Ekorodzice

Jak tkać?

Autor: Kinga Toczewska ze sklepu Myszka Agata 2011.07.27, 08:53
Na czym polega tkanie?

Osnowa jest bardzo istotna w tkaniu, ale praktycznie niewidoczna w gotowej pracy. Jest ona takim szkieletem, na którym będziemy oplatać to co zasadnicze, czyli wątek. To właśnie nici wątku będą tworzyły naszą tkaninę.

Tkanie polega na przeplataniu kolorowego wątku nad i pod osnową. Bardzo istotne jest to, aby się nie pomylić i zawsze prowadzić wątek to nad, to pod osnową. Aby tkanina była ścisła, każdy przewleczony rządek dociskamy na przykład grzebieniem do wcześniejszych. Aby zmienić kolor, dowiązujemy go po prostu do poprzedniej włóczki. Supełki nie będą widoczne, gdyż po zakończeniu pracy można je przewlec szydełkiem na lewą stronę.

Zakończenie pracy

Pleciemy taką pajęczynkę prawie do końca. Zdjęcie tkaniny polega na przecinaniu osnowy na samych końcach. Aby wątek nie spadł, od razu parami związujemy nici osnowy, robiąc mocne supełki. Dlatego trzeba koniecznie pamiętać, aby pozostawić trochę wolnej osnowy na końcu pracy oraz przy krośnie prostokątnym również początku.I praca gotowa!

Taka tkanina może stać się makatką, serwetką, dywanikiem. Sprawne ręce mogą z niej zszyć torebkę, kosmetyczkę czy etui. Znam nawet taką twórczą pracownię, w której dziewczyny tkają sobie ... kolczyki.Przeczytaj także:

Najciekawsze gry bez przemocy dla dzieci

Najciekawsze gry bez przemocy dla dzieci

Każdy rodzic potrzebuje czasem chwili wytchnienia od dzieci. Jeśli chcesz porozmawiać chwilę w spokoju, zająć się domowymi obowiązkami lub po prostu mieć czas dla siebie, oddaj w ręce dziecka telefon. Przewrotnie może on służyć nie tylko... więcej »
Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

Zabawy z plasteliną dla małych dzieci – część II

O tym, że lepienie, ugniatanie i rozciąganie plasteliny pobudza wyobraźnię, rozwija obie półkule, ćwiczy zdolności manualne oraz usprawnia język dziecka Aleksandra Kus już nam zdążyła powiedzieć. Ale to jeszcze nie wszystko… Przed Wami... więcej »
Odrysowujemy malucha

Odrysowujemy malucha

Jeśli rysujemy portrety naszych dzieci, to pójdźmy o krok dalej – i uwiecznijmy całą jego sylwetkę. Maluch kładzie się na dużym papierze, a my flamastrem odrysowujemy jego kształt. Potem dziecko samodzielnie dorysowuje pozostałe elementy,... więcej »
Jakim jestem bohaterem?

Jakim jestem bohaterem?

Prowadzący (np. mama) przypina jednemu dziecku na plecach kartkę z imieniem lub pseudonimem znanego bohatera, np. Pinokio, Pszczółka Maja, Reksio, Kubuś Puchatek, Superman. Wszyscy rozsiadają się wygodnie, a maluch chodzi po pokoju i próbuje... więcej »
Tańczące liście

Tańczące liście

Większość dzieci uwielbia muzykę, dlatego zabawa w tańczące liście na pewno przypadnie im do gustu. Włączamy nastrojową piosenkę i razem z dziećmi wirujemy jak jesienne liście. Gdy muzyka cichnie, liście opadają na ziemię. Ponownie włączona... więcej »


Komentarzy: 2
{opis}
28.07.2011 10:25 - myszkaagata
Bardzo mi miło:)
{opis}
27.07.2011 13:35 - wielodzietna
Bardzo lubimy ten sklep:D Chodzi o Myszkę agatę oczywiście

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »