Ekorodzice

Plastikowe zakrętki

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2013.11.22, 13:59

Coraz więcej z nas nie wyrzuca plastikowych zakrętek do kosza. Zbieramy je w domu i oddajemy do szkół, przedszkoli oraz miejsc, gdzie odbywają się zbiórki na cele charytatywne. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy, że zakrętki mogą służyć jako... klocki podczas zabawy.

fot. ekozabawki


Plastikowe zakrętki w roli klocków u nas w domach, jak również podczas warsztatów sprawdziły się rewelacyjnie! Można z nich wyczarować piękne obrazki. Różnorodność kolorów i kształtów producentów opakowań nie zna granic. Zanim oddacie więc swoje zbiory w dobre ręce (polecamy zakrętki.info), stwórzcie ze swoimi dziećmi własne kolaże. Ułóżcie ciekawe wzory i napisy.

Specjalnie dla Was kilka kolorowych inspiracji na zachętę :) Milej zabawy!


fot. zakretki


Uwaga: Zakrętki przed zabawą należy umyć i  usunąć ostre elementy.

POWODZENIA! 
Przeczytaj także:

Zabawy z bajkami dla dzieci od 3-go roku życia

Zabawy z bajkami dla dzieci od 3-go roku życia

Czytanie bajek to doskonały punkt wyjścia do przeróżnych zabaw z dzieckiem. Pozwolą nam one poznać uczucia i odkryć najskrytsze marzenia naszych pociech. Poniżej przedstawiam kilka zabaw związanych z bajkami, które każdy rodzic może... więcej »
Głośniej - ciszej

Głośniej - ciszej

Zabawa oparta jest na zasadzie ciepło/zimno. Dzieci dzielimy na grupy. Każda drużyna ustala sobie, jaką piosenkę będzie śpiewała. Musi to być piosenka znana całej grupie. Z każdej drużyny zawiązujemy kolejno oczy jednemu zawodnikowi i rzucamy... więcej »
Zgaduj - Zgadula

Zgaduj - Zgadula

Wyobraźnia dziecka rozwija się stopniowo. Pomóż mu odkryć własne możliwości. Zabawa w zgadywanie to świetny sposób na poznanie świata oraz wyczulenie zmysłu dotyku. Do zabawy będzie Wam potrzebna apaszka lub chustka do przewiązania... więcej »
Zabawy umuzykalniające

Zabawy umuzykalniające

Najnowsze badania dowodzą, że słuchanie muzyki przez przyszłe mamy korzystnie wpływa na rozwój dziecka. Udowodniono, że muzyka klasyczna dobrze wpływa na inteligencję malucha. Stwierdzono również, że w przyszłości ułatwi mu naukę mowy,... więcej »
Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

O tym, że lepienie, ugniatanie i rozciąganie plasteliny pobudza wyobraźnię, rozwija obie półkule, ćwiczy zdolności manualne oraz usprawnia język dziecka Aleksandra Kus już nam zdążyła powiedzieć. Ale to jeszcze nie wszystko… Przed Wami... więcej »


Komentarzy: 2
{opis}
25.03.2014 12:35 - edyta13
To jest super pomysł!!!!U mnie w domu zabawa nakrętkami zaczęła się przypadkiem kiedy to trzy lata temu córka zaczęła zbierać nakrętki do szkoły i podczas segregowania ich dołączył się niespełna czteroletni Danielek i zaczął się nimi bawić,a teraz np.czerwone nakrętki grają razem z białymi na szachownicy udając warcaby.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »