Ekorodzice

Soki jednodniowe – wyciskaj i pij prawdziwy sok

Autor: Artykuł rekomendacyjny 2015.03.24, 11:14

Czy można oprzeć swoją dietę na samym soku? Dietetycy są zgodni, że raczej tak, aczkolwiek ważne jest tu sama kaloryczność wspomnianego napoju. Aby ją zachować warto jest mieszać lub łączyć ze sobą różne składniki warzyw i owoców tak, aby urozmaicić swoje posiłki składające się z samych soków.

Każda pora jest dobra, aby pić świeżo wyciskane soki
Śniadania powinny zawierać najwięcej wartości kalorycznych. Oczywiście 'opychanie się' też nie powinno mieć miejsca, ale uzupełnienie śniadania świeżym sokiem to pomysł absolutnie trafny. Na śniadanie najlepiej jest wypić sok, który pobudzi nasz organizm po nocy oraz poprawi przemianę materii. W takich wypadkach dobrze jest mieszać składniki i wykorzystać w swoim świeżo wyciskanym soku 2-3 różne owoce lub warzywa. Łączenie produktów powinno odbywać się naprzemiennie, tak, aby nie przyzwyczajać siebie do jakichś konkretnych smaków.


Obiad popij sokiem z warzyw
Nie każdy przepada za surówką. Dla niektórych z nas, tego typu dodatek obiadowy tylko dodatkowo zapycha organizm po i tak często obfitym obiedzie. Warto wówczas zastanowić się nad opcją alternatywną dla surówki, czyli wypiciem jakiegoś warzywnego soku. Dietetycy w dużej części są zdania, że o ile w obiedzie szybciej można zrezygnować z surówki, niż z popicia całego posiłku. Łatwo można to połączyć poprzez wypicie 'płynnej surówki' w postaci świeżo wyciśniętego soku z warzyw.


Kolacja musi być lekka – dlatego wybierz sok z świeżo wyciśniętych owoców
Świeże soki owocowe można pić zarówno pomiędzy jak i w czasie posiłków. Jednak, jeśli mówimy o kolacji, warto zastąpić ją jakimś pożywnym sokiem owocowym. Najlepiej nadają się tutaj banany lub marchew (oba składniki można także łączyć). Zarówno banan jak i marchew są owocami (niektórzy marchew traktują, jako warzywo, ale Unia Europejska klasyfikuje ją inaczej) bardzo sycącymi. Trawią się także nieco wolniej, dlatego idealnie nadają się na składniki do świeżego soku na kolację.


Warto też pomyśleć o wieczornym piciu soków ze świeżo wyciskanych ziół. Idealnie nadają się na koniec dnia pracy, jako uzupełnienie diety oraz rozluźnienie organizmu. Zioła możemy wykorzystywać bardzo różne przy produkcji domowych soków. Warto przy okazji pamiętać, że ich regularne picie świeżo wyciskanego soku z ziół pomaga w utrzymaniu odpowiedniej przemiany materii oraz wspomaga oczyszczanie organizmu.


Pij soki bezpośrednio po ich przyrządzeniu
Aby skorzystać z pełnych wartości świeżo wyciskanych soków warto pić je od razu po wytworzeniu. Są one wówczas najbardziej skoncentrowane i mają bardzo dużo wartości odżywczych. Jeśli już zamierzamy przechowywać świeżo wyciśnięty sok to pamiętajmy, że możemy to robić nie dłużej niż 48h i tylko trzymając go w lodówce.


Do robienia soków korzystajmy z wyciskarek. Mimo, że na rynku jest masa urządzeń tego typu, szczególnym uznaniem cieszą się wyciskarki marki Kuvings. Urządzenia te wyciskają sok nie tylko najlepiej ale i najwydajniej. Do tego sok pozyskiwany za pomocą wyciskarki Kuvings nie napowietrza się, co sprawia, że jest on wyjątkowo odżywczy.


Picie świeżo wyciskanych soków to przede wszystkim inwestycja w zdrowie. Własne zdrowie. A na nim nie wolno oszczędzać. O tym jak szybko wpłynie na nie picie świeżo wyciskanych soków bardzo łatwo się przekonać.

Komentarzy: 1
{opis}
24.03.2015 13:19 - HAART
Wczoraj piliśmy sok z marchewki i jabłek :)
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne

Kategorie Blogów