Ekorodzice

+ Rozpocznij nowy wątek
miraga_ (postów: 253)
40 punktów
2012.04.30 10:00

Wychowanie dwulatka.

Moja córcia ma ponad 2 latka. Jest bardzo żywiołowym i energicznym dzieckie. Nigdy nie chodzi, tylko biega. Ciągle nam ucieka, czy to w sklepie, czy zaraz po wyjściu z domu. Nic do niej nie przemawia, żadne tłumaczenia. Nie chce trzymać się za rękę. Gdy trzymamy na siłę, bo blisko jest ulica, to się zaczyna nas gryść lub kładzie się i tak leży przez chwilę. Do tego krzyki, płacze. Może poradzicie mi jak poradzić sobie z takim buntownikiem. Najbardziej chodzi mi o jej bezpieczeństwo.
Więcej wpisów: 20
miraga_ (postów: 253)
40 punktów
2012.04.14 12:49

Ekologiczne pieluszki jednorazowe

Jestem raczkującym ekorodzicem i na razie używałam pieluch niestety jednorazowych. Znalazłam chyba teraz dla siebie alternatywę między wyborem: pielucha wielorazowa a zwykły tzw. pampers. Chciałabym przejść na EKOLOGICZNE pieluchy jednorazowe. Znalazłam trzy firmy, które zajmują się produkcją takiego produktu: -ABENA (Bambo Nature) -MOLTEX -KIKKO ECO. Najważniejsza ich cecha to to, że są biodegradowalne w 100%. Czy ktoś z Was używa takich pieluch?
Więcej wpisów: 7
miraga_ (postów: 253)
40 punktów
2012.04.01 09:27

Spanie z poduszeczką, czy bez?

Chciałam poznać opinie innych użytkowników. Moja córcia od urodzenia spała bez poduszki. Dopiero gdy miała ok. 1,5 roku dostała pod główkę cienką podusię. W sumie zdecydowaliśmy się, bo była wtedy przziębiona i lepiej się jej oddychało z głową podniesioną wyżej. A co Wy o tym myślicie?
Więcej wpisów: 22
miraga_ (postów: 253)
40 punktów
2012.03.28 21:42

Witamina D w kroplach -jak długo podawać?

Moja córcia brała witaminę D3 w kroplach do końca drugiego roku życia. Na ostatniej wizycie pediatra już nic o tym nie wspomniał. I teraz nie wiem, czy kupić jej jakiś inny zestaw witamin, czy już nie trzeba. Napomnę tylko, że ciągle pije mleko modyfikowane (teraz typu junior), więc może to wystarczy, bo tam w składzie jest właśnie wit.D. Jakie Wy macie doświadczenia na ten temat? Co mówią Wasi pediatrzy?
Więcej wpisów: 18
mama_Igorka (postów: 391)
52 punktów
2012.03.09 10:41

Dziecko zasługuje na piosenkę

Mój Igorek to wielki meloman. Mam wrażenie, że zaczęło to się jeszcze w brzuchu. Do dnia dzisiejszego nie zaśnie bez kołysanki na dobranoc. Jest na tyle wybredny, ze muszę śpiewać ja, bo taka z kasety się nie liczy. Nawet jak jestem poza domem śpiewam przez komórkę... A jak u was wygląda sprawa z "usypiankami"?
Więcej wpisów: 7
iaera (postów: 437)
78 punktów
2012.01.26 19:56

Słodycze od obcych

Do mam, które nie dają dzieciom słodyczy, niezależnie od tego czy dla zasady czy ze względu na alergie, diety itp. Jak reagujecie, kiedy ktoś obcy daje dziecku np. cukierka? Dzisiaj pani w sklepie dała dziecku cukierka, ja grzecznie, że nie dziękujemy mała ma alergię i nie może czekolady, pani, również grzecznie, że trochę przecież nie zaszkodzi, no to myślę; nie będę z obcą babą w sklepie dyskutować. Wzięłam, podziękowałam i sama zjadłam hehe. Miałyście takie sytuacje? Jak z tego wybrnęłyście? Ja czasami wolę odpuścić, niż tłumaczyć obcym ludziom co i dlaczego, bo i tak patrzą na mnie jak na matkę-wariatkę.
Więcej wpisów: 20
Renata.Ch. (postów: 381)
60 punktów
2012.01.24 15:16

Urodziny

Organizowałyście/organizujecie waszym dzieciom przyjęcia z okazji urodzin? Stawiacie na domową imprezę czy raczej lokal? Czym się inspirujecie przy dekorowaniu domu, pieczeniu smakołyków, wyborze prezentów i jak zabawiacie małych gości? Inspiracją do założenia tego tematu stało się dla mnie przyjęcie urodzinowe 3-letniego bratanka. Było bardziej ,,rozbudowane" niż niejedno wesele, a prezenty zdominował zestaw zjeżdżalni i huśtawek do ogrodu. Ze swoją paczką klocków poczułam się... dziwnie.
Więcej wpisów: 26
Renata.Ch. (postów: 381)
60 punktów
2012.01.10 16:29

Czytamy maluchom

Jakie książeczki, bajki, opowiadania polecacie do czytania dla dzieci? Moja dwuletnia córeczka coraz bardziej zaczyna się interesować książeczkami, więc czytamy dość często. ,,Przerobiłyśmy" już popularne bajki, oczywiście wracamy do nich, ale szukam inspiracji do kolejnych opowieści, przede wszystkim tych w wersji papierowej, jak i również ciekawych stron internetowych z bajkami, także tymi dla nieco starszych dzieci. Jakie macie doświadczenie w tym temacie? Co czytacie swoim maluchom?
Więcej wpisów: 19
mama_Igorka (postów: 391)
52 punktów
2011.12.04 16:31

Fotografia dziecięca

Zanim urodził się Igorek, nie miałam pojęcia nic na temat fotografii dziecięcej. Byłam pewna że jak ma się dobry sprzęt, to samo się zrobi. Niestety to mit. Na moich zdjęciach Igorek wygląda jak...żaba. Chciałabym mu zrobić, albo zlecić komuś profesjonalną sesje. Tylko nie mam pojęcia ile to może kosztować? A może jakaś książka, blog, coś co mi pomoże się podszkolić?
Więcej wpisów: 6
mama_Igorka (postów: 391)
52 punktów
2011.12.04 16:26

Leczenie aft

Mojemu Igorkowi ciągle robią się afty. Nie mam pojęcia co robię nie tak? Czym mu to smarować? Widzę, że go bolą! Jest marudny... Próbowałam działać sodą, ale on pluje niemiłosiernie;/ Pomocy!
Więcej wpisów: 9
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne