Ekorodzice

Koktajle warzywno-owocowe – pomysł na zdrową dietę

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2016.09.19, 19:28

Od około dwóch lat w Polsce panuje moda na koktajle i smoothie. Ten sposób podawania posiłków często stosowany jest w dietach odchudzających, ale jest też bardzo ciekawą opcją podawania owoców i warzyw małym niejadkom.

Dlaczego warto spróbować koktajli?

Wiele dzieci nie chce jeść owoców i warzyw nie tyle ze względu na ich smak, ile na wygląd, a niekiedy z przekory. Rodzice próbują przekonać do zdrowej żywności swoje pociechy na różne sposoby. Często na stole pojawiają się zabawnie wyglądające potrawy czy warzywa i owoce w zupełnie niecodziennej formie np. w postaci kremu o fantastycznej nazwie. Jedną z ciekawych opcji podawania warzyw i owoców mogą być koktajle. Koktajle swoim wyglądem nie przypominają znanych dzieciom owoców czy warzyw, a ich smak można dowolnie zmieniać. Dzięki temu dla wielu maluchów stają się interesującym daniem. Zaletą koktajli jest również możliwość dodawania do nich innych nielubianych przez dzieci artykułów np. mleka czy jogurtu. Koktajl podany w formie napoju sprawia, że dzieci chętniej po niego sięgają i próbują nowych smaków.


Jak przyrządzić koktajl?

Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne. Do przygotowania tego napoju potrzebne są owoce, warzywa, zioła oraz woda, mleko, jogurt, kefir, maślanka lub sok. Składniki te można dowolnie łączyć. Jeśli boisz się sama podejmować próby mieszania składników możesz skorzystać z przepisów znajdujących się w książkach kucharskich lub w internecie. Do przygotowania koktajli niezbędny jest też odpowiedni mikser. Nie musisz od razu kupować najdroższych egzemplarzy jakie znajdziesz w sklepie. Porządny mikser można znaleźć już w cenie od 65 zł Możesz wybrać mikser z kielichem, który jest bardzo uniwersalny lub specjalny mikser do przygotowywania koktajli. Jeśli nie jesteś pewna co do zakupu skorzystaj z podpowiedzi znajdujących się np. na stronie idealo.pl.


Koktajl i nie tylko…

Dzieci kochają słodkości, a koktajle świetnie mogą je zastąpić. Najważniejszą rzeczą w tych napojach jest możliwość podania dziecku witamin i mikroelementów znajdujących się w owocach i warzywach. Jeśli malec lubi lody, to wystarczy koktajl zamrozić i powstanie pyszny i zdrowy deser na zimno. Miksując owoce takie jak np. mango i brzoskwinie można uzyskasz doskonałą podstawę do zrobienia sorbetu. A jeśli Twój malec lubi zimne napoje to z pewnością nie pogardzi shakiem zrobionym z owoców sezonowych, jogurtu i mleka.


Jak widzisz koktajle to nie tylko świetny sposób na utratę wagi, ale również dobry pomysł na przemycenie do diety dziecka zdrowych i niezbyt lubianych produktów żywnościowych.

Źródło: idealoNajlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne

Kategorie Blogów