Ekorodzice

Kochajmy za niepunktualność

Autor: Jolanta Walczyk 2010.02.14, 22:34

Związki z ludźmi nieuporządkowanymi są bardziej ekscytujące

Niepunktualność Eweliny i Arka dała się we znaki nie tylko ich bliskim, ale także znajomym. Jednak to Ania i Arek spędzają ze swoimi partnerami najwięcej czasu, i to oni muszą czekać na nich niekiedy nawet kilkadziesiąt minut. Na szczęście spóźnialstwo ma też swoje dobre strony, o czym przekonuje nas Werner Silfverskiold - były szef kliniki psychiatrycznej w Halmstad. Z wieloletnich badań doktora Silfverskiolda wynika, iż nieład jest ściśle związany z brakiem punktualności. Ludzie nieuporządkowani są niemal zawsze niepunktualni i vice versa, ale związki z nimi są zawsze bardziej ekscytujące. Nie mają oni nigdy problemu z zaplanowaniem przyjęcia niespodzianki czy romantycznej randki. Poza tym są w stanie wiele wybaczyć swojej drugiej połówce i wiele z siebie dać. To właśnie wśród osób przesadnie punktualnych mamy do czynienia z nerwicami natręctw, drobiazgowością i pedanterią. Niepunktualni nie cierpią na tego typu schorzenia.


Kochajmy za niepunktualność

W powszechnej opinii panuje przekonanie, że brak porządku to efekt słabego charakteru. Jednak niepunktualność to cecha, nad którą trudno zapanować. Według doktora Silfverskiolda jednostki nieuporządkowane nie rokują żadnych szans na poprawę, ponieważ mają niepunktualność wbudowaną automatycznie. Spóźniają się nawet wtedy, gdy mają dość czasu, aby przyjść w porę. Nie warto liczyć na zmianę charakteru naszego partnera. Trzeba zaakceptować go takim, jakim jest, czyli pokochać go za niepunktualność! Zawsze mogliśmy trafić na osobę "chodzącą jak w szwajcarskim zegarku", której największą rozrywką jest układanie w szufladzie skarpetek ze względu na ich kolorystykę!

Autorka artykułu jest wybranką niepunktualnego geniusza;]


Przeczytaj także:

Żeby skowronek nie osowiał...

Żeby skowronek nie osowiał...

Duży biust, kaloryfer na klacie czy zgrabna pupa - to rzeczy, na które najczęściej zwracamy uwagę, decydując się na randkę. Poznając kogoś, rzadko zastanawiamy się nad tym, jaki tryb życia prowadzi. Koncentrujemy się raczej na wyglądzie... więcej »
Kocham Cię... moim mózgiem

Kocham Cię... moim mózgiem

Całuski, cukiereczki i ciasteczka, czułe słówka oraz świat, który kręci się wokół tej jednej kochanej osoby. Nikt nie sprawdził jeszcze, dlaczego zakochujemy się w grubym i lekko już łysiejącym panu Władku, a nie w pięknej pani Edycie... więcej »
Ponadczasowa mała czarna – jaki fason sukienki wybrać?

Ponadczasowa mała czarna – jaki fason sukienki wybrać?

Każda z nas powinna mieć w szafie małą czarną – i to nie jedną! Czarne sukienki występują w tak wielu fasonach, że coś dla siebie znajdą spośród nich nawet te z nas, które zazwyczaj wolą postawić na spodnie. Największą zaletą małej... więcej »
Jak spędzać czas z partnerem podczas lockdownu?

Jak spędzać czas z partnerem podczas lockdownu?

Epidemia i związany z nią lockdown zachwiał życiem niejednej pary. Wiele osób przeszło na home office lub zaczęło studiować zdalnie. Teoretycznie powinno to oznaczać więcej wspólnego czasu dla par żyjących razem. ... więcej »
Pobawmy się w sex cz. I - gra wstępna

Pobawmy się w sex cz. I - gra wstępna

Zabawa nigdy nie była wyłącznie domeną dzieci. Gry już dawno przestały być kierowane jedynie do młodszego pokolenia. Obecnie stanowią taką samą rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jednak zdecydowanie największą przyjemność... więcej »


Komentarzy: 1
{opis}
16.02.2013 16:13 - wielodzietna
Ciężko, oj cieżko żyć
ikona kategorii
Opinia eksperta

Aneta Guzik – specjalistka ds. komunikacji

Spóźnieni kochankowie

Spóźnianie się jest wyraźnym (choć nie zawsze świadomym) komunikacyjnym przekazem, którzy może być odczytany dwojako: albo jako pokazanie, że jest się ważniejszym od osoby, której spóźnialski każe na siebie czekać – albo jako oznaka braku kontroli nad swoim życiem. Żadna z tych opcji nie przysporzy osobie nieumiejętnie zarządzającej czasem przyjaciół, a także może stanowić zarzewie konfliktów w związku.  

Skłonność do spóźniania się nie jest cechą charakteru (choć może z takich cech wynikać), a wzorcem zachowania, nawykiem – więc można starać się je zmienić. Ten wzorzec – który jest w całej sprawie głównym problemem – wywiera wpływ na życie innych ludzi, zwłaszcza na życie partnera. Osoby spóźnialskie zdają się tego nie dostrzegać albo nie doceniają znaczenia swojego zachowania dla drugiej strony – więc uświadomienie im tego poprzez jasne wyrażenie swojego zdania i swoich odczuć i uczuć z tym związanych może być pierwszym krokiem na drodze pozbycia się tego nawyku.

Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »