Ekorodzice

niki (postów: 4) Użytkownik portalu
20 punktów
2012.07.23 19:03
Czy warto przekładać dziecku wszystko do prawej rączki? Czy można w ten sposób jakoś wpłynąć na naturalną skłonność do którejś ze stron? Z tego co widzę to dzieci do pewnego wieku biorą wszystko po prostu tą ręką, która ma bliżej...:-)
madzioch (postów: 173) Użytkownik portalu
40 punktów
2012.07.24 21:04
z tego co wiem, nie powinno się wpływać na prawo czy leworęczność, jest to cecha wrodzona.
iaera (postów: 437) Użytkownik portalu
78 punktów
2012.07.25 12:53
Też myślałam, że dzieci na początku są oburęczne, ale w przypadku mojej córki, od samego początku było widać, że jest praworęczna. Sama przekładała przedmioty do prawej, sięgała prawą, nawet denerwowała się, kiedy ktoś jej odruchowo włożył coś do lewej rączki.

A tak jak napisała Madzioch, jest to cecha wrodzona, można wpłynąć na to którą ręką dziecko będzie się posługiwać, ale może to mieć negatywne konsekwencje w przyszłości.
emaran (postów: 45) Użytkownik portalu
20 punktów
2012.09.04 15:24
 Moja pociecha większosc rzeczy robi lewą ręką, raczej na zmianę się nie zanosi. Od początku nie namawialiśmy jej, by przekładała kredkę czy coś innego do prawej rączki.  Ja sama jestem leworęczna, więc  przynajmniej wiadomo po kim odziedziczyła leworęcznosc:). Do tej pory  pamiętam obrazek z czasów przedszkolnych, jak dwoje dzieci miało zaszyte lewe rękawki , po to by używac tylko prawej rączki:(. I niektórzy rodzice nawet pytali się moich, dlaczego pozwalają, bym ja pisała lewą ręką... Dobrze,że teraz jest inaczej.
mamalka (postów: 185) Użytkownik portalu
23 punktów
2012.09.13 15:39
 Moja pociecha większosc rzeczy robi lewą ręką, raczej na zmianę się nie zanosi. Od początku nie namawialiśmy jej, by przekładała kredkę czy coś innego do prawej rączki.  Ja sama jestem leworęczna, więc  przynajmniej wiadomo po kim odziedziczyła leworęcznosc:). Do tej pory  pamiętam obrazek z czasów przedszkolnych, jak dwoje dzieci miało zaszyte lewe rękawki , po to by używac tylko prawej rączki:(. I niektórzy rodzice nawet pytali się moich, dlaczego pozwalają, bym ja pisała lewą ręką... Dobrze,że teraz jest inaczej.

A ile ma lat twoja pociecha? moj synek tez wybieral lewa reke az do skonczenia dwoch lat i jeszcze troche. Ale w sumie tak na zmiane mial. Teraz juz uzywa glownie prawa. Pediatra mi powiedziala ze dzieci jeszcze dwuletnie maja prawa zamiennie uzywac dloni i nie oznacza to jeszcze leworecznosci.madziulkaaa (postów: 1) Użytkownik portalu
10 punktów
2012.11.15 13:18
Moj syn ma 23 miesiace robi duzo rzeczy lewa raczka przekladam mu do prawej ale lewa lepiej.
Ja jak bylam mala tez pisalam lewa przezucilam sie na rpawa anp jak cos robie to wszystko lewa kroje tne.
HAART (postów: 395) Użytkownik portalu
226 punktów 226 punktów 226 punktów
2013.03.04 13:33
Mój mąż jest leworęczny i zastanawialiśmy sie czy synek również będzie. Mały ma 2,5 roku i wydaje mi sie, że jest praworęczny. Daliśmy mu wolna rękę w tym temacie :) 
Mój KREATYWNY BLOG www.haart.pl
madzia1984 (postów: 2) Użytkownik portalu
10 punktów
2013.09.26 16:04
Nie ma sensu przestawiać dzieciaczka na siłę. Pamiętacie to gdy starsze pokolenie 40+ opowiada o przestawianiu na prawą rączkę i jak teraz bazgrolą? albo npracują dwoma rączkami. Cieszmy się ttm gdy bobas jest leworęczny :)
http://lelu.pl/
edyta13 (postów: 17) Użytkownik portalu
60 punktów
2014.02.23 15:03
Nie warto przekładać ,małe dzieci powinny używać i ćwiczyć obie rączki.A gdy przyjdzie czas edukacji i dziecko zacznie pisać szlaczki to niech samo wybierze którą rączką woli to robić czy prawą czy lewą.W szkole podstawowej kieruje się dzieci na badania Psychologiczno-Pedagogiczne by stwierdzić czy dziecko jest leworęczne.Ja z pierwszym moim synkiem prawie 15 lat temu miałam taką  sytuację,tylko niestety tyle lat temu na dzieci leworęczne brzydko mówiło się że są to ,,mańkuty''co w szkole oznaczało dziecko gorzej się uczące,obecnie wiemy że to nie prawda że jest dużo zdolnych ludzi leworęcznych.Ja pod naciskiem mojej teściowej z zawodu nauczyciel w szkole podstawowej ,niestety przestawiłam  synka na prawą rękę,jeździłam z nim przez całą szkołę podstawową do poradni ponieważ syn z powodu przestawienia go niechętnie pisał,nie chciał się uczyć do tego doszła Dysekcja i inne problemy z nauką.To tak jakby praworęcznemu kazać pisać lewą ręką.Obecnie syn skończył szkołę średnia ma dobry zawód w którym pracuje i przydaje mu się umiejętność posługiwania się obiema rękoma.  Odradzam z całego serca na siłę przestawiania leworęcznych dzieci ponieważ dzieci te są tak samo mądre ,zdolne, twórcze, jak dzieci praworęczne.
Ostatnia zmiana: 2014.02.23 15:05
Zapraszam na mój blog,życzę miłego dnia :)
nadu (postów: 93) Użytkownik portalu
44 punktów
2014.03.17 12:28
Synek chyba będzie leworęczny, bo od początku większość czynności tą rączką wykonywał ;) Ale zobaczymy :)
www.facebook.pl/nadupieluszki > ekologiczne pieluszki wielorazowe :)
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne