Ekorodzice

Jestem z wami od:2012.03.18 08:17
miraga_
Ostatnie logowanie: 2017.09.24 19:09
Liczba postów: 266
Moje ulubione: 1

użytkownik portalu

40 punktów
Dodaj do ulubionych »
Wyślij wiadomość Wyślij wiadomość

Segregacja odpadów 15 Kwieceń 2012

Segregacja odpadów

Ciekawa jestem jak u Was z segregacją odpadów. My staramy się segregować. Dzielę głównie na plastik, aluminium, papier i szkło bezbarwne. Niestety nie zawsze, bo nie bardzo mam miejsce na kilka specjalnych koszy. Niedaleko naszego domu mamy pojemniki właśnie na takie odpady. Gdy idę wyrzucić, najczęściej biorę ze sobą Małą. Ona uwielbia wrzucać odpady do pojemników. Najbardziej szkło. Jedyny szkopuł to to, że trzeba ją... Przeczytaj całą notkę »
Mój mini-mini warzywniak cd. 13 Kwieceń 2012

Mój mini-mini warzywniak cd.

Obiecałam, że jak coś wyrośnie ta zamieszczę nową fotkę. Oto domowy zdrowy szczypiorek na kanapki. Najlepiej chyba będzie go spożytkować na kanapce ze świeżym twarożkiem i pomidorkiem. Aż czuje się wiosnę. Przeczytaj całą notkę »
Dziki za oknem i inne zwierzęta. 13 Kwieceń 2012

Dziki za oknem i inne zwierzęta.

A oto wczorajszy widok z okna. Niestety nie z mojego, ale od strony mojej teściowej (ten sam budynek, to samo piętro). Zanim zrobiliśmy fotkę było ich widać aż cztery. Nawet nie wiedziałam, że w pobliżu mamy DZIKI. Ten ostatni największy. Nieraz byliśmy w tamtej okolicy na spacerze. Zimą spotykamy tam często dosyć duże stado saren. Kiedyś, gdy zima była bardzo mroźna, podeszły pod ogrodzenie ogródków działkowych.... Przeczytaj całą notkę »
Szał kartonowy –„mały rycerz” 10 Kwieceń 2012

Szał kartonowy –„mały rycerz”

Moja córcia uwielbia wszelkiego rodzaju pudełka i kartony. Często zakupy przynosimy właśnie w kartonach ze sklepu, żeby nie brać żadnych dodatkowych zrywek. Wtedy mała szybko wszystko rozpakowuje i podaje mi do schowania. A następnie wsiada do takiego pudełka i woła, żebyśmy wozili ją po pokoju, najlepiej wokół ławy. Najśmieszniej wygląda, gdy taki karton jest malutki i ona ledwo się mieści, ale uparcie zasiada na niego. Innym... Przeczytaj całą notkę »
Dziś przepis na pasztet drobiowy. 09 Kwieceń 2012

Dziś przepis na pasztet drobiowy.

Dziś przepis na PASZTET DROBIOWY. Przepis trochę zmodyfikowany, ale ogólny zarys pochodzi z kotlet.tv. Głowne zmiany to przyprawy. Jedna z użytkowniczek poprosiłam mnie o ten przepis, więc postanowiłam go tu umieścić. Robiłam go dopiero drugi raz, ale ja jak i mąż jesteśmy zadowoleni z efektu. Idealnie wkomponował się na te święta. Właściwie zrezygnowaliśmy na jego rzecz z szynki. Składniki: - 1 kg mięsa... Przeczytaj całą notkę »
Problem z internetem-jak się uporam, to wrzucę brakujące zdjęcia. :( 07 Kwieceń 2012

Problem z internetem-jak się uporam, to wrzucę brakujące zdjęcia. :(

Problem z internetem-jak się uporam, to wrzucę brakujące zdjęcia. :( Wszystkich przepraszam za niepełne notki, ale gdy wrzucam zdjęcie do tekstu, to później nie mogę zapisać zmian. Na razie zapraszam do mojego albumu, gdzie umieściłam część zdjęć do notek na blogu. Po świętach postaram się to wszystko uporządkować. Album Roślinki: Ogród na początek wiosny. Mój mini-mini warzywniak. Album... Przeczytaj całą notkę »
Przygotowań wielkanocnych cd. 07 Kwieceń 2012

Przygotowań wielkanocnych cd.

Dziś wstałam o 6.30, gdy Mała jeszcze spała i to o dziwo w swoim łóżeczku, i zaczęło się gotowanie. Najpierw wstawiłam kurczaka z jarzynką na pasztet drobiowy, ziemniaki z marchewką na sałatkę warzywną i jaja. Szkoda tylko, że nie chciało mi się zrobić domowego majonezu. L Między czasie porządki. Nawet udało mi się zagonić do pomocy męża. Pomył mi podłogi w domu i nawet na korytarzu. Właśnie wyjęłam z piekarnika... Przeczytaj całą notkę »
Ogród na początek wiosny. 06 Kwieceń 2012

Ogród na początek wiosny.

A oto parę fotek z naszego ogrodu. Robił mąż (telefonem), więc nie odpowiadam za jakość i co akurat sfotografował. Poprosiłam go, by pstrykną parę fotek naszym kwiatkom, bo my z córcią zakatarzone siedzimy w domu. Jak widać - tu już wiosna obudziła się na całego. Wcześniej były przebiśniegi, krokusy, a teraz to co na zdjęciach: kwiatki, których nie znam z nazwy i chyba narcyzy dopiero zaczynające kwitnąć. Mała już zerwała... Przeczytaj całą notkę »
Dziś czas na sernik wielkanocny. 06 Kwieceń 2012

Dziś czas na sernik wielkanocny.

Dziś przygotowuję SERNIK Z CIASTEM KAKAOWYM specjalnie na stół wielkanocny. Robię to w piątek, bo najlepszy jest po dwóch dniach stania w lodówce, tak przynajmniej uważamy razem z mężem. No i jutro będę miała więcej czasu na resztę potraw, a chcę jeszcze przygotować: - pasztet drobiowy, - żurek z białą kiełbasą, - sałatka warzywna, - jajka faszerowane (m.in. pastą z łososia, chrzanem), - sos tatarski... Przeczytaj całą notkę »
Nowy nabytek dla małej –TRAMPOLINA. 05 Kwieceń 2012

Nowy nabytek dla małej –TRAMPOLINA.

Nasza córka ma manię ciągłego podskakiwania. Gdy tylko usłyszy jakąś piosenkę, nasze łóżko traktuje jak trampolinę. Stąd pomysł mojego męża. Był ostatnio na miejskim targowisku i w używanych rzeczach wypatrzył dla niej prawdziwą TRAMPOLINĘ. Koszt niewielki, stan prawie idealny. Zresztą większość zabawek gabarytowych mamy używanych. Tam samo zakupiliśmy jeździk; wózek dla lali mamy od koleżanki i rowerek też po innym... Przeczytaj całą notkę »