Ekorodzice

Renata.Ch. (postów: 381) Użytkownik portalu
60 punktów
2012.04.30 13:32
Nadchodzi lato, więc nakrycie głowy dla maluszka jest konieczne. Co preferujecie? Chusteczki, czapki z daszkiem, kapelusze? Ja mojej dwulatce póki co zakładam jasny kapelusz, aby za bardzo do niego nie przypiekało, ale gdy jest wiatr to bardzo często nam odlatuje :) Dlatego planuję wybrać się do sklepu po coś nowego, moze właśnie czapeczka, ale sama juz nie wiem.
daszka (postów: 200) Użytkownik portalu
40 punktów
2012.04.30 13:46
Wszystko co ma daszek i chroni oczka przed światłem:) czyli chusteczki z daszkiem, kapelusiki z rondem, które zakrywa buzię, czapeczki z daszkiem ;) My mamy latem zazwyczaj kilka nakryć głowy, ale wszystkie z daszkiem  ;) kapelusik mamy zawiązywany pod szyją, więc nawet, kiedy powieje wiaterek to trzyma się na główce.
lilify (postów: 37) Użytkownik portalu
40 punktów
2012.04.30 13:54
ja mogę polecić chusteczkę z rzepem  z tyłu głowy , dzięki temu nawet na wietrze się nie zsunie i można tak uregulować aby było dziecku wygodnie a synkowi zakładam lekką przewiewną wiązaną czapeczkę z małym daszkiem oba te nakrycia w jasnych kolorach
miraga_ (postów: 253) Użytkownik portalu
40 punktów
2012.04.30 14:30

U nas nalepiej sie sprawdza kapelusik z dużym rondem na gumce. Nic nie zwiewa nawet przy dużych wiatrach.

Wczoraj przetestowane. Wielki upał i prażące słońce, więc konieczna ochrona głowy, a wiatr wiał bardzo silny i nie musieliśmy ganiać za kapeluszem. Tylko za Małą oczywiście. :)

Mamy też czapeczkę z daszkiem, ale w niej trochę za gorąco. Kapelusz bardziej przewiewny.

 

A co myślicie, gdy takie małe dzieci biegają w ogóle bez żadnego nakrycia głowy, a ich twarze są mocne opalone? Jakoś nie wyobrażam sobie bym mogła na to pozwolić swojemu dziecku.

 

http://www.ekorodzice.pl/blogi2805,inne-notki.html http://miraga80.blogspot.com/
Renata.Ch. (postów: 381) Użytkownik portalu
60 punktów
2012.04.30 21:10

Pomysł z gumką całkiem niezły, na szyciu się trochę znam, więc wszyję gumkę do kapelusza i po problemie, nie będę musiała kupować nic nowego.

Co do chodzenia bez nakrycia głowy, dla mnie jest to niedopuszczalne, zwłaszcza w takim skawrze. Nie wiem, czy rodzice kompletnie nie myślą o konsekwencjach takiego mocnego przegrzania głowy? Dziecko może przecież zemdleć albo dostać udaru słonecznego. A nawet gdy biega w czapeczce i tak twarz zazwyczaj sie szybko opala, gdybym mojej małej pozwoliła chodzić bez, zapewne już po kilku godzinach solidnie by ją spiekło. W sezonie wiosenno- letnim czapka jest obowiązkowa.

Ekomamusia nastolatki i dwuletniej dziewczynki Mój blog: http://www.ekorodzice.pl/blogi1570,inne-notki.html
enigma (postów: 706) Użytkownik portalu
131 punktów 131 punktów
2012.05.01 00:17
Kapelusik - z dużym rondem. 
spodziewaj się niespodziewanego
enigma (postów: 706) Użytkownik portalu
131 punktów 131 punktów
2012.05.04 16:54
Jeszcze dopiszę - daję dziecku zawsze nakrycie głowy. Jak jest zimno, to wiadomo, czapeczka. Jak jest ciepło, to zakładam mu kapelusik, nawet jak nie ma ostrego słońca. Dziecko jest tak przyzwyczajone, że przy wychodzeniu z domu dopomina się kapelusika. Jest to o tyle wygodne, że nie ma dyskusji czy wojny o nakrycie głowy. Trochę nam ostatnio dziadkowie robili krecią robotę (byli przez kilka dni u nas) i sugerowali, że np w cieniu dziecko kapelusik może zdjąć. Ale dziecko nie chciało:DD


Jako że na lato daję dziecku kapelusik z dośc szerokim rondem, to nie muszę zakładać mu ciemnych okularów, za którymi nie przepada.
spodziewaj się niespodziewanego
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne