Ekorodzice

Ćwiczenia mięśni Kegla

Autor: Natalia Kozdra 2011.06.01, 13:55
  • Współżycie
Jeśli jeszcze nie czujesz się wystarczająco zmotywowana powyższymi korzyściami zdrowotnymi, powinnaś wiedzieć, że mięśnie dna miednicy odgrywają kluczową rolę w odczuwaniu przez kobietę przyjemności w czasie stosunku płciowego. To właśnie te mięśnie napinają się i rozluźniają podczas orgazmu. A kiedy są elastyczne i rozciągnięte, umożliwiają partnerom lepiej czuć siebie.

  • Ćwiczenia
Na rezultaty czeka się około 2-3 miesięcy, ale inwestycja czasu i energii w ćwiczenia mięśni Kegla jest tak niewielka, że warto dodać je do swoich codziennych czynności. Główną ich zaletą jest to, że aby osiągnąć zamierzone rezultaty, nie trzeba specjalnie poświęcać im czasu. Możemy wykonywać je podczas jazdy autobusem, stania w korku, gotowania, pracy przy komputerze czy oglądania telewizji, tak więc dbanie o tę sferę naszych kobiecych ciał nie musi zabierać cennych minut innym i obowiązkom.

Ważne jest, aby nie napinać pośladków ani brzucha podczas wykonywania wykonywania ćwiczeń mięśni Kegla. W początkowym okresie wykonywania możesz wykonywać je na leżąco, trzymając rękę na brzuchu i na bieżąco kontrolując jego napięcie.


Jak je zlokalizować?

Zanim jednak zacznie się je wykonywać, należy najpierw zlokalizować te mięśnie. Można je ‘poczuć’ np. podczas oddawania moczu – napięcie ich spowoduje powstrzymanie strumienia moczu. Możesz też poczuć ich działanie wkładając dwa palce do pochwy i próbując objąć je mięśniami. Mięśnie, które będziesz zaciskać to właśnie mięśnie dna miednicy.


Jak je ćwiczyć?

  • Podstawowym ćwiczeniem jest proste zaciskanie, przytrzymywanie i rozluźnianie mięśni. Stojąc w lekkim rozkroku, leżąc lub siedząc napnij mięśnie na 5 sekund i rozluźnij. Powtórz ćwiczenie 5 krotnie, 3 razy dziennie. Po pewnym czasie możesz wydłużyć czas, kiedy mięśnie są napięte do 10 sekund oraz zwiększyć serię do 15.

  • W myślach zamień swoje mięśnie w windę. Stopniowo wciągaj mięśnie do góry, napinając je co raz mocniej. Rozluźniaj je powoli – tym razem wyobrażając sobie windę zjeżdżającą na dół.

  • Zacznij chodzić na taniec brzucha. Ruchy bioder, które wykonuje się podczas tańca wymagają napinania mięśni dna miednicy.

  • Leżąc na plecach (kolana ugięte, nogi złączone, ręce wzdłuż ciała) unieś w górę miednicę, jednocześnie trzymając dolną część kręgosłupa przy podłodze. Przytrzymaj ją tak kilka sekund, a następnie opuść na ziemię. Ćwiczenie powtórz 5 razy.   
Uwaga, ćwiczeń mięśni dna miednicy nie powinno się wykonywać podczas oddawania moczu, ponieważ może dojść do infekcji. Do dzieła!



Przeczytaj także:

Rumianek w ciąży

Rumianek w ciąży

Kwiat rumianku był jednym z ulubionych ziół Hipokratesa. Napary z tego zioła są zalecane przy bolesnym miesiączkowaniu, wzdęciach, zgadze i nudnościach. Jednak czy picie rumianku w ciąży jest bezpieczne? To pytanie często stawiają sobie kobiety... więcej »
10 zadań specjalnych dla taty na porodówce

10 zadań specjalnych dla taty na porodówce

Jeszcze kilkanaście lat temu ojcowie mieli bezwarunkowy zakaz wstępu na porodówkę. Nie podejmowali wtedy decyzji o tym, czy chcą uczestniczyć w narodzinach dziecka, bo nie było takiej możliwości w szpitalach. Dziś, gdy wiele się w tej... więcej »
Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza

Zasiłek macierzyński a działalność gospodarcza

Zasiłek macierzyński to świadczenie, które ma zapewnić kobiecie niezbędne środki utrzymania w związku z przyjściem na świat jej dziecka oraz w związku z koniecznością jego pielęgnacji przez pierwsze miesiące życia. Przysługuje... więcej »
Naturalna sesja rodzinna – co to takiego?

Naturalna sesja rodzinna – co to takiego?

Jak zatrzymać czas, by potem uśmiechać się do wyrazistych wspomnień? Te najpiękniejsze warto ująć w obiektywie. Sesje zdjęciowe zyskują popularność, a kadry z perspektywy profesjonalnego fotografa latami radują serca, wzbudzając wachlarz... więcej »
Jak radzić sobie ze stresem w ciąży?

Jak radzić sobie ze stresem w ciąży?

Z obserwacji naukowców wynika, że największy stres u świeżo upieczonych matek pojawia się tuż po narodzinach dziecka. Jednak nie musi tak być w twoim przypadku. Jeśli w porę nauczysz się z nim walczyć, możesz zniwelować jego negatywne działanie... więcej »


Komentarzy: 4
{opis}
16.07.2012 15:09 - agnieszka
Wstyd się przyznać, ale my nie ćwiczyliśmy...
{opis}
06.06.2011 22:26 - wesoly_romek
Warto ćwiczyć już przed ciążą! Kobiety często je zaniedbują, a profilaktyka jest połową sukcesu. Ważny tekst warto dodać do zakładki
{opis}
06.06.2011 09:54 - zeberka
Ćwiczymy codziennie!
{opis}
06.06.2011 09:51 - superbabcia
Ćwiczcie dziewczyny, ćwiczcie bo nietrzymanie moczu w wieku 25 lat to tragedia. Ja do tego dopuściłam i musiałam chodzić na rehabilitacje. Kiedyś się o tym nie mówiło. Teraz piszę się obszerne artykuły. Dzięki Ci za to, że świat się zmienia!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »