Ekorodzice

Malowanki do wydrukowania, kolorowanki do pobrania

Autor: Redakcja EKORODZICE.PL 2011.05.04, 12:17

Co to są zarazki i dlaczego trzeba myć ręce?

Zarazki to żywe stworzenia, które możemy zobaczyć za pomocą mikroskopu. Są tak małe, że na zwykłej kredce mieści się ich około 500. Przyjmują różne kształty i kolory. Zarazki dzielimy na na bakterie i wirusy. Zarówno jedne, jak i drugie podstępnie czyhają, aby zaszkodzić naszemu zdrowiu. Choć gołym okiem ich nie widać, są wszędzie: na klamce, pieniądzach, na dłoniach innych dzieci. Najlepszą bronią na walkę z zarazkami jest mydło i ciepła woda. Myj dokładnie ręce i paznokcie przed każdym posiłkiem przez około 15 sekund. Następnie opłucz i wytrzyj w czysty ręcznik, a zarazki uciekną, tam gdzie pieprz rośnie.



Zadanie EKO JEŻA: Niewidzialne bakterie i wirusy przez cały dzień szukają okazji, aby przedostać się do twojego ciała. Nie pozwól na to!  Pokoloruj czerwoną kredką podstępny zarazek, który się do nas przypałętał i pamiętaj o tym, że trzeba myć ręce.





Komentarzy: 3
{opis}
24.04.2012 15:36 - HAART
bardzo fajny pomysł :)
{opis}
21.04.2012 11:17 - Renata.Ch.
Ciekawa sprawa, moja córeczka jest wprawdzie jeszcze trochę za mała na takie kolorowanki, ale za rok- dwa będą jak znalazł. Zabawa i edukacja ekologiczna w jednym.
{opis}
01.04.2012 10:29 - farfalla
Super pomysł, niestety synek jeszcze za mały, chociaż zaczyna się przymierzać do rysowania, ale podoba mi się, wydrukujemy jak podrośnie. Mam kolorowankę opowiadającą o życiu słoni w cyrku :-( Bardzo fajna sprawa, uczy i daje do myślenia, a przy tym jest i zabawa dla dziecka. Jak na razie leży i czeka na odpowiedni moment :-)

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »