Ekorodzice

Jak tkać?

Autor: Kinga Toczewska ze sklepu Myszka Agata 2011.07.27, 08:53
Na czym polega tkanie?

Osnowa jest bardzo istotna w tkaniu, ale praktycznie niewidoczna w gotowej pracy. Jest ona takim szkieletem, na którym będziemy oplatać to co zasadnicze, czyli wątek. To właśnie nici wątku będą tworzyły naszą tkaninę.

Tkanie polega na przeplataniu kolorowego wątku nad i pod osnową. Bardzo istotne jest to, aby się nie pomylić i zawsze prowadzić wątek to nad, to pod osnową. Aby tkanina była ścisła, każdy przewleczony rządek dociskamy na przykład grzebieniem do wcześniejszych. Aby zmienić kolor, dowiązujemy go po prostu do poprzedniej włóczki. Supełki nie będą widoczne, gdyż po zakończeniu pracy można je przewlec szydełkiem na lewą stronę.

Zakończenie pracy

Pleciemy taką pajęczynkę prawie do końca. Zdjęcie tkaniny polega na przecinaniu osnowy na samych końcach. Aby wątek nie spadł, od razu parami związujemy nici osnowy, robiąc mocne supełki. Dlatego trzeba koniecznie pamiętać, aby pozostawić trochę wolnej osnowy na końcu pracy oraz przy krośnie prostokątnym również początku.I praca gotowa!

Taka tkanina może stać się makatką, serwetką, dywanikiem. Sprawne ręce mogą z niej zszyć torebkę, kosmetyczkę czy etui. Znam nawet taką twórczą pracownię, w której dziewczyny tkają sobie ... kolczyki.

Komentarzy: 2
{opis}
28.07.2011 10:25 - myszkaagata
Bardzo mi miło:)
{opis}
27.07.2011 13:35 - wielodzietna
Bardzo lubimy ten sklep:D Chodzi o Myszkę agatę oczywiście

Quizy

1001 pytań i odpowiedzi na kazdy temat. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej zajrzyj tutaj.

 

 

Zobacz wszystkie »