Ekorodzice

Naturalne środki czystości

Ekologiczne pranie w praktyce - jak prać taniej i w sposób przyjazny dla środowiska oraz zdrowia 2021.02.21 19:41

Ekologiczne pranie w praktyce - jak prać taniej i w sposób przyjazny dla środowiska oraz zdrowia

Ekologia staje się coraz modniejsza. To bardzo dobrze, ponieważ to pierwszy krok w kierunku ratowania naszego środowiska naturalnego. Ekologia to jednak nie tylko oznaczenia na kupowanych produktach a przede wszystkim sposób myślenia i codzienne nawyki, które pozwalają robić... więcej »
Ekologiczne środki czystości 2019.12.15 23:42

Ekologiczne środki czystości

Sugerując się reklamami w TV i kolorowych czasopismach, kupujemy coraz to nowsze środki czystości, których zaledwie jedna kropla ma siłę wodospadu i wszelki brud znika w okamgnieniu. Nie zastanawiamy się jednak, jak te specyfiki wpływaja na nasze zdrowie i środowisko...... więcej »
Ekologiczne produkty do czyszczenia, które na pewno masz w swoim domu 2019.04.12 13:27

Ekologiczne produkty do czyszczenia, które na pewno masz w swoim domu

Małe dzieci i chemia domowa to nie jest dobre zestawienie. Rodzice często chcą ograniczyć stosowanie środków chemicznych i zastąpić je naturalnymi, ale brakuje im wiedzy i doświadczenia. Dlatego przygotowaliśmy kompendium podstawowej wiedzy na temat ekologicznego sprzątania.... więcej »
Proszek eukaliptusowy 2016.09.07 14:51

Proszek eukaliptusowy

Jeśli nie chcesz bawić się w  produkcję domowego proszku do prania z sodą kalcynowaną w roli głównej, a zależy Ci na zdrowiu Twoich bliskich i środowiska koniecznie wypróbuj naturalny proszek eukaliptusowy! więcej »
Domowy proszek do prania przepis 2016.05.24 16:21

Domowy proszek do prania przepis

Szybki i prosty sposób na przygotowanie ekoproszku do prania w domowym zaciszu. idealny do prania dziecięcych ciuszków i rzeczy alergików. Koniecznie musisz go wypróbować! więcej »
6 sposobów na mrówki spożywcze 2015.07.14 17:23

6 sposobów na mrówki spożywcze

Mrówki domowe są w stanie wyprowadzić z równowagi nawet stoika. Często do nas trafiają z balkonów i tarasów. Niestety,nie jest łatwo pożegnać raz na zawsze nieproszonych lokatorów. Jak to zrobić? Czas poznać domowe sposoby na mrówki spożywcze. ... więcej »
Jak czyścić pralkę? 2015.03.01 20:18

Jak czyścić pralkę?

Pralkę czyścimy w dwóch celach. Po pierwsze, aby pozbyć się niechcianego zapachu z jej wnętrza, po drugie, aby odkamienić bęben pralki i automatycznie wydłużyć jej żywotność. Oba powody są wystarczająco dobre, aby zaopatrzyć się w sodę i ocet. ... więcej »
Kwasek cytrynowy - jak usunąć osad ze szklanki? 2014.10.15 10:41

Kwasek cytrynowy - jak usunąć osad ze szklanki?

Kwasek cytrynowy ma wiele zastosowań i to nie tylko spożywczych. Idealnie radzi sobie z kamieniem czy osadem z mydła. Polecam go wszystkim, którzy nie lubią zapachu octu, a chcą w naturalny sposób pozbyć się zabrudzeń z twardej wody na szklanych i ceramicznych przedmiotach.... więcej »
5 zastosowań kwasku cytrynowego 2014.09.04 11:44

5 zastosowań kwasku cytrynowego

Kwasek cytrynowy to uniwersalny środek czyszczący, doskonale nadający się do prania, sprzątania, pochłaniania nieprzyjemnych zapachów, usuwania kamienia ze sprzętów AGD i armatury. więcej »
Usuwanie nieprzyjemnych zapachów 2014.09.04 09:46

Usuwanie nieprzyjemnych zapachów

Świeży zapach w domu, szczególnie w miejscach przeznaczonych do przechowywania żywności, to podstawa. Aby go utrzymać, wydajemy często krocie na drogie odświeżacze powietrza, które niszczą nie tylko brzydką woń, ale także nasze zdrowie. My pokażemy Wam naturalne sposoby,... więcej »
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców