Ekorodzice

zeberka (postów: 166) Użytkownik portalu
41 punktów
2010.07.10 21:31
Wiem, że jest weekend i temat średnio miły, ale szukam osoby, które miały przeprowadzony taki zabieg kiedyś. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. gdzie, za ile czy metoda skuteczna i jak się czułyście po - lub ktoś z waszych najbliższych...
celestynka (postów: 180) Użytkownik portalu
68 punktów
2010.08.14 20:39
Znalazłam kilka porad w miesięczniku zdrowie dla  osób, które maja problemy z żylakami, moze ci się przydadzą:

Unikaj długiego stania i siedzenia. Jeżeli musisz stać, przestępuj z nogi na nogę, co jakiś czas tup mocno piętą, co godzinę wykonaj kilka przysiadów. Siedząc często zmieniaj pozycję i nie zakładaj nogi na nogę.

Odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry.

Zrzuć nadwagę.

Rano i wieczorem weź przemienny prysznic. Zacznij od ciepłej wody, potem rób zmiany ciepła, chłodna woda, i zakończ znowu ciepłą (ale nie gorącą) wodą. Ciepły natrysk powinien trwać 2-3 razy dłużej niż chłodny.

Rzuć palenie. Albo ogranicz je radykalnie. Nikotyna wpływa na zwężenie i zwapnienie żył; jeżeli kobieta stosuje hormonalne pigułki antykoncepcyjne i pali, ryzyko pojawienia się żylaków jest większe.

Nie chodź do sauny, nie bierz gorących kąpieli, nie opalaj się leżąc plackiem, nie depiluj nóg gorącym woskiem. Zimą zmieniaj w pracy buty z cholewkami na półbuty.

Ruch poprawia krążenie i wzmacnia mięśnie. Wskazane są skoki na skakance, a na leżąco tzw. rowerek i nożyce. Wsiadaj na rower, pływaj, biegaj (niewskazane: narty, jazda konno,wioślarstwo, tenis, podnoszenie ciężarów.

Wybierz dobre buty. Czyli takie, które mają szersze noski i obcas nie za wysoki i nie za niski. Idealny ma 2,5-3 cm wysokości. Jeżeli masz płaskostopie, dopasuj do zakrytego buta wkładki i noś je.

Nie noś obcisłej bielizny i spodni. Nie zakładaj skarpet czy pończoch z mocnymi ściągaczami. Skonsultuj z lekarzem profilaktyczne noszenie specjalistycznych rajstop, pończoch czy podkolanówek.
Ostatnia zmiana: 2010.08.14 20:40
gregona (postów: 309) Użytkownik portalu
331 punktów 331 punktów 331 punktów 331 punktów
2010.08.15 13:23

Wiem, że jest weekend i temat średnio miły, ale szukam osoby, które miały przeprowadzony taki zabieg kiedyś. Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki. gdzie, za ile czy metoda skuteczna i jak się czułyście po - lub ktoś z waszych najbliższych...


Niestety jest to przypadłość dziedziczona. Mnie ominęło, ale w rodzinie się przewija. Z obserwacji - zabieg mało przyjemny i ..niestety mało skuteczny. Po roku żylaki powróciły. Trudno wypowiadać się na ten temat, bo nie jestem lekarzem i nie wiem od czego zależą nawroty choroby - predyspozycje, czy jakieś zaburzenia?
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne