Ekorodzice

Malowanki do wydrukowania, kolorowanki do pobrania

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2011.05.04, 12:17
Czy wiesz, dlaczego wieloryby żyją w zagrożeniu?

Kto w Was wie, jak wygląda wieloryb? Na pewno wiele z was odpowie, że jest olbrzymi i budzi zgrozę. Chociaż wieloryby należą do jednych z największych zwierząt na świecie, to wobec człowieka są bezbronne. Często padają ofiarą ludzkiej pazerności. Człowiek poluje na ich tłuszcz i mięso. Szacuje się, że każdego roku na świecie ginie aż 300 tysięcy wielorybów, morświnów i delfinów. Niestety, doprowadziło to niemal do wyginięcia tych stworzeń. Obecnie wiele krajów wprowadziło zakaz polowania na wieloryby.

Zadanie EKO JEŻA: Wieloryby, morświny i delfiny to jedna wielka rodzina waleni. Spośród nich tylko dwa gatunki zamiast zębów mają fiszbiny, czyli specjalne płyty rogowe zwisające z podniebienia, które pełnią rolę dużego sita - służą do odcedzania pożywienia z wody. Pod spodem zamieściłem rysunek płetwala błękitnego. Jak widzisz, jest smutny i czarno biały. Dlatego musisz go pomalować!

Komentarzy: 3
{opis}
24.04.2012 15:36 - HAART
bardzo fajny pomysł :)
{opis}
21.04.2012 11:17 - Renata.Ch.
Ciekawa sprawa, moja córeczka jest wprawdzie jeszcze trochę za mała na takie kolorowanki, ale za rok- dwa będą jak znalazł. Zabawa i edukacja ekologiczna w jednym.
{opis}
01.04.2012 10:29 - farfalla
Super pomysł, niestety synek jeszcze za mały, chociaż zaczyna się przymierzać do rysowania, ale podoba mi się, wydrukujemy jak podrośnie. Mam kolorowankę opowiadającą o życiu słoni w cyrku :-( Bardzo fajna sprawa, uczy i daje do myślenia, a przy tym jest i zabawa dla dziecka. Jak na razie leży i czeka na odpowiedni moment :-)

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »