Ekorodzice

hetmanka (postów: 222) Użytkownik portalu
40 punktów
2011.07.11 16:18
Czy w ogóle coś takiego jak dieta ciężarnej mamy istnieje, czy to wymysł dietetyków? Czy jest coś co faktycznie może zaszkodzić dziecku. Tak sobie myślę, że dawno dawno temu kobiety jadły chyba wszystko i rodziły dzieci? Co o tym myślicie?
karaluszka (postów: 96) Użytkownik portalu
40 punktów
2011.07.13 09:44

Z jednej strony uważam, że należy jeść to, na co akurat bardzo mamy ochotę, przynajmniej w ciąży, ale oczywiście z głową, czyli nie samą czekoladę. Uważam, że nasz organizm ma swój rozum i sam wie, czego mu potrzeba jednak do wsłuchiwania się w intuicję i własne potrzeby potrzeba nieco otwartości i pewnej wiedzy, którą możemy zaczerpnąć od dietetyków. Ja, np. nie przepadam za wątróbką, a w ciąży miałam na nią szczególną chęć. Z drugiej strony nasza żywność w dużej mierze odbiega od tej z dawnych czasów, kiedy uprawiane były najsilniejsze gatunki, a nie te modyfikowane lub w inny sposób przyśpieszane do wzrostu. Nie do końca też podoba mi się fakt, że coraz trudniej kupić żywność produkowaną na miejscu, a w zamian mamy np. pory z Hiszpanii tak jakby w Polsce nie rosły.

Renata.Ch. (postów: 381) Użytkownik portalu
60 punktów
2011.07.21 16:39
Tak sobie myślę, że dawno dawno temu kobiety jadły chyba wszystko i rodziły dzieci? Co o tym myślicie?


Niby tak, ale z drugiej strony jeśli spojrzymy na o wiele większą śmiertelność noworodków to nie jest już to takie pewne. Moim zdaniem odżywianie w ciąży jest sprawą ważną, bo w końcu ,,karmimy" też naszego malucha. Naczelna zasada jaką usłyszałam kiedyś od mojego lekarza to ,,Jeść dla dwojga, a nie za dwoje". Trzeba też pamiętać, że mama z brzuszkiem ma większe zapotrzebowanie na witaminy i sole mineralne, a także wapń, żelazo. Dlatego zaleca się spożywanie większej ilości warzyw i owoców, o które szczególnie teraz, latem, nietrudno. Wykluczony jest oczywiście alkohol, słodycze najlepiej ograniczać, dozwolona gorzka czekolada, bo zawiera magnez. Kawę warto zamieniać na inkę, zwykła podnosi ciśnienie krwi, co jest w ciąży szczególnie niewskazane, bo przecież ,,dźwigamy" jeszcze dodatkowy ciężar. Co do pytania, czy istnieje ,,dieta ciężarnej mamy". W pewnym sensie tak, choć to raczej nie dieta, ale zmiana sposobu odżwiania i złych nawyków, z którymi najlepiej rozstać się już wtedy, gdy planujemy ciążę.

Ekomamusia nastolatki i dwuletniej dziewczynki Mój blog: http://www.ekorodzice.pl/blogi1570,inne-notki.html
edymal (postów: 50) Użytkownik portalu
20 punktów
2011.07.30 22:09
Dieta każdego powinna być prosta i zdrowa. Nie tylko w czasie ciąży ale przede wszystkim przed ciążą należy zadbać o swój stan zdrowia. Bo co w nas to i później w dzieciach. Jak jemy "śmieci" takie też przekażemy następnym pokoleniom.
Prostota jedzenia polega na przypomnieniu sobie o owsiance, kaszy jaglanej i gotowanych lub duszonych warzywach, mięsie i owocach. Bez zbędnych ulepszaczy i wszelkich dodatkowych "atrakcji". bo ile zdrowia w nas tyle w naszych dzieciach.
Pamiętajmy o tym mamy, że to co my jemy i czego nauczymy nasze dzieci wpływa na nasze zdrowe nawyki w przyszłości.
kasze, mąka z pełnego przemiału, warzywa, orzechy czy owoce nie muszą przegrywać batalii z gotowcami sztucznymi oferowanymi nam teraz w sklepach.
życzę wszystkim powodzenia w dążeniu do zdrowia!

Polecam wszystkim książki Stefanii Korżawskiej która w sposób pełen zachwytu opowiada o zdrowiu, zdrowym polskim jadle i ziołach - których jeszcze nie dosięgło GMO
eko-mama (postów: 13) Użytkownik portalu
10 punktów
2013.07.07 13:16
ja jestem pescawegetarianką i jem dużo warzyw, owoców, ryby, orzechy, nabiał i jajka :) wyniki badań prawidłowe :)
ekotka (postów: 2) Użytkownik portalu
10 punktów
2016.08.10 23:59
Niełatwo jest jeść, kiedy stale dokuczają nudności. Macie jakiś pomysł, jak sobie z tym poradzić? Przetestowałam już chyba wszystkie domowe patenty i nic. Znajoma farmaceutka powiedziała mi o kropelkach Imbifem, które mają działanie przeciwwymiotne. Są bezpieczne dla kobiet w ciąży, bo w zasadzie zostały zaprojektowane z myślą o nich właśnie. Zażywałyście je kiedyś może? Zastanawiam się, czy rzeczywiście warto je kupić.
Gruszka, jabłko, a może klepsydra? Sprawdź swój kształt!

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »
Pieluchy wielorazowe podbiły już serca wielu ekomam. O ich zaletach mówi się coraz głośniej i śmielej… W jaki sposób wielorazówki zaskarbiły sobie przychylność rodziców? I dlaczego tradycyjne jednorazówki są zmorą ekologów? Rozwiąż quiz i dowiedz się więcej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne