Ekorodzice

Eko-zestaw do jedzenia dla dzieci

Autor: Redakcja Ekorodzice.pl 2012.02.15, 17:28

Kiedy nadchodzi czas zakupu pierwszej zastawy stołowej dla naszej pociechy często stajemy przed dylematem, co kupić. Wybór jest ogromny: morze wzorów, kolorów i rodzajów. Sztućce zakrzywione, proste, z tworzywa, kubek z uchem czy bez, podstawki z przyssawką gumową itp. Czym się kierować? Może ekologią? Do Redakcji trafił jedyny na polskim rynku pięcioczęściowy zestaw do karmienia wykonany z tworzywa bambusowego ECOBOO. Jak się sprawdził? Przekonajcie się sami.


OPIS PRODUKTU
OCENA
: 5
CENA: 52 zł
OPAKOWANIE:
  podlegające recyklingowi (100% karton)
Zestaw składa się z  z talerzyka, kubeczka i sztućców: łyżeczki, widelczyka i nożyka.
Wymiary: Talerzyk: 22x1,3 cm Kubeczek: 7,5x10,6 cm Sztućce: 13,5x1,5 cm
Wiek dziecka: 18m-cy +

Zestaw otrzymaliśmy do przetestowania od sklepu www.organicalulu.pl.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Zestaw przyjechał w opakowaniu w 100% z papieru. Specjalne żłobienia w kartonie utrzymywały naczynia w stabilnej pozycji. Nie było żadnej folii, drucików, żadnych zbędnych elementów. Żywe kolory od razu wpadły w oko mojemu dziecku, a miś panda podbił jego serce.Zgodnie z zapewnieniem producenta ten wykonany z tworzywa bambusowego (bamboofibre) pięcioczęściowy zestaw do karmienia jest bardzo wytrzymały oraz stanowi zdrową i ekologiczną alternatywę dla naczynek z melaminy. O wytrzymałości przekonaliśmy się sami. Pomimo że naczynia są bardzo lekkie, to po przypadkowym upadku na podłogę nie doznały żadnej kontuzji.Sztućce nie posiadają żadnych ostrych elementów, mimo to bezproblemowo można poradzić sobie z twardszym jedzeniem poprzez cięcie i nabijanie na widelec. Z perspektywy użytkowania łyżeczka mogłaby być ciut większa, bo niewiele można na nią nabrać, co dla mojego starszaka wiąże się z irytacją, ale dla mniejszego dziecka zapewne będzie atutem – jest szansa, że jedzenie w mniejszej porcji trafi do buzi, a nie wyląduje na podłodze :)
Komentarzy: 2
{opis}
16.07.2012 15:18 - agnieszka
Faktycznie cena nie jest mała, ale teraz takie designerskie rzeczy są drogie;/
{opis}
15.04.2012 08:00 - miraga_
Ja bym jedna kdodała tu jeden minus. Cena. Trochę drogo jak za taki zestaw, ok. opakowanie biodegradowalne, ale nic poza tym. Jaki jest skład tego tworzywa. Przecież nie składa się z samego bambusa.

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »