Ekorodzice

agnieszka (postów: 165) Użytkownik portalu
66 punktów
2015.09.09 16:47
Ma może ktoś w domu? Używaliście lub używacie baterii marki Oras? Warto tyle wydawać na baterie czy kupić tańsze polskie np Valvexa?
zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2015.09.09 17:08
Mam z serii Oras Eternę Nie powiem ładnie wygląda, jest estetycznie wykonana. Rachunki za wodę się zmniejszyły.  Do dwóch lat nawet myślałam, że jest wytrzymała, ale niestety po czasie euforii już 2 razy dokupowałam części. Mam ją od 2 lat . Gwarancja niby na 10 lat. Patrz gwiazdeczka 10 lat gwarancji DOSTĘPNOŚCI CZĘŚCI ZAMIENNYCH ... Bez komentarza.

Co do valvexu to ta firma od "POLSKIEGO HYDRAULIKA" :D Nie znam niestety ich produktów, tylko zaworki kupowaliśmy tej firmy. Nawet nie wiedziałam ,że to polskie...
wesoly_romek (postów: 123) Użytkownik portalu
20 punktów
2015.09.09 17:16
Mam w łazience dwa produkty firmy ORAS. Oba automagiczne. Do baterii umywalkowej nie mam zastrzeżeń, no może poza goleniem. Baterii jeszcze nie zmieniałem od 3 lat. Ale ... Bateria Oras Eterna prysznicowo-wannowa natomiast to zupełnie inna bajka: - Na baterie to już nie wiem ile wydałem, bo co chwila miga, że to już koniec, a baterie nie tanie, bo tylko litowe obsługuje. Te same baterie wsadzone do jeżdżącej zabawki dosłownie "palą gumy".  - Pokrętło zaczęło mi przeskakiwać, teraz już nie mogę zakręcić wody w inny sposób niż zasuwając do sklepu po nowe baterie. - Ostatnio wróciłem z dwudniowego wyjazdu i co? Radośnie sobie woda płynęła z baterii.
Oczywiśćie zepsuła się standardowo po gwarancji 2 letniej, jakżeby inaczej. Po rozebraniu baterii zgodnie z instrukcją serwisową śmiem twierdzić, że homologację to to powinno mieć tylko na wodę destylowaną. Wielkość przepustów, którymi leci woda w obwodzie sterowania jest tak mała, że średnio twarda woda zalepi to w mniej więcej 3 lata czyli niedługo po upłynięciu gwarancji.
Co to za ekologia wymieniać baterię co trzy lata a baterie w niej co 3 miesiące?
Tata 19 letniej Sylwi i 7 letniego Franka i 7 miesięcznego Rafałka
brunetka_zona (postów: 10) Użytkownik portalu
20 punktów
2015.09.09 17:55
Czytam to co tu piszecie i włos mi się jeży na głowie. Swego czasu chciałam kupić Oras Optima 2727F do kuchni, ale w końcu wygrała moja EKOnomiczna strona i kupiłam jakąś zwykłą marki TEKA. Jestem zadowolona z wyboru. Tej drugiej nazwy nie kojarzę wcale. Mało polska nazwa.
agnieszka (postów: 165) Użytkownik portalu
66 punktów
2015.10.09 12:01
No to teraz mam rozkminę wielką, bo nie wiem nadal co wybrać... Może ktoś coś jeszcze poradzi?
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne