Ekorodzice

Zdrowe frytki z frytkownicy? Jest na to sposób

Autor: Eko Jeż 2019.06.24, 17:34

Czy frytki z zasady muszą być niezdrowe? Niekoniecznie! Oczywiście frytki z popularnych restauracji fast food to cichy zabójca. Jednak istnieją urządzenia do smażenia beztłuszczowego tych ulubionych przekąsek Naszych dzieci. Można w nich przyrządzać też frytki z selera lub batatów. 


W jaki sposób sami sobie szkodzimy?

Spożywając nadmierną ilości cukru, słodyczy, soli, jedzenia typu fast-food, wpływa na to, że jedzenie przestało spełniać swoją funkcję. Kiedyś jego zadaniem było odżywienie człowieka i umożliwienie mu normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dzisiaj sprawia, że czujemy się źle i nie jesteśmy pewni co nam wolno, a czego powinniśmy unikać. Rozwijają się zaburzenia i choroby, które sto lat temu nikomu nie przyszłyby nawet do głowy.


Jedno jest jednak pewne, dla siebie i dla swoich bliskich musimy zadbać o jedną rzecz – zdrowe odżywianie. Choć wydaje się to skomplikowane, to tak naprawdę chodzi tutaj przede wszystkim o podejmowanie zdrowych i wartościowych wyborów żywieniowych. Przykładem może być wybranie owocu zamiast ciastka, wypicie wody zamiast coli czy ugotowanie kurczaka na parze – a nie na głębokim tłuszczu.

W dzisiejszym artykule chcemy Ci zaproponować produkt, który może ułatwić Ci to zadanie – a będzie to beztłuszczowa frytkownica. Brzmi jak marzenie? Nie jest to jednak wcale tak rewolucyjne rozwiązanie, a na pewno zdajesz sobie sprawę z tego jak dużą czyni różnicę. Każdy rodzic wie, że dzieci kochają frytki. Nie chcemy jednak serwować im całego tego tłuszczu, w którym zostały przygotowane. Czytaj dalej, aby dowiedzieć w jaki sposób łatwo tego unikniesz i powoli zaczniesz przestawiać swoje dzieci na zdrowe odżywianie. 

Czy frytki mogą być zdrowe? Odpowiedź: TAK, tylko jeśli użyjemy odpowiedniego sprzętu AGD 


Pierwszym pytaniem, które zwykle się pojawia jest to, czy frytki w ogóle są zdrowe? Oczywiście, że tak! W końcu są to przecież tylko ziemniaki. Dlaczego jednak kojarzą nam się one raczej z jedzeniem typu fast-food i czymś, co na pewno nie pomoże nam schudnąć? Właśnie dlatego, że są zwykle przygotowywane w głębokim tłuszczu, który potem wręcz z nich ocieka. Nie jest to na pewno przyjemny widok, a również smak jest automatycznie zupełnie inny. 

Frytkownica beztłuszczowa działa poprzez użycie bardzo wysokiej temperatury i takie obracanie frytek, aby idealnie przypiekły się one z każdej strony.Można więc porównać jej działanie do działania piekarnika. Nasze zdrowe frytki nie przypalają się i są idealnie chrupiące. Oczywiście, ich smak będzie na pewno trochę inny niż tych, które robione są z użyciem tłuszczu - ale nie oznacza to wcale, że będzie on gorszy. A na pewno podziękuje nam za to nasz organizm. 

Aby zobaczyć, jak wygląda frytkownica beztłuszczowa najlepiej udaj się na stronę https://topowe-agd.pl/, gdzie możesz przeczytać dokładny opis każdego modelu. 

Jak zrobić zdrowe frytki używając frytkownicy beztłuszczowej? 

Jeżeli jesteś już trochę bliżej podjęcia decyzji o zakupie frytkownicy, to na pewno zastanawiasz się nad tym, jak zrobić zdrowe frytki w wersji fit? Jest to oczywiście banalnie proste, tym bardziej jeżeli jesteś już wprawiony w przyrządzaniu ich na głębokim tłuszczu. Jedyne co musisz zrobić, aby przygotować swoje fit frytki, to pociąć je w krótkie słupki i umieścić wewnątrz specjalnej komory swojej beztłuszczowej frytkownicy. Resztę roboty wykona ona sama poprzez podgrzanie temperatury i równomierne obracanie przyrządzanych ziemniaków. Zamiast ziemniaków można użyć do tego buraków, marchewek lub batatów.

Kilka powodów, dlaczego powinieneś kupić frytkownicę beztłuszczową 


Opinie na jakimkolwiek forum podkreślają, że frytkownica beztłuszczowa to jedyne urządzenie, w którym kiedykolwiek powinniśmy je przyrządzać. Monotonne spożywanie posiłków, które wręcz ociekają tłuszczem bardzo źle wpływa na stan naszego zdrowia i może przyczynić się do rozwoju wielu chorób a nawet skończyć się zawałem. Co raz częściej mamy do czynienia już nawet z bardzo młodymi ludźmi, którzy walczą ze zbyt wysokim cholesterolem i są zmuszeni do przyjmowania różnych lekarstw. 

Wchodząc na forum można przeczytać również opinie rodziców, którzy podkreślają, że frytkownica beztłuszczowa uratowała im wręcz życie. Dzięki niej są wreszcie w stanie zapewnić swoim dzieciom zdrową przekąskę, które te faktycznie chcą z chęcią spożywać. Znalezienie czegoś takiego to naprawdę nie łatwe zadanie - każdy rodzic doskonale o tym wie. Na pewno warto jest przynajmniej zapoznać się z jej właściwościami i ceną, nawet jeżeli wydaje Ci się, że nie jest to sprzęt dla Ciebie. Być może jednak jego posiadanie znacznie ułatwi Ci codzienne życie. 

Podsumowanie 

  • Wszystkie nasze wybory żywieniowe mają wpływ na nasze ciało i umysł. Nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy, to bez problemu moglibyśmy pozbyć się niektórych dolegliwości gdybyśmy tylko ograniczyli spożycie soli, cukru i tłuszczu. Oczywiście, wszystko to należy robić z umiarem i rozsądkiem - ale najważniejszy jest pierwszy krok.
  • Beztłuszczowa frytkownica to inwestycja na lata. Poza wspomnianymi już zaletami możesz przygotować w niej wiele innych posiłków, które nie będą tylko opierały się na ziemniakach. Kupując ją decydujesz się na zmianę stylu życia - a nie tylko posiadanie nowego urządzenia domowego. 
  • Pamiętaj, że wszelkie nawyki żywieniowe, które posiadasz obecnie - przechodzą na twoje dziecko. Jeżeli od małego będziesz je uczyć, że zdrowe odżywianie to jedyny dobry sposób na zadbanie o swoje ciało - tak właśnie będzie ono postrzegać jedzenie. Nie ignoruj tego problemu, gdyż zaburzenia odżywiania są wręcz plagą XXI wieku i nigdy nie wiesz czy kiedyś nie rozwiną się także w twojej rodzinie. Jedzenie musi być wartościowe i służyć odżywieniu ciała - a nie tylko pokonaniu chwilowego głodu. 

Frytkownica beztłuszczowa to dobry zakup na lata i inwestycja, która nam się zwróci. Nie marnuj zdrowia swojego i swojej rodziny – masz w końcu tylko jedno.


Tagi: agd   frytkownica   frytki  


ikona kategorii
Opinia eksperta

Joanna Koszewska – specjalista ds. Żywienia i Dietetyki, www.dietetyka.waw.pl

Frytki z selera - przepis

Składniki:

  • 1 duży seler;
  • łyżeczka oliwy;
  • pół łyżeczki wody;
  • curry, słodka papryka.

Selera obrać i pokroić w słupki. Dodać oliwę, wodę i przyprawy. Wymieszać. Na godzinę wstawić do lodówki. Piekarnik rozgrzać do temp. 150 st. C. Frytki rozłożyć na papierze i piec 20-25 min.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »