Ekorodzice

danda (postów: 96) Użytkownik portalu
20 punktów
2010.11.23 19:57
Mam jasną karnację, a dodatkowo gdy nie dostaję słońca wyglądam trupio-blado. I wciąż słyszę, że "taka bladziutka jestem" :/ Sama też się z tym niezbyt dobrze czuję, bo patrząc w lustro widzę bladą twarz ze zmęczonymi oczami i nawet uśmiech mi wówczas trudno wyłuskać. W związku z tym używam podkładu, ale gdy do "maźniętej" twarzy zbliżę ręce brrrr....jest bardzo duża różnica, pomimo, iż smaruję się jasnym podkładem. Stąd konieczne w moim przypadku konieczne byłoby stosowanie samoopalacza. Ale...właśnie, oprócz takich naturalnych typu wywar z herbaty do smarowania, który niestety nie jest jakoś rewelacyjny, a mocno uciążliwy w stosowaniu (sprawdza się na krótką metę, a picie soku z marchewki sprawia, że moja skóra przybiera odcień pomarańczowy) zastanawiam się nad innymi przepisami na naturalny samoopalacz, tudzież czy ktoś używał jakiś eko samoopalaczy, które mógłby polecić?
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
danda (postów: 96) Użytkownik portalu
20 punktów
2010.11.23 21:01
Ja jestem bladziochem etatowym i już do tego przywykłam, solarium czy samoopalcze się nie sprawdzają. Postanowiłam pokochać siebie taka jaka jestem i radzę Ci to samo :D Co do sztucznej opalenizny- mam bardzo złe doświadczenia;///


No właśnie ja też, bo "opalić" się bez smug jest strasznie trudno. Ale jeszcze gorzej jest mi być "córką młynarza" :(
agnieszka (postów: 165) Użytkownik portalu
66 punktów
2010.11.23 21:03
A próbowałaś natrysku? Ja raz byłam przed weselem, wytrzymało to tydzień, ale byłam zadowolona zero smug
danda (postów: 96) Użytkownik portalu
20 punktów
2010.11.23 22:28
A próbowałaś natrysku? Ja raz byłam przed weselem, wytrzymało to tydzień, ale byłam zadowolona zero smug


Masz na myśli airbrush ? Znam tylko ze słyszenia . A czy to czym spryskują ciało nie wdycha się? Możesz podać szczegóły tego "zabiegu"?
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
mamaga (postów: 231) Użytkownik portalu
46 punktów
2010.11.27 23:06
Znalazłam przepis na maseczkę opalającą - nie wiem jaki będzie efekt końcowy czy twarz nie będzie pomarańczowa... ale można spróbować:)
1 marchewka
2 łyżki mleka
Marchewkę należy utrzeć, przełożyć do filiżanki i dodać 2 łyżki mleka. Pozostawić na 2 godz., następnie odcisnąć przez gazę. Rozprowadzać na twarz i szyję przez kilka dni.
www.plachaart.blogspot.com
mia77 (postów: 5) Użytkownik portalu
10 punktów
2011.03.03 18:32
używam samoopalacza od lat i zaskakują mnie pytania o smugi, bo mnie się to nie zdarza. Przy jasnej karnacji wybieram jasne odcienie samoopalaczy plus systematyczne używanie przez kilka dni, nakładam cienką warstwę. Po pierwszym użyciu skóra zmieni odcien z trupiej bladości na zdrowy naturalny kolor, po kolejnym będzie już muśnięta słońcem. Po trzecim użyciu robię przerwę, bo uzyskany odcień jest satysfakcjonujący. Wydaje mi się, że najważniejsze to nie paciać się grubą warstwą. Stosuję naturalne balsamy samoopalające PAT&RUB i Lavera.
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne