Ekorodzice

Naturalne środki czystości

Czyszczenie wanny akrylowej 2013.12.02 22:19

Czyszczenie wanny akrylowej

Któż nie marzy o wannie akrylowej? Jej niebywałą zaletą jest to, że szybko się nagrzewa. Wiele osób liczy też, że łatwo ją utrzymać w czystości... No właśnie, czy aby na pewno? więcej »
Ekologiczne czyszczenie toalety 2013.11.21 20:24

Ekologiczne czyszczenie toalety

Domowa toaleta to miejsce, gdzie harcują zastępy zarazków. Nie dziwi więc fakt, że podczas sprzątania łazienki często decydujemy się na korzystanie ze sklepowej chemii. Ale czy ten wybór jest na pewno najlepszy? Dla ekorodziców - zagorzałych zwolenników naturalnych środków... więcej »
Uniwersalne środki do czyszczenia domu 2013.11.21 19:54

Uniwersalne środki do czyszczenia domu

Dziś przedstawiamy dwa przepisy na uniwersalne środki czystości. Ten pierwszy składa się tylko z dwóch składników, drugi jest bardziej skomplikowany. Ciekawe, który Wam przypadnie bardziej do gustu. więcej »
Ekologiczny płyn do podłóg z orzechów piorących 2013.11.20 13:00

Ekologiczny płyn do podłóg z orzechów piorących

Jeśli indyjskie orzechy piorące nie sprawdziły się u Was podczas prania ze względu na twardą wodę, nie poddawajcie się. Zróbcie z nich płyn do podłóg. Tak, to możliwe! Ekologiczny środek czyszczący jesteście w stanie wyprodukować w zaciszu czterech ścian. ... więcej »
Domowy proszek do zmywarki przepis 2013.10.26 23:56

Domowy proszek do zmywarki przepis

Skończyły Ci się tabletki do zmywarki a pilnie potrzebujesz coś umyć? PRZYGOTUJ: 4 szklanki sody kalcynowanej( soda oczyszczona też się nadaje, jeśli nie masz kalcynowanej) 1 szklanka boraksu ... więcej »
Jak prać białe rzeczy? 2013.07.17 09:34

Jak prać białe rzeczy?

Magiczne formuły zawarte w proszkach mają w mgnieniu oka usunąć zabrudzenia i plamy z naszych ubrań. Często jednak mimo zapewnień producentów znajdujemy w pralce zamiast śnieżnobiałej koszuli wielkie szare rozczarowanie. Wy też zadajecie sobie stale pytanie: jak prać... więcej »
Ekologiczne sprzątanie – domowe środki czystości 2011.07.26 08:31

Ekologiczne sprzątanie – domowe środki czystości

Ekologiczne sprzątanie jest o wiele tańsze i mniej skomplikowane niż się Wam wydaje. Wystarczy odrobina dobrych chęci, aby w kilka minut stać się właścicielem domowego środka czystości do mycia okien lub drewnianych podłóg. Przekonajcie się sami, że od teorii do praktyki... więcej »
Mycie w zmywarce ORZECHY PIORĄCE 2011.07.18 12:02

Mycie w zmywarce ORZECHY PIORĄCE

Orzechy piorące budzą powszechną sensację. Są małe i pomarszczone, ale posiadają wielką moc. Nadają się praktycznie do wszystkiego – można nimi umyć kafelki, włosy, a nawet ukochanego czteronoga. Nasza redakcja sprawdziła, jak orzechy piorące radzą sobie z... więcej »
Jak zrobić odświeżacz powietrza? 2011.06.20 09:34

Jak zrobić odświeżacz powietrza?

Co mają ze sobą wspólnego gazeta, cynamon i obrany ziemniak? Okazuje się, że całkiem wiele... Choć na pierwszy rzut oka trudno dopatrzeć się podobieństwa, to po głębszych obserwacjach wyjdzie na jaw, że świetnie radzą sobie z nieprzyjemnymi zapachami. Jednak... więcej »
Sól kuchenna i jej właściwości czyszczące 2011.01.25 10:36

Sól kuchenna i jej właściwości czyszczące

W kuchni właściwości soli są mocno przecenione, w sprzątaniu nie odkryto jeszcze jej ogromnych możliwości. A przecież sól kuchenna bardziej się nadaje do czyszczenia naszego domu niż do poprawiania smaku potraw. Od dziś mówimy: Gotowanie bez soli to możliwe. Sprzątnie... więcej »
ikona kategorii
Blogi eko-rodziców