Ekorodzice

zamotana (postów: 90) Użytkownik portalu
63 punktów
2011.03.22 15:46
Mam dylemat odnośnie podróżowania samolotem z niemowlakiem. Chciałam się was poradzić. Otóż muszę się pochwalić 18 marca urodziłam siłami natury jak to się pięknie nazywa Kacperka ;D i nie ukrywam, że żeby dojść do siebie potrzebuję myślę około 2 miesięcy. Moja siostra wychodzi za mąż w lipcu, wesele jest w Cork czy uważacie, że lepiej zostawić Kacpra w domu z kimś z rodziny, czy jechać z małym? ( moja mama oczywiście jedzie z nami) Przed przeczytaniem tekstu o podróżowaniu z małymi dziećmi http://www.ekorodzice.pl/w-podroz-z-malym-dzieckiem,27,49,1072,strona,1.html chciałam zostawić moją perełkę w domu, ale po lekturze jestem bardziej optymistycznie nastawiona do podróży, w końcu Cork to nie Birma, a skoro w Birmie się da... Co o tym myślicie?
pawel_zet (postów: 11) Użytkownik portalu
10 punktów
2011.04.18 14:42
Trochę już czasu minęło, więc nie wiem, czy decyzja nie została już podjęta, ale ja bym wziął ze sobą dziecko. Uważam, że dla dziecka opuszczenie nawet przez krótki czas przez rodzica to większy stres niż podróż samolotem, a do Irlandii jest jednak zdecydowanie bliżej niż do Birmy. :-)
wesoly_romek (postów: 123) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.04.18 16:33
Podobnie jak Paweł radziłbym Ci zabrać dziecko ze sobą. Na pewno nic mu się nie stanie z tego powodu. Druga sprawa w razie wypadku nie zostanie sierotą... mam nadzieję, że mój żart Cię nie urazi, ale takie już mam czarne poczucie humoru:O
Tata 19 letniej Sylwi i 7 letniego Franka i 7 miesięcznego Rafałka
emaran (postów: 45) Użytkownik portalu
20 punktów
2012.04.06 19:13
Podróz samlotem z malym dzieckiem jest stosunkowo wygodna. Moze nie podrozujé za czésto, ale moja córeczka na podroz samolotem reaguje po prostu snem:). Ma ponad dwa latka, latalysmy kilka razy, i zawwsze po wejsciu na poklad moje dziecko grzecznie zasypialo.
iaera (postów: 437) Użytkownik portalu
78 punktów
2012.04.07 12:32
W związku z lataniem z maluszkiem mam pytanie, a właściwie dwa. Po pierwsze, czy półtoraroczne dziecko potrzebuje jakiegoś fotelika do samolotu, czy nie muszę nic zabierac i jak to jest z paszportem do Irlandii? Mała ma dowód osobisty, czy potrzebuję dla niej paszport,czy dowód wystarczy?
Renata.Ch. (postów: 381) Użytkownik portalu
60 punktów
2012.04.07 15:24
Co do fotelików to nie mam pojęcia, bo z moja młodszą córką jeszcze nie podróżowałam samolotem.
Zazwyczaj w krajach Uni wystarczy dowód osobisty. Irlandia jest w UE, wiec paszport raczej nie będzie potrzebny. Ale wyrobić można, przyda się na kolejne lata :) Poza tym jeśli ty masz paszport to dziecko (do 16 lat) moze tam zostać zapisane przez urzędnika wydziału paszportowego. Formalności podobne jak przy paszporcie.
Ekomamusia nastolatki i dwuletniej dziewczynki Mój blog: http://www.ekorodzice.pl/blogi1570,inne-notki.html
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne