Ekorodzice

Ekologiczne czyszczenie toalety

Autor: Magda Tokarska z Redakcji EKORODZICE.PL 2013.11.21, 20:24
Domowa toaleta to miejsce, gdzie harcują zastępy zarazków. Nie dziwi więc fakt, że podczas sprzątania łazienki często decydujemy się na korzystanie ze sklepowej chemii. Ale czy ten wybór jest na pewno najlepszy? Dla ekorodziców - zagorzałych zwolenników naturalnych środków czystości - mamy pomysł na ekologiczne czyszczenie toalety.

fot. Ekologiczne czyszczenie toaletyPODSTAWOWE ZASADA
  1. Muszlę klozetową myjemy zawsze od strony zewnętrznej do wewnętrznej - w ten sposób "zarazki wędrują" do środka muszli.

  2. Używamy dwóch różnych ściereczek do czyszczenia toalety i wanny (najlepiej, aby miały różne kolory - wtedy się nie pomylimy).

  3. Podczas czyszczenia toalety nie zapomnijcie o umyciu zawiasów, przycisku do spłukiwania oraz obu stron deski klozetowej.

SODA OCZYSZCZONA

Raz na siedem dni przygotujcie szklankę sody oczyszczonej, wsypcie do muszli i spuście wodę. W ten sposób zneutralizujecie nieprzyjemne zapachy i zapobiegniecie zapychaniu się rur.

PASTA Z BORAKSU I OCTU

Na zabrudzenia i osad z kamienia znajdujący się w muszli klozetowej nałóżcie pastę przygotowaną z boraksu i octu spożywczego. Zostawcie miksturę na kilka godzin, a potem spłuczcie. 

Komentarzy: 2
{opis}
16.05.2014 11:13 - ancyk
A czym myc calą toalete? Też tą pastą z boraksu i octu? Bo nie bardzo rozumiem.
{opis}
10.12.2013 13:28 - hetmanka
A ta pasta z boraksu jest trująca? Trzeba zakładać rękawiczki?
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców