Ekorodzice

Jestem z wami od:2013.09.27 23:22
Mema
Ostatnie logowanie: 2014.07.15 00:10
Liczba postów: 27
Moje ulubione: 0

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Agresja u dzieci- zaczęłam to widzieć inaczej 21 Listopad 2013

Agresja u dzieci- zaczęłam to widzieć inaczej

Ostatnio usłyszałam coś, co abolutnie zrewolucjonizowało moje myślenie o agresji wśród dzieci. Do tej pory nie podobało mi się, kiedy moje dzieci kogoś uderzyły w złości. Rzadko, ale im się zdarzało. Jeszcze bardziej nie podobało mi się, jak ktos uderzył, któreś z moich dzieci. Pewnie boli mnie to bardziej niż je same. Ach, ta empatia matczyna!I ktoś mnie wreszcie uspokoił! Otóż dowiedziałam się, że połączenia neuronowe... Przeczytaj całą notkę »
Jak uczyć dziecko przepraszać?... 17 Listopad 2013

Jak uczyć dziecko przepraszać?...

Jestem w sklepie, gdzie jest kącik zabaw dla dzieciaków. Oczywiście lokuje tam moje Szkraby i buszując pomiędzy półkami zerkam na nie jednym okiem:). Przychodzi kolejna mama z dziewczynką (ma ok. 4 lat), która dołącza do moich dzieciaków. Po kilku minutach dochodzi do małej szamotaniny. Dziewczynce spodobała się przytulanka mojego synka, więc próbowała mu ją wyrwać. Mały niespełna 1,5 roku radzi sobie jak może, więc krzyczy... Przeczytaj całą notkę »
Gryczane babeczki marchewkowe z nutą imbiru, pomarańczy, muszkatuu 15 Listopad 2013

Gryczane babeczki marchewkowe z nutą imbiru, pomarańczy, muszkatuu

Po prostu majstersztyk! Nie spodziewalam się, że tak dobrze zrecyklinguje odpad marchewkowy po wycisnieciu soku. Pachnące, rozgrzewające zapachem, do tego fantastycznie zdrowe, więc kolacja była zbędna:) Czasami, kiedy chwila nas rozpieszcza, nie liczy sie czas, ani ilość zjadanych babeczek:) Przygotowanie 10 minut (jeśli mamy gotową marchewkę), pieczenie max. 30 min. Składniki: 2 szklanki startej marchewki lub takiej po wyciśnieciu... Przeczytaj całą notkę »
Proste i wciągające-przygotowanie do nauki pisania 13 Listopad 2013

Proste i wciągające-przygotowanie do nauki pisania

I znowu ode mnie, jak można tanio i skutecznie dać dziecku fascynujące dla niego zajęcie, które rewelacyjnie rozwija małą motorykę, przygotowuje mięśnie rączki do nauki pisania. Dzieciaki to uwielbiają.Potrzebujemy małe karteczki z różnymi figurami: kwadrat, trójkąt, koło, domek itd., pinezkę z plastykowym zakończeniem (jak na zdjęciu), podkładka korkowa. Wciskamy pinezkę przez rysunek po kształcie. Dziurkujemy po linii bardzo... Przeczytaj całą notkę »
Galaretki- żelki bez cukru, bez żelatyny, z soczku 09 Listopad 2013

Galaretki- żelki bez cukru, bez żelatyny, z soczku

Tak piękne, że wydają się być plastikowe. A to natura stworzyła takie kolory! U nas od końca października zaczyna się sezon na soki, aż do wiosny. Soki tylko i wyłącznie z wyciskarki, z jabłek, marchwi, buraków, selera, natki pietruszki, imbiru, na wiosnę z pokrzyw, słowem z wszystkiego, co pod ręką, a czego dzieciaki w naturalnej formie by nie zjadły (natka pietruszki u nas to trawa, a w soku nikt nie wyczuwa). Wyciskarka, choć... Przeczytaj całą notkę »
Klamerki do bielizny w rozwojowej zabawie 09 Listopad 2013

Klamerki do bielizny w rozwojowej zabawie

Mamy naprawdę duży problem obecnie z rozwojem małej motoryki. Dzieci mają słabo wyćwiczoną rękę, by cieszyć się nauką pisania. Powinniśmy je do tego przygotowywać, bo jest to naprawdę trudne zadanie, które może sprawiać radość, a nie powodować frustrację z braku odpowiedniej koordynacji i precyzji. Komputery, zabawki, w których naciśnięcie guzika jest głównym zadaniem dziecka, nie rozwijają go manualnie. Kleje w sztyfcie,... Przeczytaj całą notkę »
Nauka jedzenia na sucho:) i mała motoryka 09 Listopad 2013

Nauka jedzenia na sucho:) i mała motoryka

Nauka jedzenia łyżeczką to jedno z najbardziej frustrujących lekcji dla mam. Spadające jedzenie na podłoge i wysmarowane włacznie z uchem środkowym Maleństwo to jeszcze małe wyzwanie. Gorzej jak buraczki lądują na ścianie, albo zupka na białych zasłonach. To czas, kiedy prania i biegania ze ścierką nie ma końca, chyba, że mamy wyjątkowo spokojne dzieci.Dzieci oczywiście uwielbiają zabawy z łyżką. Można im ułatwić nasycenie... Przeczytaj całą notkę »
Zabawa bez zabawek-dziś mała motoryka 04 Listopad 2013

Zabawa bez zabawek-dziś mała motoryka

Przy pierwszym dziecku kupowałam zabawki, zawsze dobrej jakości. Pamiętam, że ciągle się zastanawiałam, czy jej nie krzywdze, tym, że nie ma mnóstwa rzeczy, które inni mają, że nie kupuję jej plastiku, choć jest lekki i dzieci go uwielbiają, że nie ma grających śłimaków, gąsienic mówiących po angielsku, śpiewających alfabetów. Z jednej strony towarzyszyło mi poczucie niepewności, z drugiej nie chciałam ulec, nie do końca... Przeczytaj całą notkę »
Nagroda i kara to to samo, obie psują dziecko 29 Paźdzernik 2013

Nagroda i kara to to samo, obie psują dziecko

Pochwała i kara to coś na czym nasze pokolenie wyrosło i trudno sobie wyobrazić, że nie chwalimy naszych dzieci, a jak coś źle zrobią, to nie wyciągamy konsekwencji. Pochwała jest dokładnie tym samym co kara. Nastawia, wręcz programuje dziecko na konkretne działanie. Jak będziesz grzeczny/ cicho/jak posprzątasz, to cię przytulę, to będę się z tobą bawić itd. Takie eksperymenty robiono na zwięrzątkach, a my serwujemy to... Przeczytaj całą notkę »
Złość jest potrzebna naszym dzieciom! 17 Paźdzernik 2013

Złość jest potrzebna naszym dzieciom!

Złość to temat dość drażliwy:) wielokrotnie spotykam się z krytyką, bo uważam, że dzieciom należy pozwolić się złościć i uczyć z nią obchodzić. Uważam też, że tłumiona złość wychodzi jak wulkan i często przeradza się w agresję w stosunku do innych osób. I to właśnie naszym zadaniem- rodziców jest pokazywanie dziecku, jak sobie z nią radzić i rozładowywać nie naruszając granic innych osób. Większość jednak... Przeczytaj całą notkę »