Ekorodzice

ADMIN (postów: 688) Administrator portalu
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
gregona (postów: 309) Użytkownik portalu
331 punktów 331 punktów 331 punktów 331 punktów
2011.03.11 23:03
Faktycznie super strona. Niestety często dajemy się nabrać na kampanie producentów przekonujących nas do "eko kosmetyków", które po przeanalizowaniu składu nie różnią się niczym od "zwykłych"...ale siła reklamy zbiera żniwo...czytajmy etykiety!
choroba-na-smierc (postów: 310) Użytkownik portalu
44 punktów
2011.04.07 10:08
Problem w tym, że produkt "ekologiczny" często ogranicza się do tego, że ma opakowanie, które rzekomo szybciej się rozkłada (znajomy chemik powiedział mi, że to bzdura, że opakowania te mają po prostu mniejszą ilość polimeru, więc są oszczędniejsze w wyprodukowaniu i na tym ich kariera się kończy) albo został wyprodukowany przez markę stosującą zasady uczciwej konkurencji...
A kosmetyki naturalne to zupełnie inna sprawa, choć zależy od tego co kto rozumie pod pojęciem "naturalny". Dla mnie naturalny jest nierafinowany olej jojoba, który przy opakowaniu z "naturalnym" żelem do kąpieli o zapachu czekoladowym nawet nie stał ;)
Naturalne kosmetyki www.gaj-oliwny.pl: mydło aleppo, czarne mydło savon noir, masło shea, olejek migdałowy, olej nigella i cała reszta dóbr.
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne