Ekorodzice

katia (postów: 30) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.08.17 13:36
Widzę, że jest w wielu dziecięcych kosmetykach. W niektórych źródłach jest podawany jako szkodliwy, w innych że jest pożądany Jak to właściwie jest z tym coco coś tam?
agnieszka (postów: 165) Użytkownik portalu
66 punktów
2011.08.17 14:01

Cocamidopropyl betaine (CAPB)

ocoyl amide propyldimethyl glycine, coconut oil amidopropyl betaine, tegobetaine L7, N-cocamidopropyl-N,N-dimethylglycine hydroxide

to nic innego jak detergent anionowy, podstawa płynów kąpielowych, żeli do kąpieli, szamponów i mydeł w płynie. Jeżeli występuje samodzielnie w produkcie wówczas nie jest szkodliwy. Jednakże w połączeniu z sodium lauryl sulfate (itp.) powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry. ( żródło: http://www.inspiredliving.com/organic/a~skincarechemicals.htm#Cocoamidopropyl%20Betaine)

UWAGA! Nie mylcie z Coco-betaine. Ten składnik  to detergent syntetyczny i  wywołuje bardzo często wysypkę drobnopęcherzykową na skórze, zwłaszcza w pachwinach i wokół nosa oraz jamy ustnej.
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne