Ekorodzice

zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2010.02.23 11:40
Mieliście taki problem. czy wasze dziecko bije inne? Moje nie chce się dzielić zabawkami z nikim oprócz kuzynki Wiki ;/
celestynka (postów: 180) Użytkownik portalu
68 punktów
2010.02.24 17:28
Wychowanie bezstresowe musi mieć swoje granice! Dziecko, choć małe,( z tego co pamiętam Twój Cyprianek ma już prawie 3 lata), sporo już rozumie. Należy to wykorzystywać i jak najwcześniej objaśniać mu świat. Jeśli nie zwracasz uwagi na jego złe zachowanie i nie tępisz go, może się zdarzyć, że rośnie u dziecka fascynacja odkryciem i bedzie się tak zachowywać stale... Tego ci nie życzę;/
wielodzietna (postów: 332) Użytkownik portalu
310 punktów 310 punktów 310 punktów 310 punktów
2010.03.03 21:40
Mój chrześniak swego czasu miał taki sam problem, a raczej jego rodzice. Dziecku sprawiało przyjemność, kiedy kogoś biło, szczypało, gryzło lub ciągnęło za włosy. Mimo powtarzania, że tak nie wolno, że to boli, powtarzał zakazaną czynność wielokrotnie. Potrafił uderzyć znienacka w zabawie w twarz. Zachowywał się tak w stosunku do  rodziców, ale też babć, niani i chrzesnej  Po pół roku mu przeszło. Chodzili za nim i wołali „Buzi - tak, ale bić NIE!” i poskutkowało, albo się znudził, bo nikt juz nie reagował na jego fochy, ale było to utrapienie.
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
celestynka (postów: 180) Użytkownik portalu
68 punktów
2010.04.01 12:44
To w końcu siostrzyczka? Nie mogliście się doczekać i sprawdziliście? Co do bicia pani Sielucka w poradach sensownie to opisuje!
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2010.04.13 18:23
Powiem tak teoria teorią, a Cyprian dalej nokautuje wszystkich w koło! Pani Siekluckiej bardzo dziękuje za rady, ale poskutkowały tylko na chwilę i dalej nie wiem co robić, przecież nie będe go wiązać...
hkama (postów: 197) Użytkownik portalu
52 punktów
2010.05.07 19:37
Bije notorycznie, bije każdego gościa czy tylko niektórych, zawsze tych samych?

Dzieci często nie chcą dzielić się zabawkami, im młodsze tym trudniej o to dzielenie się. Nawet mojemu sześciolatkowi zdarza się, że nie chce się z kimś podzielić bo np. zabawka jest nowa i się nią jeszcze nie nacieszył, kogoś nie lubi bo np. ten ktoś z nim się nie dzieli, jest dla niego niemiły itp. Czy dziecko zawsze musi się dzielić? Czy my jako osoby dorosłe zawsze tak chętnie dzielimy się wszystkim ze wszystkimi, ja nie co nie oznacza, że byłam wychowywana bezstresowo, czy jestem niekulturalna, to normalne, ludzkie.

Wychowanie bezstresowe to fikcja, nie ma czegoś takiego, zawsze wychowanie nawet takie, kiedy dziecku na wszystko się pozwala wiąże się z jakimś stresem dla dziecka.

Nie mylmy rozsądnego, racjonalnego wychowania bez kar cielesnych, bez krzyczenia na dzieci z wychowaniem bezstresowym, które jak dla mnie jest wymówką dla rodziców którzy mają w nosie to co i jak przekazują dziecku.

Aby wyegzekwować na dziecku posłuszeństwo w tym wypadku nie bicie należy konsekwentnie w kółko tłumaczyć, że tak się nie robi bo .... zawsze uzasadniać dlaczego tak się robi, dawać przykład z życia, że dziecko też tak może zostać potraktowane i zawsze karać za takie zachowanie. Kara musi być adekwatna do przewinienia, nigdy dawana na wyrost, w złości bo dziecko zawstydziło rodzica przed gośćmi. I tak w kółko macieju, kilka dni nie wystarczy, jednemu dziecku potrzebny jest miesiąc, innemu pół roku, ale w końcu nauczy się, że bezpodstawna przemoc jest niedobra.


Ostatnia zmiana: 2010.05.07 19:38
zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2010.05.08 11:09
Z tym beztresowym wychowaniem masz racje, nadużywa się tego pojęcia... Powiem tak zauważyłam pewną zmianę postawy, ale nadal zachowanie mojego szkraba odbiega od normy i nie chodzi tylko o zabawki... Widzę postępy, ale jeszcze długa droga przed nami Będę na bieżąco relacjonować postępy!
hkama dzięki za wrzucenie zabaw są super!
Ja wrzucam w swoim blogu co jakiś czas zabawy z kwadratem zobacz sobie!
Może też zrobisz bloga z zabawami i rymowankami będzie łatwiej czytać:D
pozdrawiam i idę pakować się na majówkę!
Ladybird (postów: 7) Użytkownik portalu
40 punktów
2013.03.26 15:46
u mnie jest na odwrót mój synek jest strasznie koleżeński i chce się bawić i przytulać do dzieci bo bardzo je lubi natomiast dzieci go biją, szczypią, gryzą po uszach, drapią a to maleństwo moje biedne płacze... tak strasznie mi go żal... przez ten stres związany z nieudanymi przyjaźniami nauczył się szczypać i w pewnym momencie szczypał mnie... 
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne