Ekorodzice

rathri (postów: 241) Moderator forum
101 punktów 101 punktów
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
enigma (postów: 706) Użytkownik portalu
131 punktów 131 punktów
2013.03.18 22:28
Obejrzałam. Przede wszystkim "plus dodatni" - to, że dzieci w Stanach uczy się takich wypowiedzi. Ja bym chyba umarła z tremy i strachu, jak bym miała wystąpić przed taką publiką....Byłam już bardzo dorosłą osobą, jak na egzaminie z niemieckiego trzeba było przedstawić ok. 5 minutową wypowiedź o sobie. Przed zupełnie obcymi osobami. To było straszne ;) mimo że to było wystąpienie wcześniej przygotowane. Zupełnie brakowało mi takiego obycia, jakie ma ten chłopiec.Co do treści wystąpienia - było tam sporo uproszczeń /oczywiście wiem, że to tylko dziecko - ale trochę się uśmiechnęłam przy definicji GMO i przy uzasadnieniu nawożenia /w rolnictwie ekologicznym też się nawozi,tylko że w inny sposób/. Ale cała reszta - jak najbardziej ok!


Mnie jest smutno z jednego powodu - Polska zaprzepaściła swoją ogromną szansę. Bo my mieliśmy rolnictwo naturalne /może nie ekologiczne, bo w ekologicznych są bardzo surowe kontrole, trzeba stosować się do bardzo surowych zasad/ - małe gospodarstwa, tylko w niewielkim stopniu zmechanizowane, dużo gatunków i odmian roślin użytkowych. A teraz to wszystko zanika:/ Boję się, że za kilka - kilkanaście lat będzie jak np. we Francji, gdzie uprawia się tylko kilka odmian jabłoni! A Polska jest jabłkowym zagłębiem Europy, mieliśmy mnóstwo odmian jabłoni, o przeróżnych smakach - i deserowe, i na przetwory. Póki co - nasza żywność jest smaczna, nie jest zbyt "zepsuta" chemią /sporo jest gospodarstw, które prowadzą uprawę metodą zintegrowaną, gdzie ogranicza się stosowanie chemii do minimum - wbrew pozorom rolnicy nie lubią stosować pestycydów i nawozów, bo one sa drogie/ i jest ogromny wybór owoców,warzyw.   
spodziewaj się niespodziewanego
Konto użytkownika zostało zablokowane lub skasowane
dociekliwa (postów: 45) Użytkownik portalu
20 punktów
2013.03.20 14:30
Mi brakuje takich akcji w Polsce...
enigma (postów: 706) Użytkownik portalu
131 punktów 131 punktów
2013.03.20 22:04
E tam, ja bym nie siała takiego defetyzmu;)


Przede wszystkim polskie rolnictwo jest zupełnie inne niż amerykańskie i nigdy nie będzie  nawet podobne do amerykańskiego - z wielu względów. W Stanach kilometrami ciągną się monokultury - u nas nie. W Stanach od kilkunastu lat uprawia się rośliny,modyfikowane genetycznie - u nas większość ludzi nie chce i boi się GMO, są organizacje, które sprzeciwiają się wprowadzeniu GMO na teren Polski i starają się lobbować w sejmie /i wszędzie, gdzie się da/ przeciw GMO. 

Za to mamy inne problemy - ubój rytualny, wędliny z padliny itp itd ;)
spodziewaj się niespodziewanego
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne