Ekorodzice

Dzień dziecka - ciekawe pomysły na prezenty dla 2-3 latków

Autor: ADMIN 2023.05.05, 08:55

Dzień dziecka to wyjątkowa okazja, kiedy można obdarować ukochanego malucha czymś niezwykłym. Z jednej strony powinien to być prezent wywołujący na twarzy malca uśmiech i dający możliwość wielogodzinnej, dobrej zabawy- z drugiej strony coś, co będzie wspierało jego rozwój i dodatkowo zachęci go do poznawania świata. Na szczęście, istnieją miejsca z wieloma interesującymi propozycjami zabawek rozwijających kreatywność, wyobraźnię czy tez motorykę małą i dużą. Jak wybrać odpowiedni prezent, który okaże się strzałem w dziesiątkę zarówno dla mniejszego, dwuletniego dziecka jak i dla trzylatka?

Dobra zabawa niezależnie od wieku 

Ten moment w roku, kiedy obchodzimy Dzień dziecka to jednocześnie zapowiedź lata i zbliżających się wakacji. Z tego względu odpowiednim prezentem będą wszelkie akcesoria służące do dobrej zabawy na świeżym powietrzu. Doskonale sprawdzą się dmuchane baseniki, które w ciepłe dni można rozłożyć w ogrodzie. Tym bardziej, jeśli przyjmują one formę dmuchanych zwierzątek czy postaci z bajek. Z takiego baseniku pod kontrolą rodziców mogą korzystać nawet mniejsze dzieci, co z pewnością da im bardzo wiele radości. Tymczasem, drugi oraz trzeci rok życia dziecka to też doskonały moment na to, aby zabrać malucha na basen- ma on bardzo dobry wpływ na rozwój ruchowy dziecka. Tym samym idealnym prezentem na start mogą być kolorowe stroje kąpielowe, ale też akcesoria wspomagające pierwsze kroki na basenie. 

Letnie atrakcje to także zabawa w ogrodzie, na przykład w piaskownicy. I tutaj na pewno odpowiednie okażą się wszelkiego rodzaju wiaderka, pojemniczki, grabki, konewki czy foremki do wykonywania fantazyjnych budowli z piasku. Taka zabawa to doskonały trening małych rączek, ale i możliwość rozwijania kreatywności i wyobraźni malucha.

Propozycje dla małych konstruktorów 

Wśród dziecięcych zabawek klocki zawsze zajmują szczególne miejsce. Tym bardziej, że jest ich tak wiele rodzajów, a ich wielkość i sposób budowania z nich można doskonale dopasować do wieku dziecka tak, aby były one dla niego bezpieczne. Tym samym, Dzień dziecka to doskonała okazja do tego, aby zwrócić uwagę na: 

  1. Klocki drewniane- mogą to być propozycje zwierzątek do układania albo też zestawy tematyczne, które można dopasować do tego, czym aktualnie dziecko się interesuje. W taki sposób maluch może zbudować własne zoo lub też domek dla lalek. 
  2. Ciekawym pomysłem są klocki magnetyczne, które od razu wprowadzają malucha w świat fizyki. Układanki magnetyczne również mogą być związane tematycznie z zainteresowaniami malucha, np. mogą ukazywać fascynujący świat dinozaurów. 
  3. Klocki typu piramida- tutaj maluch może ułożyć własną wieżę, ale może też poznawać litery oraz liczby, które znajdują się na takich klockach. 

Budujemy bazę na deszczowe dni 

Nieprawdą jest stwierdzenie, że kiedy pada deszcz to dzieci muszą się nudzić w domu. Tym bardziej, jeśli zaproponujemy im zajmującą atrakcję, która pozwoli im na samodzielne budowanie fabuły  i wcielanie się w interesujące postacie. Tym samym doskonałym prezentem są wszelkiego rodzaju namioty, wigwamy oraz tipi, które można z powodzeniem rozłożyć w pokoju dziecięcym. Tym samym, dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię na wiele sposobów. Oczywiście, kolorowy namiot może stanąć w pokoju malucha na stałe, jeśli tylko spodoba mu się możliwość posiadania własnej bazy, w której absolutnie nikt go nie znajdzie.

Jak widać- istnieje bardzo wiele ciekawych propozycji zabawek, które umila maluchowi jego czas wolny i sprawią, że będzie on mógł doskonalić nowe umiejętności. 
Jeśli chcesz w pełni korzystać z możliwości i funkcjonalnosci serwisu Ekorodzice.pl, dołącz do nas! Rejestracja nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty!