Ekorodzice

zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2010.05.27 11:47
Jestem po 3 spotkaniach i ręce mi opadają. Przychodzą dziewczyny, które bardziej dbają o swoje tipsy niż wszystko inne. Jakie są wasze doświadczenia z opiekunkami? Na co zwracać uwagę?
mama_stasia (postów: 82) Użytkownik portalu
25 punktów
2010.05.27 19:34
A szukasz młodej studentki czy Pani po czterdziestce? 
hkama (postów: 197) Użytkownik portalu
52 punktów
2010.05.27 20:57
My szukaliśmy takiej z polecenia i najlepiej, aby dziecko ją już znało, bo jechał syn do niani praktycznie z dnia na dzień, niestety nie mamy nikogo z rodziny, czy zaufanych znajomych w pobliżu a sąsiadce nawet najlepszej na cały dzień nie podrzucę dziecka.

Syna opiekunką jest Jego była przedszkolanka, zajmowała się grupą młodego pół roku, później przeszła na wcześniejszą emeryturę. Dziecko zawozimy do opiekunki. Młody był zadowolony mogąc zostawać u pani, którą bardzo polubił już w przedszkolu.

A może na niania.pl znajdziesz kogoś konkretnego i faktycznie zainteresowanego pracą.

Na co zwracać uwagę, hmmm. My patrzyliśmy jak dziecko reaguje na opiekunkę i jak opiekunka z nim się obchodzi, reszta tj. wiek, uroda itp. była nieważna. Ważne było aby opiekunka nie paliła, była czysta i mówiła poprawną polszczyzną :)

Najlepiej z mężem przegadajcie temat jakie macie oczekiwania i co jest dla Was najbardziej istotne. Nam zależało, aby opiekunka faktycznie zajmowała się dzieckiem a nie sadzała je przed telewizorem, to czy będzie dziecko np.czegoś uczyć było mało istotne, bo jest to pomoc w sytuacjach awaryjnych, tak młody chodzi do przedszkola.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Ostatnia zmiana: 2010.05.27 21:18
mama_Igorka (postów: 391) Użytkownik portalu
52 punktów
2010.05.27 21:21
Proś koniecznie o referencje i je sprawdzaj!
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
madzin (postów: 17) Użytkownik portalu
44 punktów
2010.05.31 12:50

Ja najpierwsz szułam przez niania.pl -miałam parę spotkań z kandydatkami. Niby wszystkie były OK, Antosia dobrze na nie reagowała ale jakoś mnie osobiście żadna nie zachwyciła- a wiadomo dziecko to specyficzna materia a nie zwykła praca.

W końcu popytałam wśród znajomych i okazało się, że znajoma kolegi właśnie szuka pracy jako niania. Ja chciałam młodą dziewczynę - moja opiekunka miała 19lat jak ją zatrudniałam i jestem mega zadowolona!!! Dziewczyna ma energię do mojego łobuziaka a jednoczesnie jest bardzo spokojna i zastanawiam się czasem co mogłoby ją wyprowadzić z równowagi :-)

 

Ja zwracała uwagę głównie na jej stosunek do dziecka. Jako jedyna z potencjalnych opiekunek nie zapytała o roboty domowe, co mi sie bardzo spodobało :) No i Antosiek jak ją zobaczyła to strzeliła takim uśmiechem, że już wiedziałam, że to ta :-)

Tylko, że ja zaczynałam od paru godzin dziennie jak byłam w domu. Potem poszłam na pół etatu i dopiero jak byłam pewna, że wszystko jest OK to wróciłam na cały etat.

 

Powodzenia!

zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2010.06.06 19:46
Dzięki dziewczyny za poradę. Mamy wreszcie nianię- 22 letnią Asię -artystkę;d. Cyprian zachwycony, bo niania ma długie kręcone włosy, którymi może się bawić, do tego robi mu śniadanka w różne kształty( tost z uśmieszkiem, zegar z pomidorów itp. Jestem bardzo zadowolona! Oczywiście nie obyło się bez znajomości dziewczyna polecona przez koleżankę kuzynki) ale jestem happy:D
wesoly_romek (postów: 123) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.08.09 14:10
Widzę, że post stary, ale nie chcę płodzić nowych wątków, skoro chce się podzielić doświadczeniami z poszukiwań niani. Otóż castingi u nas trwają całą dobę. Od października chcemy zatrudnić miłą kobietkę, lub faceta do pilnowania Frania. Myśleliśmy, że to już ta wymarzona wyśniona niania i okazało się, że gdy dowiedziała się, że nie mamy TV wsiąkła jak kamfora... Podobno bez telewizora nie ma szans, zacząć go przyzwyczajać do nocniczka i z usypianiem będzie miała problemy... Jestem przerażony metodami młodej dziewczyny po pedagogice...
Tata 19 letniej Sylwi i 7 letniego Franka i 7 miesięcznego Rafałka
donka23 (postów: 33) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.08.23 11:33
A ile miesięcy miały wasze dzieci, gdy zaczęłyście korzystać z niani? Czy są dziewczyny, które zostaną z trzymiesięczniakiem? Z racji tego, że jestem samotną mama, a pracodawca najlepiej by chciał, żebym dziecko urodziła w przerwie na lunch, będę musiała szybko wrócić do pracy, tylko nie wiem czy to realne...i co z karmieniem. chciałabym karmić naturalnie przynajmniej do 6 miesiąca...
Renata.Ch. (postów: 381) Użytkownik portalu
60 punktów
2011.08.23 12:09
Pokarm zawsze możesz odciągnąć laktatorem, poza tym młodej mamie przysługują 2 pólgodzinne przerwy na karmienie (można je też złączyć i wyjść z pracy godzinę wcześniej). Jeśli znajdziesz dobrą nianię, to pewnie znajdzie się też taka która zostanie z maluchem, trzeba tylko dobrze szukać. Może popytaj wśród rodziny albo znajomych?
Ekomamusia nastolatki i dwuletniej dziewczynki Mój blog: http://www.ekorodzice.pl/blogi1570,inne-notki.html
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne