Ekorodzice

Zabawa ruchowa dla dzieci – oczko

Autor: użytkowniczka portalu sabi 2015.02.19, 17:13

Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu idealnie sprawdzają się jako aktywna forma spędzania czasu z dziećmi. Nie od dziś wiadomo, że gry zespołowe uczą zachowań prospołecznych. Natomiast wysiłek fizyczny pobudza układ odpornościowy. Specjalnie dla Was publikujemy scenariusz gry ruchowej w oczko.

fot. zabawa ruchowa rys. Redakcja Ekorodzice.pl

Autor: sabi
Miejsce: plac zabaw, łąka
Liczba dzieci: minimum 2 pary + jedna osoba bez pary
Opiekun: prowadzi zabawę – wydaje polecenia 
Rekwizyty: brak

Kilka miesięcy temu zapoznałam moje przedszkolaki z nową zabawą pt. "Oczko" i od tego czasu jest to ich ulubiona gra ruchowa.

Zasady:
Dzieci dobierają się w pary (minimum 2 pary + jedna osoba bez pary, ale im więcej par, tym lepiej). Jeżeli jest parzysta liczba dzieci, w zabawie może wziąć udział nauczyciel (aby jedna osoba była bez pary). 

W każdej parze jest dziecko, nazwijmy je X, które stoi z przodu, a za nim – dziecko Y. Pary stoją po okręgu. Dziecko Z musi być bez pary. Zabawa polega na tym, że dziecko Z mruga do jednego z wybranych przez siebie dzieci X, przywołując je do siebie. Przywoływane dziecko X musi uciec stojącemu za nim dziecku Y i  stanąć za przywołującym je dzieckiem Z, jednak może mu się to nie udać, jeśli stojące za nim dziecko Y zdąży je złapać, aby nie uciekło. 

Jeśli dziecku X uda się uciec, staje ono za przywołującym je dzieckiem Z. W  tym momencie dziecko Z staje się dzieckiem X (które może być przywoływane), dziecko X staje się dzieckiem Y (pilnującym), a dziecko Y staje się dzieckiem Z –mrugającym. Jeśli dziecku X nie uda się uciec, wówczas Z musi mrugać do kogoś innego. 
Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »