Ekorodzice

zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2017.09.20 17:57
Pytanie o test Pappa, proszę o rzetelne, sprawdzone opinie. Spotkałam się z dwoma skrajnymi, od dwóch lekarzy, których cenię. Jeden twierdzi, że to sama statystyka i nie ma co robić, starczy dobre usg genetyczne (tu akurat zapisałam się do speca nad specami), a drugi mówi, że koniecznie robić. Może mialyscie do czynienia z wiarygodnym, porządnym źródłem w tym temacie? Ceny w różnych miejscach też są przeróżne.
superbabcia (postów: 96) Użytkownik portalu
32 punktów
2017.09.20 18:07
Jedyny sensowny test to Nifty. Pappa to tylko prawdopodobieństwo, więcej ewentualnych stresów niż korzyści, ale w protokole badań prenatalnych FMF test PAPPA jest elementem badania prenatalnego, na podstawie wyniku pappa razem z USG liczone jest ryzyko.
wielodzietna (postów: 332) Użytkownik portalu
310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
2017.09.20 18:15
O to coś nowego się kroi? :D Gratulacje! Nie robiłam testu Pappa lekarka mi odradziła zresztą genetyk też sugerował że Pappa ma często błędy i niepotrzebnie się zestresuje. USG było super, lekarz mówił że nic więcej nie trzeba już nie pamiętam dokładnie co tłumaczył ale jasno powiedział że dałabym się naciągnąć na coś co przy reszcie dobrych wyników i badań jest zupełnie niepotrzebnie. Fakt dobrze było by wiedzieć czy coś jest nie tak jeszcze w brzuszku by móc cóż radzić w razie co ale myślę że jak wyniki są ok badania i dobrze zrobione USG to chyba faktycznie odpuscić sobie można ten test. Z powodu wiary ja i tak bym urodziłą,więc wydał mi się zbędny.

zamotana (postów: 90) Użytkownik portalu
63 punktów
2017.09.20 18:19
Ja robiłam Pappa raz, przy kolejnej ciąży lekarz powiedział że nie potrzebnie bo to raczej dla starszych kobiet tak jak prenatalne ale mimo to zrobiłam zalezy jak na to patrzeć choć z drugiej strony naciągnęli mnie gdzie byłam przygotowana na 250 zł wychodząc z kliniki zapłaciłam przy rejestracji 560 a bo cytologia lepsza jakaś płytkowa a bo coś warto dobrze że z partnerem byłam bo nie bylam przygotowana osobiście na taką cenę wiem że za wiedzę czasem trzeba zapłacić nie mam żalu do lekarza baaardzo rzeczowy naprawdę chętnie kiedyś jeszcze napewno do Niego pojadę niemniej jednak u młodych rodziców to chyba trochę takie naciągane tym bardziej jeśli ciążę prowadzimy zawsze prywatnie jak w moim przykładzie gdyż do końca ciąży pracowałam ostatni miesiąc tylko odpoczywałam i ciągle byłam z rozjazdach
Ostatnia zmiana: 2017.09.20 18:21
Ale fajnie jest, ale fajnie jest, ale FAJNIE JEST!
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
celestynka (postów: 180) Użytkownik portalu
68 punktów
2017.11.23 19:55
Badania prenatalne mają nieco negatywny wydźwięk w Polsce. Ludzie się ich boją lub uważają za niepotrzebne. Dla jeszcze innych to prawie jak przerwanie ciąży !!! Po co je robić jak nie chce dziecka usunąć? Ja uważam, że warto je robić. Badania prenatalne możemy podzielić na badania nieinwazyjne – czyli takie, które nie wiążą się z ryzykiem straty ciąży oraz na inwazyjne – które ze względu na „ingerencję” w jamę macicy – mogą wiązać się ze stratą ciąży. Badania prenatalne inwazyjne – czyli amniopunkcja, biopsja kosmówki lub kordocenteza – są badaniami bardzo szczegółowymi i zalecanymi tylko u kobiet, u których badania nieinwazyjne wyszły nieprawidłowo. Test pappa jest nieinwazyjny.Tak naprawdę to powinno to się mówić „test podwójny” wd. FMF jest badaniem przesiewowym w kierunku zespołu Downa oraz innych wad genetycznych – dostarcza informacji o funkcji łożyska Polega na pobraniu krwi mamy, które można wykonać już od skończonego 8 tygodnia . Z wygody test jest zazwyczaj pobierany w dniu badania USG- natomiast nie jest to konieczne.
Ostatnia zmiana: 2017.11.23 20:02
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne