Ekorodzice

Plastikowe zakrętki

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2013.11.22, 13:59

Coraz więcej z nas nie wyrzuca plastikowych zakrętek do kosza. Zbieramy je w domu i oddajemy do szkół, przedszkoli oraz miejsc, gdzie odbywają się zbiórki na cele charytatywne. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że zakrętki mogą służyć jako... klocki podczas zabawy.

fot. ekozabawki


Plastikowe zakrętki w roli klocków u nas w domach, jak również podczas warsztatów sprawdziły się rewelacyjnie! Można z nich wyczarować piękne obrazki. Różnorodność kolorów i kształtów producentów opakowań nie zna granic. Zanim oddacie więc swoje zbiory w dobre ręce (polecamy zakrętki.info), stwórzcie ze swoimi dziećmi własne kolaże. Ułóżcie ciekawe wzory i napisy.

Specjalnie dla Was kilka kolorowych inspiracji na zachętę :) Milej zabawy!


fot. zakretki


Uwaga: Zakrętki przed zabawą należy umyć i  usunąć ostre elementy.

POWODZENIA! 
Przeczytaj także:

Walentynki dla całej rodziny

Walentynki dla całej rodziny

Za szybą witryn sklepowych mnóstwo różu i czerwieni, które przypominają nawet największym zapominalskim o nadchodzących Walentynkach. Trudno się więc dziwić, że nie wszyscy lubią to święto. A może istnieje przepis na rodzinny i ciepły... więcej »
Wirujące tasiemki

Wirujące tasiemki

Wystarczy patyk i wstążka, aby spędzić aktywnie czas z własnym dzieckiem. Do gałązki mocujemy tasiemkę – im dłuższa, tym lepsza. Puszczamy skoczną muzykę i wywijamy patykiem tak, aby wstążka swobodnie falowała. Natomiast dziecko powinno... więcej »
5 zabawek Montessori rozwijających pasję do matematyki

5 zabawek Montessori rozwijających pasję do matematyki

Roli, jaką zabawa pełni w życiu dziecka, nie sposób przecenić. Przez pierwsze lata to główny motor rozwoju malucha. Dzięki nim jesteśmy w stanie rozwijać dziecięce pasje, również te matematyczne. Polecamy 5 zabawek Montessori, które pomogą... więcej »
Fontanna di Trevi

Fontanna di Trevi

W Rzymie jest fontanna, do której wrzuca się pieniążek, aby na pewno tam wrócić. My możemy się zabawić we wrzucanie miedziaków do szklanki z wodą. Na dnie naczynia umieszczamy dziesięciogroszówkę. Osoba, której uda się tak wrzucić... więcej »
Tańczące liście

Tańczące liście

Większość dzieci uwielbia muzykę, dlatego zabawa w tańczące liście na pewno przypadnie im do gustu. Włączamy nastrojową piosenkę i razem z dziećmi wirujemy jak jesienne liście. Gdy muzyka cichnie, liście opadają na ziemię. Ponownie włączona... więcej »


Komentarzy: 2
{opis}
25.03.2014 12:35 - edyta13
To jest super pomysł!!!!U mnie w domu zabawa nakrętkami zaczęła się przypadkiem kiedy to trzy lata temu córka zaczęła zbierać nakrętki do szkoły i podczas segregowania ich dołączył się niespełna czteroletni Danielek i zaczął się nimi bawić,a teraz np.czerwone nakrętki grają razem z białymi na szachownicy udając warcaby.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »