Ekorodzice

Jak zrobić odświeżacz powietrza?

Autor: użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl – inzynierka 2011.06.20, 09:34
Co mają ze sobą wspólnego gazeta, cynamon i obrany ziemniak? Okazuje się, że całkiem wiele... Choć na pierwszy rzut oka trudno dopatrzeć się podobieństwa, to po głębszych obserwacjach wyjdzie na jaw, że świetnie radzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami. Jednak naturalnych odświeżaczy powietrza jest wokół nas znacznie więcej. Zobaczcie, jak je można zrobić!

fot. www.sxc.huJak zrobić odświeżacz powietrza? Na to pytanie odpowie dziś użytkowniczka portalu Ekorodzice.pl – inzynierka.ODŚWIEŻACZ POWIETRZA Z CYNAMONU

Przypadkowe odkrycie inżynierki: wciągnięcie odkurzaczem rozsypanego cynamonu powoduje, że aż do opróżnienia worka odkurzaniu towarzyszy miły orientalny zapach przyprawy.


ODŚWIEŻACZ POWIETRZA Z CYTRYNY

Patent ogólnie znany w wersji oszczędnej: jak tylko zostanie Wam wyciśnięta cytryna lub lekko skwaśniała, włóżcie ją do miseczki, zalejcie wodą i wstawicie na parę minut do gorącego piekarnika lub mikrofalówki. Po domu roztoczy się świeży zapach, a piekarnik można łatwo wyczyścić.


ODŚWIEŻACZ POWIETRZA Z OCTU
  • Małe naczynie z octem stawiamy w dowolnym pokoju, a całe mieszkanie wypełni się zapachem świeżości.
  • Możecie również do nawilżacza powietrza, dolać niewielką ilość octu i ustawiać zamiast miski w dowolnym pomieszczeniu.
  • Rozwiązanie to sprawdzi się również, gdy zaprosicie do domu palaczy. Dzięki octowemu odświeżaczowi zapach dymu tytoniowego nie wsiąka tak w dywany i miękkie obicia mebli.

ZAPACH SPORTOWEGO OBUWIA

Torba przyniesiona z treningu oraz buty sportowe mają nieprzyjemny zapach, którego możemy się pozbyć na kilka sposobów: 
  • wsadzające je do zamrażalnika na kilka godzin – bakterie zginą pod wpływem niskiej temperatury;
  • wkładając do nich woreczki z sodą, herbatą liściastą lub żwirkiem dla kota;
  • piorąc z dodatkiem sody lub kwasku cytrynowego.


ZAPACH Z UST PO CZOSNKU

Oddech po świeżo zażytym naturalnym antybiotyku – czosnek, cebula, syrop czosnkowy – możemy zneutralizować, jedząc posiekaną natkę pietruszki.


ZAPACH Z LODÓWKI


Brzydkich zapachów z lodówki – oprócz tradycyjnej kąpieli w wodzie z sodą i kwaskiem cytrynowym lub z octem – możemy się pozbyć, kładąc na półce połówkę jabłka lub pogiętą gazetę (w tradycyjnej formie, tej której nie użyliśmy do mycia okien).
Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców