Ekorodzice

zamotana (postów: 90) Użytkownik portalu
63 punktów
2011.03.16 15:00
Podobny problem jak z szamponem. Jakbyście były coś w stanie poradzić. Mogą być tez domowe maseczki. Moje włosy mają tendencje do elektryzowania
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
zamotana (postów: 90) Użytkownik portalu
63 punktów
2011.03.21 21:52
W poszukiwaniu odżywki trafiłam na stronkę Ewy Sroki i znalazłam ( http://www.skinphilosophy.pl/?p=380) świetna maskę. jestem właśnie po pierwszym zastosowaniu ale jest rewelacyjna!


Maska do włosów z olejku z kokosa:

Weź 1-2 łyżki oleju kokosowego tłoczonego ze świeżych owoców (w temperaturze pokojowej ma konsystencję półstałą). Umieść w niskiej szklance. Włóż szklankę do miseczki z gorącą wodą – olej ma się rozpuścić do płynnej konsystencji. Przed myciem włosów nałóż ciepły olej na włosy i pozostaw na przynajmniej 30 minut. W tym czasie możesz sobie zrobić relaksujący masaż głowy. Następnie umyj głowę bardzo dokładnie szamponem (zwykle trzeba to zrobić dwa razy, aby całkowicie usunąć olej z włosów). Możesz na koniec nałożyć odżywkę. Wysusz i układaj jak zwykle.


Ale fajnie jest, ale fajnie jest, ale FAJNIE JEST!
hetmanka (postów: 222) Użytkownik portalu
40 punktów
2011.07.11 16:08
Mi pomaga kompres z piwa i jajka
1 jajko 30ml piwa

jajko mieszam z piwem i rozprowadzam na mokrych włosach. Zostawiam na 15 minut pod czepkiem. Po kwadransie spłukuje całość. Idealne dla łamliwych  delikatnych włosów.
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne