Ekorodzice

Laboratorium FEMI - kosmetyki z pasji do piękna i natury

Autor: wrzoch 2021.11.29, 18:09

Czas powstanie Laboratorium FEMI trudno określić jako sprzyjający, jednak wysoka jakość autorskich produktów Hanny Łopuchow oraz ogromna pasja do naturalnych rozwiązań pielęgnacyjnych sprawiły, że firma szybko zyskała wierną klientelę i z powodzeniem działa na rodzimym rynku od 30 lat. FEMI od czasu swojego powstania działa w Gdańsku. To właśnie tutaj powstały receptury wszystkich wyjątkowych i uwielbianych przez klientki kosmetyków. Warto również wspomnieć, że jest to pierwsza, jaka powstała w Polsce marka kosmetyków ekologicznych, naturalnych, wegańskich.

Jakość kosmetyków na najwyższym poziomie

Założycielka marki i twórczyni wyjątkowych receptur kosmetycznych – Hanna Łopuchow jest farmaceutką, technologiem receptur ekologicznych, specjalistką od fitoterapii, botaniki oraz aromaterapii. W związku z tym możemy mieć pewność, że kosmetyki FEMI to dogłębnie przemyślana i dopasowana do potrzeb konkretnego rodzaju skóry kompozycja naturalnych składników. 

To, co od razu zwraca uwagę to niezwykła wręcz dbałość o wysoką jakość oferowanych produktów.  Składniki kosmetyków pochodzą z całego świata, jednak tylko i wyłączenie ze sprawdzonych, ekologicznych upraw, które gwarantują obecność wyjątkowych składników aktywnych oraz czystość. W ten sposób osiąga się prawdziwą skuteczność działania kosmetycznego.  

Dlaczego właśnie FEMI?

Z całą pewnością są to kosmetyki, które zaspokoją potrzeby i trafią w gust nawet najbardziej wymagających klientek. Nic nie jest tu przypadkowe. W każdym produkcie spotykamy się z długą listą dobroczynnych dla skóry i całego organizmu składników aktywnych, które działają odżywczo, regenerująco, nawilżająco, ochronnie czy pomagają w redukcji zmarszczek i opóźnianiu procesów starzenia się skóry.

Patrząc na otaczający nas uprzemysłowiony świat, na poszarzałą skórę, która jest wynikiem oddziaływania klimatyzacji i wielu godzin spędzonych przed monitorem, jeszcze bardziej doceniamy to, co naturalne. Każda z nas spotkała się z najróżniejszymi produktami kosmetycznymi, testowałyśmy, jedne wypadały lepiej, inne gorzej, ale czy tak naprawdę udało nam się trafić na produkt, z którym nie mogłyśmy i nie chciałyśmy się rozstać? Takie są kosmetyki FEMI – gdy raz wypróbujesz – zakochasz się i zapragniesz używać już zawsze.

Wyjątkowość marki FEMI

Warto zwrócić uwagę, że w kosmetykach marki FEMI podstawę kompozycji stanowi woda różana. Zwykle stosuje się zwykłą wodę. Tutaj od razu widać dobroczynne właściwości. W wielu produktach znajdziemy również olejek z płatków róży damasceńskiej, który można określić jako drogocenny. Zbiory odbywają się tylko raz do roku i są ograniczone, w związku z czym olejek jest bardzo kosztowny, jednak jego właściwości dla skóry są tak wyjątkowe, że nawet niewielka ilość będzie odczuwalna. 

Kosmetyki FEMI są idealne dla kobiet w różnym wieku. Na uwagę zasługuje też nowy krem dla kobiet w ciąży Mum to be. Pozytywnie oddziałuje on zarówno na skórę, jak i na emocje przyszłych mam. A z pewnością w tym wyjątkowym czasie nie ma nic lepszego niż naturalna pielęgnacja. 

Zainteresowanie marką stale rośnie i trudno się takiemu trendowi dziwić. Dla części z nas stosowanie naturalnych kosmetyków będzie powrotem do tego, jak być powinno, do tego, jak o skórę dbały nasze babcie. Inne wskażą jako powód swoją rosnącą świadomość chociażby ekologiczną, jednak pojawi się tu aspekt czytania etykiet i wybierania tego, co dla nas najlepsze. Mimo iż obecnie na rynku wiele kosmetyków określanych jest jako naturalne czy ekologiczne, to z pewnością jakość FEMI będzie dla nich bardzo trudna do przeskoczenia. To z całą pewnością produkty z najwyższej półki.


Przeczytaj także:

Maski antysmogowe dla dzieci

Maski antysmogowe dla dzieci

Smog, to bardzo znane słowo ostatnimi czasy, jednak czy wiemy czym tak na prawdę jest smog i jak powstaje? Mamy wrażenie, że bardzo dużo osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak bardzo jest groźne wdychanie zanieczyszczonego powietrza, szczególnie... więcej »
Fit Apetit - dla każdego coś smacznego, niezależnie od upodobań smakowych

Fit Apetit - dla każdego coś smacznego, niezależnie od upodobań smakowych

Wydawałoby się, że niektóre osoby, szczególnie te mające specyficzny rodzaj diety nie znajdą nic dla siebie w menu proponowanym przez miejsca oferujące posiłki na wynos. Też tak myślałam, dopóki nie trafiłam na dietę pudełkową. Początkowo... więcej »
Biblioteka i Klub "Kuźnia" KRAKÓW

Biblioteka i Klub "Kuźnia" KRAKÓW

Klub „Kuźnia” Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie pomyślał o wszystkim i o wszystkich. Wybór zajęć jest naprawdę szeroki, aż można dostać oczopląsu:) Kursy językowe, warsztaty manualne i taneczne, przeglądy artystyczne oraz... więcej »
Ubranka dla psów – kiedy są niezbędne?

Ubranka dla psów – kiedy są niezbędne?

Czy ubrania dla zwierząt są im niezbędne? Przecież nasze pupile posiadają futro, więc zasadniczo nie powinniśmy się martwić o to, czy nie jest im przypadkiem zimno. Jak się jednak okazuje, dodatkowa warstwa może pomóc zwierzętom, których... więcej »
Eko-farm Gospodarstwo Ekoturystyczne SOSNÓWKA

Eko-farm Gospodarstwo Ekoturystyczne SOSNÓWKA

Gospodarstwo o powierzchni 7ha położone jest na trasie Szklarska Poręba-Karpacz, w malowniczej miejscowości Sosnówka, tuż u stóp Karkonoszy. Zakwaterowanie całoroczne udostępnione jest w stylowym domu tyrolskim, z XIX w. (cztery pokoje... więcej »