biodegradalnych i pochodzenia roślinnego. Zawiera koncentrat żółciowy, substancje piorące uzyskiwane z oleju kokosowego oraz palmowego, a także mydło szare potasowe. Jego największy plus to taki, że jest bezpieczny dla naszej skóry i środowiska. Nie zawiera substancji konserwujących, wybielaczy i substancji zapachowych. My sprawdziliśmy jego działanie na bawełnianej koszulce poplamionej pomidorowym sosem z dużą ilością oleju z oliwek.

Sposób użycia:

I SPOSÓB

Mydło rozprowadzić bezpośrednio na plamie, pozostawić 5 minut , a następnie wypłukać w ciepłej wodzie.

fot. mydło galasowe działanie

II SPOSÓB:

Wyprać w mydle całe pranie: 1 nakrętkę butelki Uniwersalnego płynu do prania (30ml) na jeden wsad pralki bez dodatkowych preparatów piorących.

III SPOSÓB 

Wlać mydło galasowe do komory, nastawić pranie wstępne i kiedy pralka nabierze wody, wyłączyć ją. Zostawić tak na jakiś czas i włączyć pralkę dodając środka piorącego np. uniwersalnego płynu do prania.


Redakcja testowała pierwszy sposób. Nawet pod światło nie było widać żadnych przebarwień.

Tagi: domowa   ekodom   ekosprzątanie   galasowe   jak   mydło   plamę   porada   usunąć  


Komentarzy: 4
{opis}
11.05.2014 01:19 - emiczek
Obawiam się stosowania go do pieluszek wielorazowych. Tyle się mówi, że nie można ich tłuścić, nie prać w płatkach mydlanych. Może ono jest jakieś inne. Może któraś z mam próbowała? I jak pieluchy to znoszą?
{opis}
04.04.2014 10:43 - superbabcia
Mydło galasowe jest rewalacyjnym środkiem naturalnym na plamy Nie wyobrażam sobie mieć dzieci bez tego wynalazku!
{opis}
04.04.2014 10:29 - martazet
Trzeba spróbować!
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców