Ekorodzice

wielodzietna (postów: 332) Użytkownik portalu
310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
2011.03.01 16:46
Ja na razie stosować nie mogę ale juz niedługo znów zaczne kupować, ale mam dylemat które? Na co zwracać uwagę. Podobno te z rossmana więcej szkodzą, niż pomagają bo są syntetyczne i porządny olejek ok 100zł powinien kosztować. Co o tym myślicie?
aicha (postów: 91) Użytkownik portalu
45 punktów
2011.03.01 16:56
Wcale nie muszą być drogie! Ja korzystam z olejków firmy Essential Care, są niedrogie, w granicach 20-25 zł a wydajne i przede wszystkim ekologiczne ;))) Polecam ten o zapachu cytryny - dodaje energii :))
agnieszka (postów: 165) Użytkownik portalu
66 punktów
2011.03.03 10:00
Akurat tych nie znam, ale nie kupisz naturalnych olejków za 5zł w markecie. Przecież ktoś to musi zebrać, obrobić... Rozumiem, że wyzyskuje się kobiety w Indiach czy afrykańskich krajach, ale 5zł to na pewno syntetyk lub półsyntetyk co najwyżej do kominka z aromatyzerem. A znacie jakieś testy jak rozpoznać syntetyk od naturalnego? Wiem na pewno że należy sprawdzić z  jakiego pochodzenia jest dany olejek: z uprawy ekologicznej, kontrolowanej, z dzikich zbiorów i na tych prawdziwych musi być pełna nazwa botaniczna i dystrybutor na pewno.


Wcale nie muszą być drogie! Ja korzystam z olejków firmy Essential Care, są niedrogie, w granicach 20-25 zł a wydajne i przede wszystkim ekologiczne ;))) Polecam ten o zapachu cytryny - dodaje energii :))Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
mama_Igorka (postów: 391) Użytkownik portalu
52 punktów
2011.03.03 10:33
 Cena faktycznie roli nie gra . Czasem lepszy może być ten olejek za 25zł od tego za 100zł Każdy 100%i naturalny olejek eteryczny ma właściwości terapeutyczne , bez względu na to  jaka firma go produkuje. W naszym kraju nie ma firmy, która produkuje olejki. Jest za to sporo które je konfekcjonują i ceny wahają się w zależności od kosztów dystrybucji( olejek= produkt niebezpieczny) Na granicy słono się za coś takiego płaci. 
airamx (postów: 10) Użytkownik portalu
10 punktów
2011.03.04 16:04

TEST2 Wlej kilka kropel do miseczki z wodą. Prawdziwy olejek nie miesza się z wodą tylko zostawia tłuste plamy na wodzie.


Olejek, który nie jest 100% naturalny tylko rozcieńczony też będzie pływał, bo rozcieńczony jest albo w oleju roślinnym albo mineranym, które też nie rozpuszczają się w wodzie.

Polecałabym znalezienie dobrego dostawcy. Na internecie można znaleźć sklepy zaopatrujące w surowce naturalne. Ja mieszkam w Kanadzie, więc nie wiem, czy są takie sklepy polskie, ale osobiście korzystam ze sklepu, który ma też stronę brytyjską (link: http://www.newdirectionsuk.com/shop/index.php/  ).


Ostatnia zmiana: 2011.03.04 16:10
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
airamx (postów: 10) Użytkownik portalu
10 punktów
2011.03.04 19:43
Co w takim razie dodają do olejków, które "nie pływają" ?


Alkohol izopropylowy? jest tani i rozcieńcza olej rozpuszczając go, albo inne cuda. Ja się na tym specjalnie nie znam, więc mogę tylko strzelać.


airamx (postów: 10) Użytkownik portalu
10 punktów
2011.03.04 20:15
Jeszcze tak mi się przypomniało, że olejki nazywane olejkami zapachowymi są estrami lub aldehydami sztucznie otrzymywanymi i rozpuszczanymi w wodzie lub alkoholu izopropylowym i choć nazwane olejkami to z oleistą substancją nie mają nic wspólnego.
Najlepiej jest po prostu kupować w zaufanym sklepie z surowcami naturalnymi, gdzie wszystko jest dobrze opisane i gdzie wyraźnie jest oznaczone które olejki są eterycznymi 100% naturalnymi, a które zapachowymi. Również należy pamiętać, że niektóre olejki np. 100% naturalne absoluty róży, jaśminu itp. z natury są rozcieńczane np. olejem jojoby, ponieważ są silnie stężone i potwornie drogie.
Jeszcze tak na marginesie to dodam, że również warto jest sobie poczytać parę książek o aromaterapii żeby sobie nie zrobić tymi olejkami krzywdy, bo np. takie niewinne wydawałoby się olejki jak rumianek, lawenda czy rozmaryn mogą nawet w niewielkich ilościach doprowadzić do poronienia u kobiet ciężarnych (olejki, nie napary).
zamotana (postów: 90) Użytkownik portalu
63 punktów
2011.07.25 10:50

Jeszcze tak na marginesie to dodam, że również warto jest sobie poczytać parę książek o aromaterapii żeby sobie nie zrobić tymi olejkami krzywdy, bo np. takie niewinne wydawałoby się olejki jak rumianek, lawenda czy rozmaryn mogą nawet w niewielkich ilościach doprowadzić do poronienia u kobiet ciężarnych (olejki, nie napary).


A propo tematu ciężarnych i olejków. Mi zabroniono w ogóle z korzystania z jakichkolwiek olejków podczas ciąży!
Ale fajnie jest, ale fajnie jest, ale FAJNIE JEST!
mama_Igorka (postów: 391) Użytkownik portalu
52 punktów
2011.09.02 15:04
A propo olejków. Dostałam niedawno kilka w spadku np. jaśminowy i się zastanawiam jak go stosować. Wmasowywać, do kominka, czy może z czymś zmieszać. Jaśminowy olejek ma jakieś właściwości? Czy do prania pieluch się nada?
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne