Ekorodzice

Plastikowe zakrętki

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2013.11.22, 13:59

Coraz więcej z nas nie wyrzuca plastikowych zakrętek do kosza. Zbieramy je w domu i oddajemy do szkół, przedszkoli oraz miejsc, gdzie odbywają się zbiórki na cele charytatywne. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że zakrętki mogą służyć jako... klocki podczas zabawy.

fot. ekozabawki


Plastikowe zakrętki w roli klocków u nas w domach, jak również podczas warsztatów sprawdziły się rewelacyjnie! Można z nich wyczarować piękne obrazki. Różnorodność kolorów i kształtów producentów opakowań nie zna granic. Zanim oddacie więc swoje zbiory w dobre ręce (polecamy zakrętki.info), stwórzcie ze swoimi dziećmi własne kolaże. Ułóżcie ciekawe wzory i napisy.

Specjalnie dla Was kilka kolorowych inspiracji na zachętę :) Milej zabawy!


fot. zakretki


Uwaga: Zakrętki przed zabawą należy umyć i  usunąć ostre elementy.

POWODZENIA! 
Przeczytaj także:

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część III

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część III

Gdy nasz szkrab nauczył się już robić kuleczki i przyklejać placuszki, na pewno zechce zobaczyć coś innego. Pokażmy mu nową sztuczkę. Z kawałka plasteliny zróbmy rulonik – wałeczek. Ulepmy go tak, aby dziecko dokładnie widziało,... więcej »
Walentynki dla całej rodziny

Walentynki dla całej rodziny

Za szybą witryn sklepowych mnóstwo różu i czerwieni, które przypominają nawet największym zapominalskim o nadchodzących Walentynkach. Trudno się więc dziwić, że nie wszyscy lubią to święto. A może istnieje przepis na rodzinny i ciepły... więcej »
Miś, ślimak, kapcie i... co było dalej?

Miś, ślimak, kapcie i... co było dalej?

Czy notujesz swoje zadania na małych karteczkach i przyklejasz je na lodówce? Jeśli tak, to pora na małą gimnastykę pamięci. Zaproś do zabawy dziecko. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelach, do zabawy nie będzie Wam nic potrzebne. Pierwsza... więcej »
Zabawa ruchowa dla dzieci – oczko

Zabawa ruchowa dla dzieci – oczko

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu idealnie sprawdzają się jako aktywna forma spędzania czasu z dziećmi. Nie od dziś wiadomo, że gry zespołowe uczą zachowań prospołecznych. Natomiast wysiłek fizyczny pobudza układ odpornościowy. Specjalnie... więcej »
Jak rzeźbić z dwulatkiem?

Jak rzeźbić z dwulatkiem?

Kto czytał poprzednie artykuły i razem z dzieckiem zaczął rozwijać jego rączki, ten wie, że nawet taki 1,5-roczny maluch potrafi już co nieco stworzyć. Do tej pory skupialiśmy się na płaskich obrazkach, na kropkach, placuszkach, rulonikach... więcej »


Komentarzy: 2
{opis}
25.03.2014 12:35 - edyta13
To jest super pomysł!!!!U mnie w domu zabawa nakrętkami zaczęła się przypadkiem kiedy to trzy lata temu córka zaczęła zbierać nakrętki do szkoły i podczas segregowania ich dołączył się niespełna czteroletni Danielek i zaczął się nimi bawić,a teraz np.czerwone nakrętki grają razem z białymi na szachownicy udając warcaby.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »