Ekorodzice

Jak wybrać chustę czy nosidło?

Autor: Marcin T. Zakrzewski 2010.09.08, 07:56
Nosidła ergonomiczne i niektóre chusty nie są tanie. Zobacz, w jaki sposób producent zadbał o bezpieczeństwo Twojego dziecka.
  • Czy materiał, który Twoje dziecko będzie brać do buzi był farbowany bezpiecznymi barwnikami? Czy zapięcia, klamry i sprzączki sprawiają wrażenie solidnych?

  • Czy do produktu dołączana jest instrukcja?

  • Czy jest wystarczająco szczegółowa?
  • Nie bez znaczenia jest też jakość wykonania i instrukcja prania. Nawet najpiękniejsza chusta traci, jeśli większość czasu spędza w szafie.

A teraz uzbrojony w wiedzę udaj się na rozmowę ze swoją partnerką. Ciekawe, kto kogo przekona? Pamiętaj, w chwilach kryzysowych kwiatki na chuście nie rzucają się w oczy!

UWAGA!!! W tym nosidle dziecko zwisa i musisz je podtrzymywać jedną ręką:

fot. Marcin T. Zakrzewski


...a w tym przyjmuje fizjologiczną pozycję żabki:

fot. Marcin T. Zakrzewski

Masz wolne ręce!

Chcesz dowiedzieć się, jak chusty zmieniają spojrzenie na tacierzyństwo i wychowywanie dziecka, koniecznie przeczytaj: Chustotata jest fajny!
Komentarzy: 4
{opis}
12.06.2014 16:02 - ciania
Zdecydowanie trzeba uważać zanim coś się kupi. My wybraliśmy nosidło, ale porzadne, w którym pozycja dziecka jest anatomiczna i nie krzywi jego bioderek, kregosługa. Przyglądałam się niektórym nosidełkom i niestety ich wykonanie, jakość woła o pomstę do nieba! Rodzice to kupują nie wiedząc jakie szkody może to przynieść ich dzieciom, ich zdrowiu. Takich produktów w ogóle nie powinno być w sprzedaży, a niestety jest ich całą masa i kuszą niską ceną.
{opis}
15.03.2013 22:15 - emiczek
Jak myślicie? Mogę fioletową-lila chustę dla syna? Chusta jest elementem mojego ubrania czy jego ;P?
{opis}
24.09.2012 15:31 - sandra82
Bardzo fajne spostrzeżenia...esencja w pigułce ;) Znalazłam też także zestawienie chusta kontra nosidełko, więc podaję link jakby ktoś był zainteresowanym takim krótkim porównaniem http://www.nosidelkaergonomiczne.pl/eco-ambasadorzy,anna_i_martynka.html
{opis}
08.09.2010 14:38 - wielodzietna
Tekst rewelacja! Szkoda, że nie trafiłam na niego kilka lat wczesniej...
Najlepsze prezenty świąteczne
zrobione własnoręcznie np. techniką decoupage
praktyczne, takie które przydadzą się w domu, a nie będą tylko ozdobą
dobra książka - ma szanse trafić w gust każdego
karta podarunkowa
inne