Ekorodzice

Naturalny plac zabaw w Berlinie

Autor: Magdalena Tokarska 2010.07.25, 18:28

fot. Naturalny plac zabaw w Berlinie

Drewniane zwierzaki mogą stać się doskonałymi kompanami do zabawy.


Płaski plac został zastąpiony pagórkami. Ten ciekawie ukształtowany teren to doskonałe miejsce do robienia kryjówek i zabawy w chowanego. 


Drewniany mostek, kamienista dróżka, trawa oraz morze piasku – naturalna terapia dla bosych nóg.

A teraz czas na relaks!

My – dorośli – tak bardzo pragniemy być autorytetami w każdej dziedzinie życia, że zapominamy o najmłodszych. A przecież to oni są najlepszymi ekspertami od zabawy. I nie zmieniajmy tego:)


Przeczytaj także:

Kreatywne prezenty na Dzień dziecka

Kreatywne prezenty na Dzień dziecka

Dzieci odrywają kartki z kalendarza i z niecierpliwością wypatrują zabawek. A rozgorączkowani rodzice buszują po sklepach w poszukiwaniu najlepszych prezentów dla swoich pociech. Sklepowe półki uginają się pod ciężarem dziecięcych... więcej »
Rozwój kreatywności u dzieci - ćwiczenia i przydatne akcesoria dla rodziców

Rozwój kreatywności u dzieci - ćwiczenia i przydatne akcesoria dla rodziców

Kreatywność jest cenną i pożądaną cechą. Dzięki niej nie jesteśmy robotami skłonnymi do wykonywania jedynie powtarzalnych czynności, ale wykazujemy się w szkole, a potem w życiu zawodowym inwencją, która pomaga rozwiązać każdy... więcej »
Masaż Shantala dla niemowląt i małych dzieci

Masaż Shantala dla niemowląt i małych dzieci

Masaż Shantala dla niemowląt i małych dzieci to tradycyjny masaż indyjski, posiadający tysiącletnią tradycję. Według ajurwedy praktykuje się go od 28 dnia po narodzinach do około 2 roku życia i tradycyjnie jest przekazywane rodzicom przez... więcej »
Pierwsza pomoc przy stłuczeniach u dziecka

Pierwsza pomoc przy stłuczeniach u dziecka

Aktywność fizyczna, będąca niezwykle istotnym elementem wspomagającym optymalny rozwój dziecka, często wiąże się z różnego rodzaju upadkami, stłuczeniami i obiciami. Jest to naturalne w sporcie i nie powinno wpływać na rezygnację... więcej »
Zabawki a zdrowie dzieci

Zabawki a zdrowie dzieci

Wysoka cena oraz certyfikaty znajdujące się na produktach dla dzieci nie zawsze są gwarancją wysokiej jakości. Potwierdzają to ostatnie badania przeprowadzone przez Fundację Pro-test. Jak w takim razie możemy chronić zdrowie naszych dzieci?... więcej »


Komentarzy: 4
{opis}
05.05.2011 16:41 - agnieszka
Filmik pierwsza klasa. Plac też niczego sobie. Podobny plac jest we Francji przez Luwrem...
{opis}
10.08.2010 22:47 - mamalka
Super !!! Co prawda taki jak berliński może nie jest plac zabaw w parku Jordana ale powiem szczerze, ze milo się dziś nim zaskoczyliśmy. Również jest piasek, jak w tym w reportażu, po którym biegają roześmiane dzieciaki. A w piasku eksperymentalne zabawy typu woda spływająca z pompy do rynien,mini koparki, którymi sterują maluchy aby zebrać ów piasek. A poza tym fajne drewniane konstrukcje do łażenia i liny do wspindrania się. Kazdy z maluchów miał uśmiech od ucha do ucha :)
{opis}
04.08.2010 20:53 - mama_Igorka
Jaki profesjonalny filmik z podkładem muzycznym ;d Czołówka tez pierwsza klasa Czekam na więcej;d
{opis}
04.08.2010 16:45 - wielodzietna
BRAWO świetny tekst! Jestem wielbicielką naturalnych placów zabaw. Miejsce zabaw dzieci zbudowane z naturalnych elementów jest 100 razy bardziej przyjazne maluchom niz sztuczne wytwory architektów!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »